Smartwatch dla dziewczynki: ranking uroczych i funkcjonalnych – jaki wybrać?

Ostatnia weryfikacja: 10 kwietnia 2021
➡️ Informacje aktualne ✅

Cześć, z tej strony Paweł ze Smartwatchranking.pl. W tym tekście opowiem o zegarkach, które świetnie sprawdzą się u dziewczynek. Zebrałem dla Ciebie prawdziwe hity, dzięki czemu z pewnością Twoja córka, lub bliska osoba w młodym wieku polubi swój nowy gadżet.

Zacznijmy jednak od początku.

Czym kierować się wybierając zegarek dziecku?

W przypadku młodej damy istotny z całą pewnością jest wygląd smartwatcha. Każda dziewczynka chciałaby otrzymać coś uroczego, co ją zachwyci.

Dlatego warto zwrócić uwagę na:

1. Wygląd – Trzeba zastanowić się nad tym, co lubi obdarowywana dziewczynka, na rynku są dostępne zegarki z konkretnymi motywami, jeśli chodzi o tarczę lub kopertę.

2. Wytrzymałość – W przypadku dzieci, dość powszechne jest uderzanie zegarkiem w różne przedmioty – choćby przypadkiem. Smartwatch powinien poradzić sobie z każdą taką sytuacją i być “dziecioodporny” 🙂

Z całą pewnością dobrze znasz obdarowywanego smyka, więc zdołasz wybrać idealny gadżet z opisanych poniżej.

Najlepsze smartwatche dla dziewczynek – mój ranking:

Zegarek dla dziewczynkiGdzie kupić?
1. Garett Kids XD Różowy ZOBACZ
2. Xblitz Kids WATCH ME Różowy ZOBACZ
3. Little Tikes Tobi Różowy ZOBACZ
4. Garmin Vivofit Junior 3 Disney The Little Mermaid ZOBACZ
5. Smartwatch ART SGPS-03P Różowy ZOBACZ
6. Garett Teen 1 Różowy ZOBACZ
7. MOTUS Color ZOBACZ

1. Garett Kids XD Różowy: Pełen bezpieczeństwa i dobrego stylu

Garett Kids XD Różowy

W tym modelu postarano się o design, który przypadł do gustu większości dziewczynek  do 12 roku życia.  Nowoczesny, różowy oraz funkcjonalny to z pewnością słowa, którymi można go opisać. Jednocześnie wygodny interfejs pozwala na szybką naukę obsługi smartwatcha. Wodoodporność IP54 chroni zegarek przed zachlapaniem wodą, podczas mycia rąk, czy w czasie deszczu. To z pewnością duży plus.

O zdrowie Twojego dziecka będzie znacznie łatwiej zadbać, gdy dowiesz się, jak wiele kroków przebyło danego dnia, a także czy dobrze się wysypia. To wszystko jest istotne dla dorastającej dziewczynki, więc warto zwrócić uwagę na te funkcjonalności.

Zawsze, gdy zapragniesz, zdołasz dowiedzieć się w jakim miejscu znajduje się Twoja pociecha. Wystarczy sprawdzić lokalizację zegarka, która jest ciągle widoczna dzięki  modułowi GPS.  Ogromnym atutem jest także funkcja GEO ogrodzenia. Dzięki niej możesz wyznaczyć konkretną strefę, w której powinna przebywać córka, a gdyby wyszła poza nią, to otrzymasz natychmiast powiadomienie. To pozwala zapewnić potrzebne bezpieczeństwo dziecku.

Przycisk SOS jest natomiast funkcją bezpieczeństwa dla Twojej pociechy. W razie zagrożenia lub nietypowej sytuacji może go wcisnąć, dzięki czemu zostanie wysłane powiadomienie do numerów, które wcześniej ustawisz (maksymalnie 3).

Dziewczynkom często podoba się aparat w tym zegarku. Dzięki niemu mogą robić zdjęcia wszystkiemu dookoła. Jednocześnie zdjęcie może zostać natychmiast przesłane do rodzica, przekonasz się więc jakie piękne motyle czy urocze zwierzątka są blisko Twojej córki.

Zegarek korzysta z pasma 2g, więc karta SIM, która się w nim znajduje, musi go obsługiwać. Trzeba przyznać, że ten smartwatch jest idealnym połączeniem telefonu oraz zegarka dla dziecka. W razie potrzeby Twoja córka zawsze może zadzwonić do Ciebie lub wysłać wiadomość tekstową.

