Smartwatch dla dzieci: ranking 2021 i opinie – jaki najlepszy?

Ostatnia weryfikacja: 8 kwietnia 2021
➡️ Informacje aktualne ✅

Cześć, z tej strony Paweł ze SmartwatchRanking.pl, a w ten wpis dedykuję rodzicom z całej Polski, dla których dobro i bezpieczeństwo pociechy jest kwestią priorytetową. Włożyłem sporo zaangażowania i swojej wiedzy w to, aby przedstawić Ci najlepsze moim zdaniem propozycje smartwatchy dziecięcych na polskim rynku.

Ten post to ranking — poradnik, który podpowie Ci, jaki model wybrać, a jednocześnie nie zrobić sobie “dziury” w portfelu 😉 Porozmawiajmy zatem o smartwatchach dziecięcych, czyli być może najlepszym zakupie dla pociechy, jaki można poczynić w 2021 roku.

Czy warto kupić smartwatch z GPS dla dziecka? Czyli opinie rodziców

Na początku warto rozwiać sobie pewne wątpliwości. Czasami, w szczególności na forach internetowych spotykam się ze zdaniami pokroju:

 • A po co to komu? 🙂
 • Czy to nie jest ograniczanie swobody dziecka?
 • Bez sensu jest dawać dziecku taką elektronikę w młodym wieku
 • Nie będę wydawać pieniędzy na takie gadżety

Wszystkie te komentarze moim zdaniem biorą się z jakiegoś mało uzasadnionego lęku. To coś w stylu klasycznej śpiewki pt. “za moich czasów…”. Oczywiście zgadzam się z faktem, że za naszych czasów takich gadżetów nie mieliśmy i sobie radziliśmy. Były jednak inne inteligentne zegarki będące obiektem pożądania — na przykład legendarne, z wbudowanym kalkulatorem. Dla wielu chłopców był to wtedy szczyt marzeń, a o smartwatchach nie marzyliśmy – bo ich po prostu nie było! Myślę, że jakby cofnąć się w czasie, to niemal każdy z nas chciałby otrzymać taki gadżet. Technologia idzie do przodu i to nie jest nic dziwnego. Dlaczego mamy z własnego uporu ją odrzucać? 😉

Reguła “sprawdzam, ale nie inwigiluję”

swoboda dziecka

Druga kwestia to szeroko pojęte “ograniczanie swobody dziecka” – to się tyczy zegarków z GPS, gdzie rodzic może śledzić położenie malucha. Swoją drogą to z punktu widzenia rodzica jest chyba najbardziej przydatna funkcja. Zdaniem niektórych, maluch powinien być wszędzie tam, gdzie chce i bez ograniczeń. Argument jest zrozumiały, dopóki dziecku nie przydarzy się coś złego.

Oczywiście nie będziemy tutaj snuć czarnych scenariuszy, jednak zastanówmy się na chwilę, czy mając możliwość zlokalizowania pociechy, gdy na przykład nie wraca do domu na czas, nie będziemy czuć się lepiej? Nikt nie mówi przecież, że dziecko będzie „inwigilowane” i sprawdzane co 5 minut.
Tutaj chodzi po prostu o możliwość. Aby być w porządku w stosunku do dziecka, warto mu powiedzieć, że jego nowy gadżet umożliwia taką funkcjonalność i to w gruncie rzeczy zwiększa jego bezpieczeństwo.

Smartwatche rozsądne cenowo

Kolejna sprawa to elektronika w młodym wieku i koszty. Pamiętajmy jednak, że smartwatche dla dzieci to nie są sprzęty po kilka tysięcy złotych i co za tym idzie, nie mają aż tak wciągających i bogatych funkcjonalności, aby dziecko miało bez reszty się w nich zatracić. Raczej nie będziemy celować np. w Apple Watcha. Wydawanie szczególnie dużych kwot na smartwatch dla dzieci mija się z celem. Pamiętajmy, że pociecha — chcąc nie chcąc, może taki gadżet zgubić, lub uszkodzić.

Właśnie dlatego wybierzemy sobie takie propozycje, które są funkcjonalne, spełniają swoje zadanie, ale jednocześnie nie będą dużym wydatkiem. Bez zbędnego przedłużania — przejdźmy do sprawdzonych propozycji, które dla Ciebie przygotowałem.

