Smartwatch do ściągania, z notatnikiem do szkoły, lub studenta – jaki wybrać?

Ostatnia weryfikacja: 28 grudnia 2022
➡️ Informacje aktualne ✅

Smartwatche z każdą kolejną generacją i wprowadzanym oprogramowaniem oferują coraz bogatsze rozwiązania do wykorzystania przez użytkowników. Możemy z ich pomocą używać nawigacji, słuchać muzyki, monitorować parametry swojego organizmu, a nawet oglądać filmy, o czym pisałem niedawno. Zegarek inteligentny z dużym, czytelnym wyświetlaczem zachęca do wykorzystywania go w celu odczytywania wiadomości tekstowych: SMS, lub powiadomień z aplikacji. Czy istnieje smartwatch do ściągania? Czy możesz dziś kupić zegarek z notatnikiem do szkoły, który przyda się także studentowi?

Choć nie polecam ściągania jako sposobu przejścia przez naukę małym wysiłkiem, to notatnik z przydatnymi wiadomościami może być użyteczny dla każdego ucznia. Oczywiście zawsze najlepiej jest, jeśli przygotujesz się do lekcji, kartkówki, sprawdzianu czy kolokwium, a także ciężkiego egzaminu. Jednak czasem skorzystanie ze smartwatcha do ściągania może pomóc w utrwaleniu wiedzy, która na długo z Tobą potem pozostanie.

tani smartwatch do ściągania

Smartwatch z notatnikiem – jak to możliwe?

Systemy instalowane na smartwatchach pozwalają na bardzo wiele. Możesz o tym przeczytać wybierając jeden z odnośników mojej blogowej zakładki “Po funkcji”, dostępnej w menu. Dlaczego zatem nie miałyby wspierać wyświetlania dłuższych tekstów? Radzą sobie z tym doskonale. Informacje zapisane w formie tekstowej można pokazywać na ekranie, przewijać, sortować, a nawet powiększać i decydować o wyborze czcionki.

Wszystko zależy od zainstalowanej aplikacji. Wiemy, że smartwatche pracują na systemach operacyjnych. Dzięki temu w większości pozwalają na instalację dodatkowych apek z użyciem Twojego smartfona. Ekosystemy mają różny dostęp do oprogramowania. Niektóre są bardzo bogate i ciągle pojawiają się nowości, w przypadku innych wybór jest ograniczony. Dlatego postanowiłem wybrać dla Ciebie smartwatche do ściągania, na których bez problemu znajdziesz aplikację do obsługi wpisów tekstowych. Zatem mój wpis podzieliłem na wybrane ekosystemy. Polecę Ci najlpsze wybory zegarków, trzymając się tego podziału.

Jaki smartwatch do ściągania?

Wybór jest dość duży – zarówno ze względu na markę obsługującą konkretny zestaw aplikacji, jak i modele. Jestem tu po to, by jak najbardziej ułatwić Ci podjęcie decyzji. Zapraszam do poznania szczegółów.

smartwatch z notatnikiem

Smartwatch dla studenta – Garmin i notatki

Zegarki inteligentne Garmin to zaawansowane rozwiązania dla wymagających. Potrafią naprawdę wiele, a bogactwo ich funkcji zadowoli każdego. Wyróżniają się też solidnością i wielozadaniowością. Pozwalają także na instalację aplikacji z oficjalnego sklepu Connect IQ. Jaką aplikację do ściągania mogę Ci polecić?

Notes na Garminie

Aplikacja działa w ten sposób:

 • Wchodzimy w połączenie z zegarkiem w apce synchronizującej
 • W zakładce Widżety wybieramy Notatki, następnie Ustawienia
 • Wchodzimy w Zawartość notatek
 • Wpisujemy treść notatki. Możesz ją skopiować z gotowego tekstu z wiadomościami do szkoły
 • Notatka jest już gotowa, możesz z niej skorzystać używając wyłącznie zegarka
Najważniejsze, by mieć przygotowany gotowy tekst już na telefonie, do wklejenia, ewentualnie móc wpisać go na telefon, odczytując z innego źródła.

