Bransoleta Mediolańska: co to jest, jakie ma opinie i czy warto kupić do Apple Watcha?

Ostatnia weryfikacja: 29 listopada 2022
➡️ Informacje aktualne ✅

Do zegarka możemy założyć pasek lub bransoletę. Dzięki temu możesz samodzielnie zdecydować o tym, jak będzie prezentował się Twój gadżet na nadgarstku. Wybierzesz swój indywidualny styl i dopasujesz go do każdego rodzaju ubioru. Dzięki temu poczujesz się doskonale ze swoim smartwatchem w eleganckim stroju na przyjęciu, jak i podczas treningu, gdy masz na sobie ubranie sportowe. Niedawno pojawiła się możliwość zakupienia ekskluzywnego rozwiązania dla Apple Watch. To bransoleta mediolańska. Co to jest, jakie ma opinie i czy warto ją kupić? Tego dowiesz się z mojego dzisiejszego wpisu.

Apple i bransoleta mediolańska

Skąd wziął się pomysł na stworzenie takiego mocowania do zegarków? Wzór został zaczerpnięty z klasycznego, stosowanego w XIX wieku właśnie w Mediolanie. Stąd nazwa. Jednak możemy sobie łatwo wyobrazić, że wybranie takiego właśnie wzoru dla bransolety do smartwatchy wynika z faktu, że Apple lubi wyróżniać swoich klientów na tle innych. Śmiało możemy założyć, że na rynku będzie coraz więcej naśladowców.

bransoleta mediolańska apple

Już dziś znaleźć można bowiem w Internecie sporo ofert podobnych mocowań do zegarków. Nie pojawiłyby się one w sprzedaży, gdyby nie propozycja Apple. Jednak to ta firma wyznacza nowe trendy i ten wydaje się bardzo ciekawy i obiecujący. Przyjrzyjmy się zatem czym jest bransoleta mediolańska.

Czym jest bransoleta Mediolańska?

Bransoleta od Apple składa się z niewielkich, ale mocnych i wytrzymałych ogniw ze stali nierdzewnej. Tworzą one jednolity metalowy pasek, jednocześnie zachowując niepowtarzalny i wyjątkowy wzór. Jest bardzo giętka – dorównuje w tym paskom silikonowym. Jednocześnie jej wytrzymałość jest nieporównywalnie większa – bardzo trudno ją przerwać, czy nawet spowodować niewielkie uszkodzenia struktury.

Według mnie ten rodzaj mocowania zegarka na nadgarstku jest bardzo uniwersalny. Będzie pasować zarówno do eleganckiego stroju, jak i na sportowej wyprawie – do wygodnego ubrania. Choć raczej przeznaczony jest do tego, by sprawdzić się w otoczeniu industrialnym, to także górski szlak czy wiejska droga dobrze się będzie komponować z bransoletą mediolańską. Jest to zatem uniwersalne rozwiązanie. I co bardzo istotne – dobrze wygląda zarówno u pań, jak i u panów.

Bransoleta mediolańska i kolory oraz rozmiary, w jakich występuje

Tę wyjątkową bransoletę możesz otrzymać w jednym z wymienionych kolorów:

 • Grafitowym
 • Srebrnym
 • Złotym

Dzięki temu dopasujesz ją do posiadanego lub wybranego koloru swojego zegarka. Oczywiście nie jest zabronione mieszanie kolorów 😊 Moim zdaniem srebrna bransoleta będzie doskonale pasowała do czarnej koperty Apple Watch.

Jakie rozmiary bransolety mediolańskiej są dostępne? Możesz wybierać z poniższych:

 • Rozmiar do kopert 38, 41, 42 i 45 mm występuje w kolorze srebrnym
 • W kolorze grafitowym i złotym dostaniesz bransolety dla kopert 41 i 45 mm

Warto pamiętać, że:

 • Bransoleta do kopert 38 mm będzie pasować także do mających 40 i 41 mm
 • Bransoleta do kopert w rozmiarze 42 mm pasuje do 44 i 45 mm

Widzisz zatem, że jest spory wybór rozmiarów. Możesz wybrać idealnie pasującą do Twojego zegarka bransoletę mediolańską. Według mnie brakuje jednak jeszcze kilku kolorów do wyboru. Pozwoliłoby to na większą indywidualizację i dopasowanie do konkretnego stylu.

apple bransoleta mediolańska

Czy łatwo dopasować bransoletę do obwodu nadgarstka?

Bransoleta mediolańska od Apple posiada magnetyczne zapięcie. Zatem jej długość można regulować w sposób płynny. Oznacza to największą możliwą dokładność w doborze obwodu po zapięciu. Zdecydujesz co do milimetra o tym, jak ciasno będzie dolegać. Samo zakładanie smartwatcha z bransoletą mediolańską jest dość łatwe. Nie trzeba tu zamykać żadnych zapinek czy przewlekać sprzączki. Wystarczy wsunąć na rękę i naciągnąć metalowy pasek, a potem przyłożyć magnes do zewnętrznej części obwodu mocowania.

Czy bransoletka od Apple nie spadnie z ręki?

Miałem spore wątpliwości co do tego, czy magnetyczne zamknięcie będzie skuteczne. Łatwo sobie wyobrazić, że słaby magnes może powodować zsuwanie się Apple Watch z ręki, a nawet odpadnięcie i uszkodzenie zegarka. Jednak nie mamy się o co martwić. Wszystkie dostępne źródła potwierdzają – magnes jest mocny i zapewnia stabilne trzymanie się zegarka z bransoletą mediolańską na ręku.

Cena Bransolety mediolańskiej

Niestety gadżet ten, choć piękny i dość wygodny, to ma też niestety wysoką cenę. Oryginalny produkt Apple kosztuje około 550 złotych. Kupisz go w sklepie internetowym tej marki. Cena może szokować, lecz jestem pewien, że nie odstraszy fanów Apple.