Ranking smartwatchy dla dzieci – najlepsze propozycje na 2021

Smartwatch dziecięcyGdzie kupić?
1. Kids Locator
4G MT864
ZOBACZ
2. Xblitz
Watch ME
ZOBACZ
3. Garett
Kids 5
ZOBACZ
4. Garett
Kids Smile
ZOBACZ
5. Garmin
Vivofit Jr
ZOBACZ
6. Fitbit
Versa Lite
ZOBACZ

1. Kids Locator 4G MT864: uroczy design połączony z dobrymi parametrami

smartwatch dziecięcy Kids Locator 4G

Niech nie zmyli Cię uroczy wygląd tego zegarka. Pod kątem parametrów — mam tu na myśli pojemność (4 GB), jak i pamięć operacyjną (4 GB), która wpływa na płynność działania smartwatcha, jest to pierwsza liga. Takie osiągi mają m.in. smartwatche dla dorosłych w segmencie powyżej 1000 zł. Tutaj jest znacznie taniej, bo zapłacić trzeba zaledwie kilkaset złotych. Ze smartwatchem współpracuje darmowa aplikacja SeTracker 2, którą pobierzemy zarówno na telefon z Androidem, jak i systemem iOS. Bateria starczy na około jeden dzień, a funkcjonalności zapewnią Ci “spokojną głowę”.

Zalety

 • Posiada GPS z wysoką dokładnością lokalizacji
 • Płynne działanie dzięki mocnym parametrom
 • Wodoszczelna obudowa
 • Aparat
 • „Elektroniczny płot” – możliwość ustawienia bezpiecznego obszaru dla dziecka
 • Możliwość podsłuchu otoczenia dziecka
 • Łączność WiFi

Wady

 • Odstające elementy – dziecko może nimi o coś łatwo zahaczyć

2. Xblitz Watch ME: tanie rozwiązanie do śledzenia lokalizacji dziecka

Xblitz Watch ME

Smart-zegarek dostępny w dwóch wariantach — dla chłopca (niebieski) i dla dziewczynki (różowy). Dużym atutem tego produktu jest przede wszystkim jego cena. Biorąc pod uwagę ilość funkcjonalności, jest tutaj naprawdę dobrze i udało się ich upakować dość sporo.

Podobnie jak inne propozycje z mojego rankingu smartwatchy dla dzieci i tutaj znajdziemy moduł pozwalający na śledzenie miejsca przebywania dziecka. Pociecha może też bez problemu zadzwonić do nas z poziomu zegarka lub wysłać wiadomość. Całość wzbogacona jest o udogodnienia takie jak aparat, czy proste gry na dodawanie i odejmowanie. Całość powinna napędzać karta micro SIM dowolnego operatora. Co ciekawe, na zegarek można przesyłać dziecku “nagrody” w postaci komunikatów. Niska cena jednak wiąże się z kilkoma niedogodnościami, o których napisałem w poniższym zestawieniu zalet i wad.

Zalety

 • Śledzenie lokalizacji dziecka
 • Połączenia głosowe
 • Opcja czatu
 • Gry matematyczne w zegarku
 • Aparat
 • Latarka

Wady

 • Menu zegarka w j. angielskim
 • Wyświetlacz można łatwo zarysować
 • Nie jest wodoszczelny
 • Parametry mogłyby być lepsze

3. Garett Kids 5: popularna propozycja od polskiego producenta

Polski smartwatch Garett Kids 5

W chwili pisania tego artykułu bardzo dużo ludzi szuka informacji o smartwatchu Garett Kids 5. Jest on powszechnie dostępny i popularny na polskim rynku. Z wyglądu jest dość masywny, jednak nadal typowo dziecięcy. Występuje w różnych wariantach kolorystycznych i robi wrażenie.

Zegarek może pełnić także funkcje telefonu komórkowego, jest wodoszczelny, a więc można powiedzieć, że jest w pewnym stopniu przygotowany na młodych odbiorców. Znajdziemy tutaj lokalizację GPS dziecka, możliwość ustawienia bezpiecznej strefy, po której może się poruszać, w sytuacjach awaryjnych dziecko może skorzystać z przycisku SOS, a rodzic z kolei — z funkcji podsłuchu otoczenia. Jako bonus do dyspozycji jest aparat, możliwość pomiaru kroków wykonanych przez dziecko w ciągu dnia, czy nawet… monitor snu. Całość napędza karta Nano SIM, którą oferuje każdy operator telefonii.