Zegarki Garmin obsługujące notatnik

Wśród smartwatchy Garmin do ściągania jest naprawdę duży wybór. Są to między innymi modele z rodzin:

 • D2
 • Descent
 • Forerunner
 • Fenix
 • MarQ
 • Veno
 • Vivoactive

Które mogę Ci polecić szczególnie? To przede wszystkim te modele, które opisuję poniżej.

Garmin Fenix 6X PRO

garmin fenix 6x pro

Model ten dostaniesz za około 2000 złotych. To zaawansowany zegarek z doskonałą nawigacją oraz dużym (1,4 cala) i czytelnym ekranem. Posiada także:

 • Bluetooth oraz WiFi
 • Odbiornik GPS
 • Płatności zbliżeniowe poprzez NFC

Garmin Fenix 7X Solar

garmin fenix 7x solar

Kosztujący około 3200 złotych, jeszcze bardziej zaawansowany 7X to przede wszystkim:

 • Doskonale pracujący GPS z dokładnymi mapami
 • Wszystkie wymagane funkcje, w tym NFC i łączność WiFi
 • Dodatkowe zasilanie światłem słonecznym
 • Bardzo pojemna bateria, pozwalająca na długie aktywności bez ładowania

Oba polecane przeze mnie Garminy, dzięki dużemu i czytelnemu ekranowi doskonale pracują jako smartwatche do ściągania. Aplikacja Notatnik działa na nich bez opóźnień, a w każdej chwili możesz użyć fizycznego przycisku, by w razie potrzeby, gdy niepowołana osoba zechce zobaczyć jego ekran – wyświetlić godzinę 😊

Tani smartwatch z notatnikiem? Sprawdź Amazfit

Amazfit proponuje bardziej budżetowe rozwiązania dla każdego. Dzięki temu już za kilkaset złotych możesz mieć smartwatch do ściągania, gdy będziesz go potrzebować. Jaka aplikacja nadaje się do tego najlepiej?

Amazfit Splitter – Notes

To niewielka, ale funkcjonalna apka. Użyjesz jej jako dodatku to aplikacji Amazfit, Mi Fit lub GadgetBridge, za pomocą których wgrasz wpisy w swojego smartwatcha. Kompatybilna jest z zegarkami:

 • Amazfit Bip
 • Amazfit GTR
 • Amazfit GTS
 • Amazfit Band 2

Jak działa? Jej podstawową funkcjonalnością jest dzielenie tekstu na mniejsze porcje, by był możliwy do wyświetlenia na ekranie smartwatcha. Potem za pomocą aplikacji Amazfit możesz wysłać je do swojego zegarka i wyświetlać je, gdy potrzebujesz to zrobić w dyskretny sposób. Zatem całą pracę z tekstem wykonasz na telefonie. Jakie zegarki Amazfit najlepiej nadają się do czytania notatek? Oto one!

Amazfit GTS 2 Mini

amazfit gts 2 mini

Dostępny już za około 300 złotych stylowy, klasycznie wyglądający smartwatch posiada przede wszystkim:

 • Duży, prostokątny ekran o przekątnej 1,55 cala
 • Łączność Bluetooth
 • Mnóstwo funkcji sportowych i zdrowotnych w niewielkiej wadze

Znalazłem opinie, które mówią, że ten zegarek idealnie nadaje się do odczytywania tekstów, zwanego przez nieżyczliwych sciąganiem, ze względu na bardzo dobry ekran. Fizyczny przycisk, bardzo łatwo dostępny, pozwoli na natychmiastowe wygaszenie wyświetlanego tekstu, jeśli znajdziesz się w trudnej sytuacji 😊 Dlatego to najtańszy smartwatch do ściągania, który mogę polecić.

Amazfit GTR 2 Sport

amazfit gtr 2 sport

Ten smartwatch kupisz za około 500 złotych. Jego okrągła, stylowa obudowa zawiera przede wszystkim:

 • Wyświetlacz 1,39 cala, wyraźny i jasny
 • Odbiornik GPS oraz łączność Bluetooth
 • Bogactwo pomiarów i współpracę z wieloma dyscyplinami sportowymi

To bardziej zaawansowany wybór, niż GTS 2 Mini, który zadowoli wymagających użytkowników. Jest kompromisem pomiędzy wielkością ekranu, a obecnością odbiornika GPS. Będzie świetnym wyborem, jeśli po lekcjach czy egzaminie lubisz pobiegać na świeżym powietrzu, by się odstresować.

