Smartwatch z aparatem i kamerą: czy warto i czy jest dobry? Na co zwracać uwagę i jaki zegarek fotograficzny będzie najlepszy?

Ostatnia weryfikacja: 22 października 2020
➡️ Informacje aktualne ✅

Spektrum działania inteligentnych zegarków z biegiem czasu staje się coraz szersze. Urządzenia są w stanie zmierzyć ogromną ilość funkcji biologicznych naszego organizmu, służyć za nadajnik GPS, czy niezależny odtwarzacz muzyki. W tym wpisie zajmiemy się jedną z najbardziej osobliwych funkcji smartwatchy – aparatem i kamerą.

  • Czy używanie zegarka z aparatem ma sens?
  • Dla kogo taki gadżet okaże się najbardziej przydatny?
  • I które spośród dostępnych na rynku modeli charakteryzują się zadowalającą jakością rejestrowanego obrazu?

Na te i wiele innych pytań odpowiemy sobie w tym wpisie.

Dla kogo smartwatch z funkcją robienia zdjęć?

Smartwatch z funkcją robienia zdjęć z całą pewnością nie jest wynalazkiem dla każdego. Docenią go przede wszystkim zagorzali amatorzy uwieczniania swojego życia – w szczególności ci, którzy mają w zwyczaju dzielić się ze światem fotkami ze swoich treningów.

Ponadto – funkcja robienia zdjęć za pomocą zegarka przyda się nam, jeśli cenimy sobie dyskrecję przy wykonywaniu fotografii i rejestrowaniu obrazu. Dzięki smartwatchowi z aparatem fotograficznym możemy to robić w sposób niemalże niezauważalny.
dobry aparat

Zastanówmy się teraz nad kwestiami technicznymi. Podobnie jak w przypadku smartfonów, tak też wśród smartwatchy, poziom technologiczny zainstalowanych kamer bywa bardzo zróżnicowany.

Akcesorium montowane jest w oparciu o poziom zaawansowania technicznego samego zegarka oraz jego docelowe przeznaczenie. W modelu dla dzieci aparat, wykonujący zdjęcia w jakości ultra HD nie będzie odgrywał tak wielkiej roli jak w przypadku młodzieżowych egzemplarzy. W wielu sytuacjach instalacja drogich podzespołów w urządzeniach dla najmłodszych byłaby wręcz niepożądana. Mam tutaj na myśli głównie kwestie bezpieczeństwa oraz celowości takiego rozwiązania.

Jak zatem rozpoznać smartwatch z dobrym aparatem? Sprawa nie jest tak prosta, jak może się na pozór wydawać. Często zdarza się, że producent nie podaje w specyfikacji technicznej rozdzielczości wbudowanego aparatu. W związku z tym jedynym sposobem na zweryfikowanie faktycznej jakości podzespołu pozostaje odnalezienie zdjęć, wykonanych danym urządzeniem lub poszukiwanie zegarków z określoną specyfikacją kamery.

Jakie jeszcze możliwości daje taki sprzęt?

Decydując się na zakup zegarka, wyposażonego w obsługę funkcji fotograficznych, otrzymujemy wiele ciekawych udogodnień, związanych z rejestracją filmów i obrazów.

Umożliwia nam on nie tylko wykonywanie zdjęć za pomocą samego smartwatcha – możemy także użyć go jako zdalnego spustu migawki dla naszego smartfona. Dzięki temu udogodnieniu raz na zawsze zrezygnujemy z selfie-sticka oraz innych akcesoriów, ułatwiających robienie zdjęć telefonem. Jedynym, czego będziemy potrzebowali do zdalnego przechwytywania obrazu będzie sparowany ze smartfonem zegarek.zegarek fotograficznyPonadto – posiadając smartwatch z aparatem fotograficznym możemy mieć pewność, że nie ominie nas żadne ujęcie. Wykonanie zdjęcia przy użyciu zegarka trwa znacznie krócej niż w przypadku telefonu – szczególnie w sytuacji, kiedy nie mamy naszego smartfona pod ręką. Dodatkowo funkcja może nas uratować w wielu nieprzyjemnych sytuacjach, takich jak konieczność uchwycenia numerów rejestracyjnych pojazdu, którego kierowca naraził nas na niebezpieczeństwo lub udokumentowanie wszelkiego rodzaju przykrych wydarzeń, które mogą spotkać każdego z nas.