W trybie czuwania zegarek zdoła wytrzymać przez 72 godziny, natomiast podczas normalnego użytkowania ten czas wynosi od 12 do 24 godzin. Jednak baterię naładujesz szybko, bo w zaledwie 2 godziny.

Zalety

 • Atrakcyjny design, spodoba się każdej dziewczynce
 • Użyteczne funkcje zapewniające bezpieczeństwo dziecku
 • Niezwykle prosty w obsłudze

Wady

 • Brak

2. Xblitz Kids WATCH ME Różowy: Motywujący gadżet dla uroczej dziewczynki

Xblitz Kids WATCH ME Różowy

Design tego zegarka jest nowoczesny i naprawdę przyjemny dla oka. Z pewnością spodoba się Twojej córce, jeśli ma  do 12 lat.  Posiada duży ekran, więc obsługa jest niezwykle prosta. Aparat jest dodatkowym atutem, zdoła zrobić zdjęcia wszystkiemu, co ją zaciekawi.

Krokomierz oraz monitor snu pozwolą zorientować się, czy córeczka ma wystarczająco dużo ruchu, a także czy dobrze się wysypia. Trzeba przecież zadbać o jej zdrowie. Możesz motywować swoją pociechę dzięki wysyłaniu graficznych serduszek na zegarek. Jest to pochwała, dzięki której wie, że zrobiła coś dobrze.

Karta SIM wewnątrz tego gadżetu pozwala  poprzez GPS,  zawsze dowiedzieć się gdzie właśnie przebywa Twoja córka. Możesz także wyznaczyć strefę, w której może się poruszać, a jeśli z niej wyjdzie, otrzymasz informację. Do tego, w razie potrzeby dziewczynka może wysłać Ci sygnał SOS, co zwiększa jej poziom bezpieczeństwa. Powiadomienie przyjdzie także w momencie, gdy bateria zacznie się wyczerpywać.

Na liście kontaktów możesz umieścić do 10 numerów z którymi córka zdoła się kontaktować telefonicznie lub wysyłać SMS-y. A gdy zacznie się ściemniać, będzie mogła włączyć latarkę LED, która rozświetli wszystko wokół.

Gdyby na urządzeniu pojawił się komunikat „sprzęt jest offline” należy wysłać SMS na numer karty zegarka o treści „pw,123456,ip,52.28.132.157,8001#”.

Zalety

 • Wysoka jakość dźwięku podczas rozmów
 • Ciekawy design idealny na każdą okazję
 • Lekki oraz tani model, idealny dla dzieci

Wady

 • Wyświetlacz może się łatwo rysować
 • Nie można zmienić głośności dzwonka
 • Aplikacja posiada abonament

3. Little Tikes Tobi Różowy: Wspaniały towarzysz każdej zabawy

Little Tikes Tobi Różowy

Dla młodszych dzieci właśnie ten zegarek jest idealny.  Mowa tu przede wszystkim o przedszkolakach.  Jest to uroczy smartwatch, który połączono z zabawką robotem. Został przystosowany zarówno do noszenia na ręce, jak i do tego, żeby spiąć go z ubraniem za pomocą specjalnego klipsu. Tarcze mogą mieć różny motyw (ponad 50), co pomoże dopasować je do gustu dziewczynki. Natomiast dzięki analogowej lub cyfrowej tarczy Twoja córka zdoła się nauczyć odczytywać szybko godzinę. Jest to sprzęt odporny na zachlapanie, co jest dużym plusem.

Wypowiada zabawne frazy (ma ich ponad 100), a także jest interaktywny na różne sposoby. Do tego jest w stanie robić zdjęcia (do 3000) i nagrywać filmy (30 minut) przy pomocy dwóch kamer. Fotografie można uprzyjemniać z pomocą zabawnych naklejek, które spodobają się każdemu dziecku.

Naprawdę ciekawe okazują się gry dostępne w ramach tego zegarka. Chodzi między innymi o edukacyjne, taneczne oraz te z rozszerzoną rzeczywistością. W przypadku gier tanecznych dużą rolę odgrywa krokomierz, który liczy czy dane zadanie zostało już spełnione, jeśli tak to dawane jest kolejne, co sprawia, że dziecko znacznie chętniej się rusza. To poprawia jego zdrowie.

Zawsze możesz ustawić na zegarku odpowiednie przypomnienie, żeby córeczka pamiętała o wykonaniu danego zadania. Do tego, jeśli w pobliżu będzie dziecko z tym samym modelem smartwatcha, mogą się połączyć ze sobą.