Na pewno odradzam szukanie zamienników, gdyż mogą one być wykonane z dużo słabszej jakości materiałów. Może to powodować uczulenia czy nawet uszkodzenia skóry.

Bransoleta mediolańska a opinie

Jakie opinie o bransolecie mediolańskiej są najczęstsze? Czego można się z nich dowiedzieć? Prześledziłem kilka platform dyskusyjnych, a także stron poświęconych smartwatchom. Skupiłem się na opiniach zarówno fanów Apple, jak i tych, którzy nie mają dużego doświadczenia z marką. Zawsze jednak upewniłem się, że osoby wydające swoje opinie miały styczność z tym produktem. Nie bez znaczenia były też źródła filmowe, czyli wideorecenzje. Oto czego się dowiedziałem.

Do największych plusów bransolety mediolańskiej wymienianych przez użytkowników należy zaliczyć:

 • Wyjątkowy styl, który jest awangardowy i nieczęsto spotykany
 • Najwyższa jakość wykonania dorównująca innym oryginalnym produktom Apple
 • Bardzo wygodne zapięcie i dobrze działający magnes – bransoleta nie odpina się i nie rozluźnia
 • Łatwość dopasowania do dowolnego obwodu nadgarstka
 • Staranne wykończenie i brak ostrych czy drażniących skórę części

Za największe wady użytkownicy bransolety mediolańskiej uważają:

 • Określony już przez producenta na stronie internetowej brak wodoodporności
 • Bardzo wysoką cenę, która kilkukrotnie przewyższa koszt odpowiedników od innych marek
 • Ograniczenie gamy kolorystycznej do zaledwie trzech kolorów
 • Wyrywanie włosków z nadgarstka

Widać zatem, że opinie tych, którzy używali już bransolety mediolańskiej są podzielone.

bransoleta mediolańska co to jest

Na co uważać podczas zakładania bransoletki?

Apple wyposażyło swoje zegarki Apple Watch ze wszystkich serii w bardzo sprawny i wygodny, a zarazem szybki system wymiany pasków i bansolet. Prześledziłem kilka instrukcji, by przygotować dla Ciebie zbiór najważniejszych informacji.

Na początek przyjrzyjmy się temu jak zdjąć pasek lub bransoletę ze swojego Apple Watch. Oto instrukcja krok po kroku:

 • Przygotuj miękkie podłoże dla swojego zegarka tak, by go nie porysować przy zdejmowaniu paska lub bransolety
 • Odwróć gadżet ekranem w dół
 • Naciśnij niewielki przycisk znajdujący się u góry koperty po jej spodniej stronie
 • Przesuń mocowanie paska lub bransolety w bok, aż całkowicie wyjdzie z obudowy
 • Czynność powtórz dla drugiego mocowania

Pasek lub bransoleta mediolańska zdjęte. Możesz teraz zająć się założeniem nowych.

Nie używaj do naciskania przycisku zwalniania ostrego narzędzia. Może to spowodować jego uszkodzenie i złe działanie w przyszłości. Mogą również powstać odpryski, które będą ranić Twój nadgarstek.

Jak założyć nową bransoletę mediolańską lub pasek do Apple Watch? Jest to dużo łatwiejsze, niż zdejmowanie:

 • Połóż zegarek na miękkim podłożu. Strona, która będzie skierowana w dół jest tym razem obojętna, ale wygodniejsze będzie ustawienie go wyświetlaczem do dołu
 • Wsuń jeden koniec bransolety lub paska w mocowanie aż do usłyszenia charakterystycznego kliknięcia
 • Powtórz czynność dla drugiej strony
 • Nie jest konieczne naciskanie przycisku zwalniania, jak przy zakładaniu. Mechanizm dostosowany jest do łatwego mocowania

Pamiętaj proszę o tym, żeby wsuwać mocowania właściwą stroną. Zanim rozpoczniesz tę czynność sprawdź, czy dobrze określasz ułożenie części trzymającej smartwatch na Twoim nadgarstku. Błędne ułożenie i próba siłowego montażu może skończyć się nie tylko uszkodzeniem paska lub bransolety, lecz także bezpowrotnym zniszczeniem uchwytów Apple Watcha. Naprawa może być bardzo droga i wymagać wymiany całej koperty zegarka.

W przypadku bransolety mediolańskiej możliwe jest zdjęcie jednego z mocowań z paska, a potem przełożenie zginającej się części bransolety przez założone mocowanie. Jest to wygodniejsze, gdyż nie trzeba siłować się z niesforną bransoletą podczas instalacji mocowań.
Paweł ze Smartwatch Ranking

Mocno “wkręcony” w nowe technolgie, zafascynowany smartwatchami, obserwator zmian sposobów na jakie korzystamy z elektroniki. Parametry i technikalia nie mają przede mną tajemnic, analizuję, porównuję i przekazuję je Tobie w sposób przystępny. Przedsiębiorca, absolwent wydziału Ekonomii Uniwersytetu Gdańskiego. W proponowanych produktach zawsze szukam korzystnego stosunku jakości do ceny.

Paweł ze Smartwatch Ranking

Mocno "wkręcony" w nowe technolgie, zafascynowany smartwatchami, obserwator zmian sposobów na jakie korzystamy z elektroniki. Parametry i technikalia nie mają przede mną tajemnic, analizuję, porównuję i przekazuję je Tobie w sposób przystępny. Przedsiębiorca, absolwent wydziału Ekonomii <a href="https://ug.edu.pl/">Uniwersytetu Gdańskiego</a>. W proponowanych produktach zawsze szukam korzystnego stosunku jakości do ceny.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top