 Dobrze wiemy, że w takich sytuacjach możliwość przedstawienia namacalnych dowodów, potwierdzających zaistniałą sytuację, bywa często na wagę złota.  Dzięki zegarkom z możliwością rejestrowania obrazu i dźwięku dyskretnie i sprawnie uchwycimy każde wydarzenie.

Propozycje smartwatchy z dobrym aparatem

Jeżeli chodzi o rekomendację konkretnych urządzeń, dostępnych w przystępnym pułapie cenowym, na szczególną uwagę zasługują:

Smartwatch z aparatemGdzie kupić?
1. Garett G11 ZOBACZ
2. Garret Kids Nice ZOBACZ
3. Garrett Kids 4You ZOBACZ

1. Garret G11 – szeroka funkcjonalność w dobrej cenie dla każdego

uniwersalny Garett G11

Smartwatch o wszechstronnym zastosowaniu, dostępny w wielu wersjach kolorystycznych – Garret G11.  Oprócz wysokiej jakości wykonania, charakteryzuje się on także wbudowanym aparatem oraz możliwością użycia smartfonu jako zdalnego wyzwalacza dla zdjęć, wykonywanych smartfonem.  

Oprócz tego zegarek posiada również takie funkcje jak rejestrowanie głosu, monitorowanie snu i pomiar spalonych kalorii. Dzięki temu gadżet okaże się wyjątkowo przydatny dla każdego użytkownika smartwatchy.

Bez względu na profil użytkowania urządzenia, każdy znajdzie w nim coś dla siebie. Niska cena stanowi dodatkowy atut urządzenia, któremu nie sposób się oprzeć.

2. Garret Kids Nice – atrakcyjny zegarek z aparatem dla dzieci

Garret Kids Nice

Wyjątkowo atrakcyjną pozycję w kategorii inteligentnych zegarków dla dzieci stanowi Garret Kids Nice. Urządzenie zawiera w sobie wszystkie funkcje, niezbędne dla pełnoprawnego funkcjonowania.

Nie tylko umożliwia ono robienie zdjęć i filmów, ale także rejestrację dźwięku i udostępnianie rodzicowi szczegółowej lokalizacji dziecka za pomocą modułu GPS. Dodatkowo urządzenie wyposażone jest w slot na kartę SIM – dzięki temu możemy podarować naszym pociechom gadżet, umożliwiający nam pozostawanie z nimi w stałym kontakcie.

Zgodnie z najnowszymi badaniami naukowymi – im dalej w czasie odroczymy moment obdarowania naszej pociechy pierwszym smartfonem, tym lepiej. Umożliwi to pełniejszy rozwój funkcji motorycznych oraz poznawczych. Smartwatch posiada tylko najbardziej podstawowe funkcje komunikacyjne – to rozwiązanie eliminuje problem spędzania przez dzieci zbyt dużej ilości czasu w świecie wirtualnym.

Nie jest to jednak jedyna pozycja jaką mamy do wyboru, jeżeli chodzi o warianty dla najmłodszych.

3. Garrett Kids 4You – topowy dziecięcy model

Garett Kids 4You

Smartwatch z najlepszym aparatem, jeżeli chodzi o tę kategorię produktów. Oprócz wymienionych powyżej funkcji, umożliwiających korzystanie z zegarka jako telefonu, daje nam on również możliwość uruchomienia takich opcji jak geolokalizacja czy geoogrodzenie.

Rozbudowane spektrum działania zegarka umożliwia nam zadbać jeszcze dokładniej o zapewnienie naszym pociechom jak najwyższego poziomu bezpieczeństwa.

Wbudowana w zegarek kamera umożliwia wykonywanie zdjęć oraz nagrań wideo wysokiej jakości. Ponadto smartwatch wyposażony jest w takie funkcje, jak latarka czy przeglądarka zdjęć. Dzięki rozbudowanej kompatybilności urządzenia, możemy je połączyć zarówno ze smartfonem z zainstalowanym systemem operacyjnym iOS jak i z urządzeniami, funkcjonującymi w środowisku Android.

Smartwatch z aparatem na pasku, czyli ciekawa inicjatywa LG

Na uwagę zasługuje również pomysł jednego z większych koreańskich dystrybutorów elektroniki. Firma LG w ubiegłym roku zgłosiła patent na inteligentny zegarek, którego aparat miałby być umiejscowiony na pasku – a nie, jak to zwykle bywa – na kopercie. Takie rozwiązanie pomogłoby rozwiązać szereg niedogodności, związanych z używaniem standardowo usytuowanego aparatu fotograficznego.