Bateria działa do 5 dni po naładowaniu, okazuje się to świetnym wynikiem, co potwierdzają użytkownicy.

Zalety

 • Skutecznie uczy dziecko w czasie gier i nie tylko (wykonywania ćwiczeń, odczytywania godziny itd.)
 • Intuicyjny w obsłudze
 • Wytrzymały sprzęt, który posłuży długi czas

Wady

 • Do opaski łatwo przylepia się brud
 • Brak GPS
 • Zegarek jest nieco duży jak na dziecięcą rączkę

4. Garmin Vivofit Junior 3 Disney The Little Mermaid: Mała syrenka motywuje do ruchu

Garmin Vivofit Junior 3 Disney The Little Mermaid

To właśnie znana księżniczka, czyli mała syrenka jest uwielbiana przez wiele dziewczynek. Dlatego zegarek z tym motywem okazuje się strzałem w dziesiątkę  dla młodszych dzieci (do 10 lat).  Kolorowy wyświetlacz tego smartwatcha jest świetnie widoczny, nawet gdy słońce mocno świeci.

Dzięki wykonywaniu aktywności (60 minut dziennie) dziecko może odblokować przygodę. Gra-wyzwanie pozwala zmotywować dziewczynkę do ruchu, co przekłada się bezpośrednio na lepsze zdrowie. A jeśli spełni określone dzienne cele, otrzyma specjalne klejnoty, które może wymienić w grze do odkrywania nowych części mapy.

Natomiast wykonywanie zadań oraz wyzwań, które Ty umieścisz, pozwoli dziecku zdobywać monety. To ciekawa metoda na zachęcenie córki do codziennych obowiązków. Za zebrane monety powinna dostać coś konkretnego od Ciebie, pozwala to nauczyć ją zaradności. Poza tym o wszystkich tych zadaniach zegarek przypomni specjalnym powiadomieniem.

W smartwatchu możesz umieścić dane kontaktowe, które przydadzą się w razie nagłego wypadku. Pozwala to na zapewnienie większego bezpieczeństwa dziecku.

Gdy córeczka korzysta z zegarka, najlepiej jest ustawić na nim „tryb dziecka”. Zapobiega to zmianie ustawień oraz zbytniemu monitorowaniu wszelkich statystyk przez Twoją pociechę.

Z całą pewnością dużym plusem okazuje się tu bateria, która jest w stanie wytrzymać nawet rok. Po tym czasie należy ją wymienić na inną. Trzeba przyznać, że to ciekawe rozwiązanie.

Zalety

 • Pomaga poprawić zdrowie dziecka dzięki wyzwaniom i zabawie
 • Możesz znacznie lepiej obserwować stan organizmu swojej córeczki

Wady

 • Brak GPS

5. Smartwatch ART SGPS-03P Różowy: Niezwykle dokładny lokalizator

Smartwatch ART SGPS-03P Różowy

Starając się chronić swoje dziecko  (do 12go roku życia),  powinieneś zastanowić się nad tym modelem zegarka. Został wyposażony w 1,22-calowy dotykowy ekran. Jednocześnie jest niezwykle lekki dzięki wykorzystaniu tworzywa sztucznego. Dziecko nawet nie odczuje zegarka na ręce.

W każdej chwili możesz sprawdzić, gdzie znajduje się Twoja córeczka z dokładnością do 5-10 metrów. Jest to możliwe dzięki  lokalizatorowi GPS zamontowanemu w zegarku.  Możliwe jest także ustalenie odpowiedniej strefy, w której ma znajdować się dziecko, a jeśli z niej wyjdzie, otrzymasz stosowną informację. Do tego, jeśli pociecha zdejmie smartwatch z ręki, otrzymasz odpowiednie powiadomienie. Jest to tzw. alarm ściągnięcia.

Jak widać, jest tu wiele użytecznych funkcji, a na dodatek trzeba wspomnieć o zdalnym podsłuchu oraz przycisku SOS. W przypadku pierwszej opcji zdołasz zawsze sprawdzić odgłosy w otoczeniu dziecka dzięki temu, że nagrywa je zegarek. W przypadku przycisku SOS, Twoja córka może go wcisnąć, co wyśle powiadomienie do ustawionych wcześniej numerów. Ta funkcja przydaje się w nagłych sytuacjach. Zdołasz zapewnić pełne bezpieczeństwo swojemu dziecku.

Wielu dziewczynkom spodobał się aparat umieszczony w tym zegarku. Latarka LED także okazuje się świetnym gadżetem, z którego korzysta się podczas wielu zabaw. Bateria jest w stanie wytrzymać do 100 godzin, więc nie trzeba jej często ładować.