Niektórzy rodzice wskazują jednak na konieczność częstego ładowania i średniej jakości pasek. Warto jednak pamiętać, że przy zakupie z potwierdzonego źródła, będzie nas obowiązywać aż 24 miesięczna gwarancja. Pamiętajmy, aby nie kupować w ciemno.

Zalety

 • Śledzenie lokalizacji
 • Funkcjonalności jak w telefonie komórkowym
 • Wodoodporność
 • Wymienne paski
 • Aparat

Wady

 • Słaby pasek zegarka (jest jednak możliwość łatwej wymiany)
 • „Cukierkowy” interfejs, co można postrzegać jako zaletę (młodsze dzieci), lub wadę (“starszaki”)

4. Garett Kids Smile: udany smartwatch dziecięcy z niezbędnymi funkcjonalnościami

Garett Kids Smile

Smartwatch dla dzieci Garett w wariancie Kids Happy Smile to przyjemna, dość minimalistyczna stylistyka od polskiej marki, dobre opinie i funkcjonalności, które są przydatne rodzicom. Zegarek występuje w różnych wariantach kolorystycznych, dlatego można wybrać model zarówno dla dziewczynki, jak i chłopca.

Na pytanie “czy warto”? Odpowiadam: zdecydowanie tak!

Ze smartwatchem współpracuje bezpłatna aplikacja, którą rodzic może pobrać zarówno na system Android, jak i iOS. Dzięki temu w łatwy sposób, z poziomu swojego smartfona dokładnie widzisz lokalizację dziecka. Możesz też ustawić tzw. “bezpieczną strefę”, po której porusza się dziecko, a w sytuacji jej przekroczenia, otrzymasz powiadomienie. Wyświetlacz zegarka jest wykonany w technologii LCD i jest dotykowy.

Co istotne, na zegarek można dzwonić i przeprowadzić rozmowę, a dziecko ma do dyspozycji połączenie SOS — w razie, gdyby było w niebezpieczeństwie, wystarczy kliknięcie, aby nawiązać z tobą kontakt. Ładowanie odbywa się za pośrednictwem magnetycznej ładowarki USB, a bateria realnie wystarczy na jeden — dwa dni.

Zalety

 • Funkcjonalność GPS
 • Korzystny stosunek jakość/cena
 • Czytelny wyświetlacz
 • Dziecko może z niego dzwonić
 • Estetyczny design – smartwatch nie jest „przerysowany”
 • Menu w j. polskim

Wady

 • Aplikacja parowana ze smartwatchem mogłaby mieć lepsze opinie

5. Garmin Vivofit Jr: opaska dla dzieci – bez lokalizacji, ale na sportowo

opaska dla dzieci Garmin Vivofit Jr

Nadal można spotkać sporo rodziców, dla których funkcjonalność GPS nie jest najważniejsza. Jeżeli należysz do grona osób, które chce sprawić radość dziecku, ale jednocześnie nie “wpuszczać” malucha w zaawansowane technologie, to na rynku jest dla Ciebie dobra odpowiedź. Mowa tutaj o Garmin Vivofit Jr. Ta propozycja nie jest typowym smartwatchem — można ją nazwać bardziej sportową opaską. Ma to swoje plusy — zachęca bowiem najmłodszych do tak istotnej w dzisiejszych “komputerowych czasach” zwiększonej aktywności fizycznej. Z tym modelem, to właśnie produktywne i aktywne spędzanie czasu może stać się dla dziecka nową, ulubioną grą.

Garmin to pierwsza liga wśród producentów inteligentnych zegarków, dlatego możemy być pewni co do jakości wykonania i niezawodności. Uwagę zwracają piękne opaski, które są wymienne. Wyświetlacz prezentuje godzinę i imię dziecka, a sterowanie odbywa się za pomocą przycisku zlokalizowanego poniżej ekranu.