Moglibyśmy dzięki niemu między innymi wykonywać zdjęcia oraz tworzyć nagrania wideo bez konieczności wykręcania nadgarstka do bardzo niewygodnej i nienaturalnej pozycji. Z całą pewnością pozytywnie wpłynęłoby to na dyskrecję przechwytywania obrazu – która w przypadku zegarków jest jednym z kluczowych argumentów.

To jeszcze nie wszystko – konstrukcja umożliwiałaby nam także błyskawiczne skanowanie kodów kreskowych, a nawet na weryfikację posiłków pod kątem ich wartości kalorycznej! Dzięki temu moglibyśmy w ciągu kilku sekund sprawdzić potencjalną ilość kalorii, które zawiera danie, przekazane za pomocą zdjęcia do aplikacji odpowiadającej za tę funkcję.

Mimo że pomysł brzmi jak rodem z filmów science fiction – wiemy doskonale, że przy obecnym postępie technologicznym nie ma rzeczy niemożliwych i aplikacja byłaby realna do wykonania.

Dodatkową ciekawą funkcją, opracowaną przez LG jest możliwość odłączania kamery oraz dostosowywania kąta jej nachylenia do fotografowanego obiektu. Dzięki temu rozwiązaniu moglibyśmy wykonywać zdjęcia za pomocą zegarka w sposób znacznie bardziej precyzyjny niż ma to miejsce w przypadku pozostałych akcesoriów tego typu.

Ciekawy sposób na urozmaicenie mobilnego życia

Podsumowując wszystko, o czym wspomniałem w tym wpisie mogę stwierdzić, że posiadanie zegarka z wbudowanym aparatem – jakkolwiek na pewno nie jest czymś absolutnie niezbędnym – w wielu sytuacjach może się okazać przydatne.

urozmaicenie mobilnego życia
Z całą pewnością rozwiązanie docenią osoby, które nie przepadają za noszeniem smartfona zawsze przy sobie. Jeśli dodatkowo wyposażymy się w smartwatch z możliwością instalacji karty SIM – będziemy mogli mieć pełną łączność ze światem w każdej chwili. Umożliwi nam to nie tylko bycie na bieżąco z relacjami, udostępnianymi przez naszych znajomych, ale także dzielenie się z innymi fotografiami, których w innych warunkach nie mielibyśmy możliwości zrobić.

Jeżeli zaś chodzi o zegarki z aparatem fotograficznym w wersji dla dzieci – z całą pewnością każdy maluch doceni taki gadżet. Być może będzie on zalążkiem nowej pasji? Z całą pewnością jednak kompletnie wyposażone pod względem funkcjonalnym urządzenie pozwoli nam zadbać o zwiększenie poziomu bezpieczeństwa naszych pociech. Dodatkowe moduły, takie jak nadajnik GPS czy możliwość wykonywania i odbierania połączeń, a także nadawania sygnału SOS pozwoli nam zachować spokój w chwilach, kiedy nasze dzieci będą przebywać poza domem.

Jeżeli zatem jesteś ciekaw, jak smartwatch z aparatem przysłuży się Twojemu życiu – wypróbuj to rozwiązanie. Dodatkowa funkcja pozwoli nam ograniczyć konieczność korzystania ze smartfona do niezbędnego minimum.

Paweł ze Smartwatch Ranking

Mocno “wkręcony” w nowe technolgie, zafascynowany smartwatchami, obserwator zmian sposobów na jakie korzystamy z elektroniki. Parametry i technikalia nie mają przede mną tajemnic, analizuję, porównuję i przekazuję je Tobie w sposób przystępny. Przedsiębiorca, absolwent wydziału Ekonomii Uniwersytetu Gdańskiego. W proponowanych produktach zawsze szukam korzystnego stosunku jakości do ceny.

Paweł ze Smartwatch Ranking

Mocno "wkręcony" w nowe technolgie, zafascynowany smartwatchami, obserwator zmian sposobów na jakie korzystamy z elektroniki. Parametry i technikalia nie mają przede mną tajemnic, analizuję, porównuję i przekazuję je Tobie w sposób przystępny. Przedsiębiorca, absolwent wydziału Ekonomii <a href="https://ug.edu.pl/">Uniwersytetu Gdańskiego</a>. W proponowanych produktach zawsze szukam korzystnego stosunku jakości do ceny.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top