Smartwatch do szkoły od Samsunga

Jeśli najbardziej przypadają Ci do gustu rozwiązania Samsunga, to na pewno chętnie skorzystasz z doskonałej aplikacji stworzonej na system tego producenta.

My Notes in Gear

Do jej instalacji potrzebna jest apka Galaxy Store, dzięki której możesz pobierać i instalować programy na swojego smartwatcha, a także wysyłać na niego Twoje własne informacje. My Notes in Gear wspiera:

 • Notatki
 • Przypomnienia z wpisaną datą powiadomienia
 • Listy zadań

Jest zatem bardzo użytecznym rozwiązaniem dla osób chcących zapewnić sobie dostęp do danych tekstowych w wygodny i dyskretny sposób. Na jakich zegarkach Samsung działa najlepiej?

Samsung Galaxy Watch 4

samsung galaxy watch 4

Ten dostępny za około 800 złotych smartwatch to przede wszystkim:

 • Czytelny ekran 1,44 cala o rozdzielczości 450×450 pikseli
 • GPS, WiFi oraz Bluetooth
 • Bogactwo funkcji sportowych i mierzących parametry organizmu

Szczególną uwagę zwraca rozdzielczość ekranu, która pozwala na zmieszczenie dużej ilości tekstu bez konieczności ciągłego przewijania. Każdy student, lub uczeń to doceni podczas trudnych zadań. Dodatkowo pozwala na swobodne korzystanie z ekosystemu aplikacji pisanych na platformę systemową Samsunga, przez co jest naprawdę wielofunkcyjny.

Samsung Galaxy Watch 5 Pro LTE

samsung galaxy watch 5 pro lte

Dostępny za około 1950 złotych, zaawansowany 5 Pro posiada:

 • Ekran 1,36 cala o rozdzielczości 450×450 pikseli
 • Łączność LTE, GPS, NFC, WiFi i Bluetooth
 • Pełne wsparcie praktycznie wszystkich czujników i aplikacji

Ten wybór to doskonałe rozwiązanie dla osób, które chcą mieć notatki w smartwatchu na każdą okazję, przy jednoczesnej dostępności wszystkiego, co może dać nowoczesny smartwatch. Obecność technologii LTE pozwala na bezprzewodową komunikację nawet tam, gdzie nie możesz skorzystać z sieci WiFi. Dzięki temu, jeśli w Twoich notatkach czegoś zabraknie, to możesz zadzwonić, o ile to możliwe, przy użyciu słuchawek Bluetooth i poprosić o dodatkowe informacje. Może to być ryzykowne, ale w sytuacji podbramkowej – niezbędne 😊

Smartwatch do ściągania, a nauka

Pamiętaj, że niezależnie od tego jak dobry smartwatch do notatek masz – najlepiej jest nauczyć się wszystkiego, by pisać z głowy. To najkorzystniejsze rozwiązanie dla poszerzania wiedzy i rozwoju. Jednak w sytuacji kryzysowej masz możliwość użycia jednego z inteligentnych zegarków z mojego zestawienia, które szczerze Ci polecam.

Paweł ze Smartwatch Ranking

Mocno “wkręcony” w nowe technolgie, zafascynowany smartwatchami, obserwator zmian sposobów na jakie korzystamy z elektroniki. Parametry i technikalia nie mają przede mną tajemnic, analizuję, porównuję i przekazuję je Tobie w sposób przystępny. Przedsiębiorca, absolwent wydziału Ekonomii Uniwersytetu Gdańskiego. W proponowanych produktach zawsze szukam korzystnego stosunku jakości do ceny.

Paweł ze Smartwatch Ranking

Mocno "wkręcony" w nowe technolgie, zafascynowany smartwatchami, obserwator zmian sposobów na jakie korzystamy z elektroniki. Parametry i technikalia nie mają przede mną tajemnic, analizuję, porównuję i przekazuję je Tobie w sposób przystępny. Przedsiębiorca, absolwent wydziału Ekonomii <a href="https://ug.edu.pl/">Uniwersytetu Gdańskiego</a>. W proponowanych produktach zawsze szukam korzystnego stosunku jakości do ceny.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top