Karta SIM do smartwatcha: jaka będzie potrzebna, ile kosztuje i czy można wyrobić dodatkową?

Ostatnia weryfikacja: 16 listopada 2022
➡️ Informacje aktualne ✅

Niektóre dzisiejsze smartwatche posiadają możliwość umieszczenia w nich karty SIM. Dzięki temu poszerzają się możliwości inteligentnego zegarka. Uzyskuje on połączenie z siecią komórkową. Jest w stanie przesyłać w niej dane, a także zapewnić połączenia głosowe w przypadku wykorzystania słuchawek bezprzewodowych lub wbudowanego głośnika i mikrofonu.

 • Czy karta SIM do smartwatcha różni się od tej używanej w telefonie komórkowym?
 • Jaka będzie potrzebna?
 • Ile kosztuje i czy można ją wyrobić u operatora?

Zapraszam do lektury mojego wpisu, w którym rozwiewam wszelkie wątpliwości, jakie możesz mieć w tym zakresie.

jaka karta sim do smartwatcha

Jaka karta SIM do smartwatcha?

Czy karta SIM taka, jakiej używasz w swoim smartfonie zadziała w smartwatchu? Odpowiadając ogólnie można to potwierdzić. To tak samo jak karta w telefonie, która zapewnia łączność z siecią komórkową. A co za tym idzie – pozwala na przesyłanie danych i rozmowy. Jednak warto pamiętać o rozmiarach kart SIM. Jakie są stosowane obecnie? Oto one:

 • SIM
 • Micro SIM
 • Nano SIM

Czym różnią się one od siebie? Chodzi tu o rozmiar tego małego elementu. Każdy kolejny z listy jest mniejszy. Co jednak ważne – zawierają one w sobie elektroniczny czip o tej samej wielkości. Różnią się jednak wymiary plastikowej obudowy wokół czipa. Dzieki niej SIM jest umieszczana prawidłowo w slocie urządzenia elektronicznego, między innymi smartwatcha.

Jeszcze dekadę temu stosowane było powszechnie docinanie kart SIM do wymaganego przez slot urządzenia rozmiaru. W Internecie było mnóstwo poradników oraz gotowych szablonów do wydrukowania, które pomagały w docinaniu kart. Jednak dziś praktycznie wszystkie karty SIM są dostarczane w ramkach, z których łatwo jest wyjąć odpowiedni rozmiar. Bez problemu też dołożysz do swojej karty szerszą ramkę, jeśli będzie to konieczne.

Smartwatche obsługują dwa typy kart: Micro SIM i Nano SIM. Informację o tym, jaka karta jest potrzebna łatwo znajdziesz w instrukcji obsługi swojego zegarka. Wyjmij z blistra z kartą SIM odpowiedni rozmiar wykorzystując do tego gotowe nacięcia wokół czipa. W ten sposób przygotujesz kartę do umieszczenia w smartwatchu. Można także powtórnie założyć większą ramkę do zbyt małej karty.

najlepsza karta sim do smartwatcha

Jakie warunki musi spełniać karta SIM do smartwatcha?

Czy wystarczy wyjąć kartę z opakowania i włożyć do zegarka? Nie. Pamiętaj jeszcze o kilku istotnych kwestiach:

 • Aktywuj swoją kartę. Jeśli jest nowa, to najpierw umieść ją w telefonie i wykonaj jedno połączenie wychodzące
 • Jeśli używasz karty prepaid, to powinny na Twoim koncie znajdować się wystarczające środki
 • Na SIM nie powinny znajdować się żadne blokady, w tym rodzicielskie
 • Nie należy używać kodu PIN na karcie, gdyż smartwatch może nie poradzić sobie z koniecznością odblokowania jej tym kodem
 • SIM powinna obsługiwać typ sieci, w jakiej działa Twój smartwatch. Jeśli ograniczony jest on tylko do sieci 2G, to wyposaż się w kartę wspierająca tę technologię. Jeśli działa wyłącznie w sieci 4G, to konieczne będzie wykorzystanie karty SIM wspierającej LTE

Jeśli zadbasz o wymienione przeze mnie kwestie, to będziesz cieszyć się prawidłowo działającym smartwatchem z kartą SIM, a więc z komunikacją internetową lub głosową.

Ile kosztuje karta SIM do smartwatcha?

Koszt karty SIM do smartwatcha nie różni się niczym od opłat, jakie ponosimy dla telefonów komórkowych. Oferty nie są obecnie dedykowane smartwatchom, jednak dokonując szczegółowych poszukiwań można znaleźć coś, co będzie idealne do inteligentnego zegarka. Kierując się różnymi preferencjami wybrałem coś dla tych, którzy potrzebują małego pakietu, jak i coś dla bardziej wymagających. Znalazłem też ciekawe rozwiązanie, by dzięki dodatkowej karcie SIM do smartwatcha korzystać na nim z tego samego numeru, co w komórce.