Zalety

 • Wiele funkcji zapewniających dziecku bezpieczeństwo, to w końcu najważniejsze
 • Lekki model zegarka, który spodoba się każdej dziewczynce

Wady

 • Ze względu na konstrukcję może się łatwo uszkodzić

6. Garett Teen 1 Różowy: Użyteczny zegarek dla każdej nastolatki

Garett Teen 1 Różowy

Dla nieco starszych dzieci,  powyżej 10-go roku życia  będzie to model idealny, który jest wykonany z tworzywa sztucznego. Utrzymany w nowoczesnym oraz minimalistycznym stylu z pewnością zdoła się spodobać niejednej dziewczynce. Dodatkowym atutem jest w tym przypadku wodoodporność IP68, która ochroni sprzęt przed wodą nawet w czasie zanurzenia.

Informacje o stanie zdrowia zbiorą krokomierz oraz monitor snu. Bo przecież wiedza o tym, jak wiele się przeszło danego dnia, a także czy sen był głęboki, jest istotna. Zdoła to dać większe pojęcie o obecnym stanie organizmu. A jeśli dziecko zbyt długo będzie w bezruchu, to monitor braku aktywności da o tym znać.

Zegarek szybko przekaże powiadomienia o przychodzących połączeniach, SMS-ach czy wiadomościach z komunikatorów internetowych. O wszystkim mała użytkowniczka dowie się natychmiast. Poza tym zegarek może posłużyć za pilota do smartfona, dzięki czemu robienie zdjęć z jego pomocą będzie jeszcze prostsze.

Smartwatch może działać do 7 dni w normalnym trybie, natomiast podczas czuwania ten czas wydłuża się do 10 dni. To w pełni wystarczający czas dla każdej dziewczynki zajętej szkołą.

Zalety

 • Naprawdę lekki oraz wygodny zegarek
 • Świetny design podobający się każdej dziewczynce

Wady

 • Brak GPS
 • Brak funkcji sportowych

7. MOTUS Color: Wspaniały design w niskiej cenie

MOTUS Color

Smukły zegarek o nowoczesnym designie jest idealny dla dziewczynek w każdym wieku. Choć to raczej te starsze  od 10 lat wzwyż  docenią w pełni jego funkcjonalność. Kolorowy wyświetlacz jest dobrze widoczny niezależnie od pory dnia. Ze względu na wykorzystanie tworzywa sztucznego waga zegarka okazuje się niezwykle niska (22g), co stanowi ogromny atut tego modelu. Dzięki wodoodporności IP68 niestraszna mu woda, czy to w formie deszczu, czy nawet kąpieli.

Monitoring snu, licznik spalania kalorii oraz krokomierz pozwolą sprawdzić, czy dziecko dba w pełni o swoje zdrowie. Nie zapominajmy, że aktywność, jak i głęboki sen są potrzebne do prawidłowego rozwoju oraz dobrego samopoczucia

W momencie, gdy wiadomość przyjdzie na telefon, zostanie wysłane powiadomienie na smartwatcha. Nie trzeba będzie sprawdzać co chwilę komórki, wystarczy obserwować swój zegarek. To idealny gadżet dla każdej fanki mediów społecznościowych.

Zalety

 • Niezwykle wygodny w obsłudze
 • Bardzo lekki model, nie poczuje się go nawet na ręce

Wady

 • Brak GPS
Paweł ze Smartwatch Ranking

Mocno “wkręcony” w nowe technolgie, zafascynowany smartwatchami, obserwator zmian sposobów na jakie korzystamy z elektroniki. Parametry i technikalia nie mają przede mną tajemnic, analizuję, porównuję i przekazuję je Tobie w sposób przystępny. Przedsiębiorca, absolwent wydziału Ekonomii Uniwersytetu Gdańskiego. W proponowanych produktach zawsze szukam korzystnego stosunku jakości do ceny.

Paweł ze Smartwatch Ranking

Mocno "wkręcony" w nowe technolgie, zafascynowany smartwatchami, obserwator zmian sposobów na jakie korzystamy z elektroniki. Parametry i technikalia nie mają przede mną tajemnic, analizuję, porównuję i przekazuję je Tobie w sposób przystępny. Przedsiębiorca, absolwent wydziału Ekonomii <a href="https://ug.edu.pl/">Uniwersytetu Gdańskiego</a>. W proponowanych produktach zawsze szukam korzystnego stosunku jakości do ceny.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top