Karta SIM do smartwatcha w Orange (od NJU mobile)

Jeśli chcesz wybrać najlepszą dla siebie kartę SIM w Orange, by używać jej w smartwatchu, to zapewne zainteresuje Cię oferta marki Orange – NJU Mobile. Specjalnie dla Ciebie przejrzałem obecne pakiety i wybrałem jeden, który jest według mnie najlepszy. To praktycznie najtańsza karta SIM do smartwatcha. Jakie są szczegóły? Wybierając abonament za 19 złotych dostaniesz:

 • 3 GB przesyłania danych na miesiąc. Pakiet ten wzrośnie wraz ze stażem: po pół roku otrzymasz 6 GB, po roku 7,5 GB, a po dwóch latach 9 GB na jeden okres rozliczeniowy
 • Rozmowy bez limitu. Dotyczy to połączeń komórkowych, na telefony stacjonarne. Obejmuje rozmowy w kraju i w granicach UE
 • SMS i MMS płatne odpowiednio 9 gr i 19 gr

Jakie są dodatkowe korzyści z wyboru tej SIM do smartwatcha? Możesz wypowiedzieć umowę kiedy chcesz, brak jest tez opłaty aktywacyjnej. Czy to dobra oferta karty SIM do smartwatcha? Jak najbardziej. A co najważniejsze, to jeśli:

 • Uzyskasz staż 3 miesięcy w NJU
 • Będziesz mieć aktywowana usługę „im dłużej tym lepiej”

to w przypadku, w którym nie będziesz w jakimś miesiącu w ogóle korzystać ze swojej karty SIM w smartwatchu – nie zapłacisz ani złotówki. Taki brak aktywności możesz utrzymywać przez okres do 6 miesięcy, potem Twój numer może zostać przeniesiony do oferty na kartę.

najtańsza karta sim do smartwatcha

Karta SIM do smartwatcha w Plusie

Być może korzystasz z dużo większej transmisji danych w swoim smartwatchu. Do czego możesz jej używać? Oto przykłady:

 • Serwisy streamingowe z muzyką
 • Słuchanie audiobooków z Internetu

W takim przypadku dobrym wyborem może być oferta Plusa na kartę, w której masz okazję otrzymać duże pakiety Internetu. Jak wyglądają jej szczegóły? W jaki sposób ją włączyć? Oto instrukcja krok po kroku:

 • Kup starter Plus na kartę. Możesz to zrobić w sklepie, lub zamówić przez Internet
 • Zarejestruj swoja kartę SIM
 • Włącz kodem *136*11*1500# pakiet „1500 GB na lata”
 • Doładuj kartę odpowiednia kwotą i za 30 złotych włącz kodem *136*11*9096# pakiet 30 GB lub kodem *136*11*9203# pakiet 35 GB za 40 złotych
 • Co 30 dni będziesz otrzymywać dodatkowe 100 GB, a po roku dostaniesz ekstra 300 GB

Te duże pakiety z pewnością wystarczą na transmisję muzyki czy audiobooków do Twojego smartwatcha w najwyższej, bezstratnej jakości. W razie konieczności możesz też wykorzystać je w innym urządzeniu mobilnym. Po przełożeniu karty do smartfona lub routera mobilnego dostaniesz dostęp do sieci praktycznie bez ograniczeń.

Rejestracja SIM w ofercie prepaid jest obecnie wymagana przez prawo. Pamiętaj, że nie skorzystasz bez tego z usług komórkowych.

Druga karta SIM do smartwatcha T-Mobile

Ciekawym rozwiązaniem jest opcja skorzystania z usługi Tandem w T-Mobile. Jest jednak bardzo ważny warunek – Twój smartwatch musi mieć możliwość obsługi kart SIM z kodem PIN. Jak to działa? Oto szczegóły:

 • W jednym z salonów T-Mobile należy wymienić kartę SIM na dwie karty Tandem
 • Usługa jest bezpłatna
 • Możesz teraz kart używać naprzemiennie – będą one posiadały ten sam numer
 • Tylko jedna karta może być zalogowana do sieci w danej chwili. By ja aktywować, to po uruchomieniu telefonu i wpisaniu PIN należy wykonać bezpłatne połączenie pod numer 9600
 • Odbierzesz i wykonasz połączenie na aktualnie zalogowanym urządzeniu

Operator zaleca, by aktualnie nieużywane urządzenie było wyłączone. Jednak z informacji, do których dotarłem wynika, że nie jest to konieczne. Jeśli aktywujesz swój telefon, łącząc się z numerem 9600, to karta w smartwatchu zostanie automatycznie deaktywowana do czasu jej ponownej aktywacji.

Podsumowując: jest to doskonałe rozwiązanie, jeśli chcesz pozostać w łączności ze światem pod tym samym numerem, którego używasz w telefonie, a zabierasz ze sobą tylko smartwatcha. Dokonujesz aktywacji karty wychodząc z domu i od tej pory możesz rozmawiać z kim chcesz dzięki inteligentnemu zegarkowi i na przykład słuchawkom Bluetooth. Po powrocie wykonujesz połączenie ze smartfona na 9600 i znów Twój numer działa w Twoim telefonie.

druga karta sim do smartwatcha

eSIM w smartwatchu

Jeszcze lepszym i wygodniejszym, a także nowocześniejszym rozwiązaniem od kart SIM jest skorzystanie z usługi eSIM, którą wspiera coraz więcej naszych operatorów. Są to choćby Orange czy T-Mobile. Jednak smartwatche z eSIM są nadal dość drogie. Funkcjonalność ta występuje między innymi w Apple Watch. A może interesuje Cię karta do smartwatcha dla pociechy? W takim wypadku zapraszam Cię do przeczytania tego mojego wpisu.

Paweł ze Smartwatch Ranking

Mocno "wkręcony" w nowe technolgie, zafascynowany smartwatchami, obserwator zmian sposobów na jakie korzystamy z elektroniki. Parametry i technikalia nie mają przede mną tajemnic, analizuję, porównuję i przekazuję je Tobie w sposób przystępny. Przedsiębiorca, absolwent wydziału Ekonomii <a href="https://ug.edu.pl/">Uniwersytetu Gdańskiego</a>. W proponowanych produktach zawsze szukam korzystnego stosunku jakości do ceny.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top