Po jego naciśnięciu, najmłodszy może podejrzeć m.in.: 

 • godzinę i datę, 
 • ile zrobiło kroków,
 • jak dużo czasu w ciągu danego dnia poświęciło na aktywność fizyczną (dzienny cel to 60 minut),
 • ilość zrealizowanych zadań, które rodzic wyznaczył w aplikacji,
 • zdobyte „monety” – nagrody za poprawną realizację np. domowych obowiązków. 

Z zegarkiem współpracuje aplikacja, która działa ze smartfonami z systemem Android i urządzeniami Apple. To swoista “kopalnia wiedzy” o aktywności dziecka. Poprzez apkę można także ustalać dziecku wspomniane wcześniej obowiązki, które wyświetlą się na zegarku. Dłuższe przytrzymanie przycisku poniżej wyświetlacza synchronizuje obecny progres dziecka z telefonem rodzica.

Zalety

 • Bardzo długi czas pracy na baterii – wystarcza nawet na rok bez dodatkowego ładowania
 • Skutecznie zachęca do aktywności fizycznej
 • Bardzo ładne, wymienne opaski
 • Zaufany producent — Garmin

Wady

 • Brak lokalizacji GPS
 • Mały wyświetlacz

6. Fitbit Versa Lite: masz starsze dziecko? Przeczytaj jak „mieć ciastko i zjeść ciastko”!

Fitbit Versa Lite dla dzieci i rodziców

Kolejna propozycja na sportowo — i to nie byle jaka. To jeden z najpopularniejszych na świecie monitorów aktywności fizycznej. Jeżeli zastanawia Cię, na czym polega największa korzyść, już tłumaczę. Dzięki nowoczesnemu, minimalistycznemu wzornictwu, które nie jest typowo dziecięce, ten smartwatch będzie idealny zarówno dla starszego dziecka — np. nastolatka, jak i rodzica. Jest to scenariusz idealny, gdy wiemy, że i nam marzy się smartwatch 🙂 Można pożyczyć go od pociechy, idąc na przykład na siłownię, a na wypadek, gdy gadżet się znudzi, to z całą pewnością szybko znajdzie nowego właściciela — Ciebie 😉

Nie jest to zegarek z kategorii najtańszych, ale w parze z ceną idzie tutaj jakość.

Fitbit Versa Lite: 

 • Monitoruje aktywność i spalone kalorie, 
 • Analizuje jakość snu, 
 • Mierzy tętno, 
 • Można na nim instalować aplikacje, 
 • Na baterii wytrzyma nawet cztery dni.

Jeżeli zajdzie potrzeba odświeżenia designu, wymienisz pasek na bardziej odpowiadający. Fitbit Versa Lite znalazł się także w moim rankingu najlepszych smartwatchy damskich, chociaż oczywiście występuje też w stylistyce męskiej.

Zalety

 • Smartwatch sprawdzony na całym świecie i potwierdzony tysiącami pozytywnych opinii
 • Wodoszczelny
 • Intuicyjna obsługa
 • Powiadomienia o SMSach i połączeniach na ekranie zegarka
 • Łatwe rozszerzanie funkcjonalności poprzez dostęp do aplikacji

Wady

 • Brak wbudowanej lokalizacji GPS
 • Relatywnie wysoka cena
 • Propozycja dla starszych dzieci

Najczęściej zadawane pytania o smartwatche dla dzieci

pytania o smartwatch dla dziecka

Jaki smartwatch dla dziecka wybrać? Z GPS, czy bez?

Na rynku są dostępne dwie kategorie smartwatchy — z nadajnikami GPS pozwalającymi na określenie pozycji dziecka oraz bez tej funkcjonalności. Kategoria pierwsza jest szczególnie rekomendowana z uwagi na bezpieczeństwo malucha. Drugą należy rozpatrywać bardziej w kategorii gadżetu, zabawki dla pociechy. Moim zdaniem zdecydowanie lepiej postawić na wariant z GPS, jest to bowiem zarówno prezent dla najmłodszych, jak i dla rodzica 🙂

Czy smartwatch dla dziecka może zastąpić smartfon?

Zdecydowanie tak! Wielu rodziców nie chce wystawiać dziecka na kontakt z zaawansowaną technologią od najmłodszych lat. Smartwatche z drugiej strony są tańsze, mają wszystkie niezbędne funkcjonalności, a nawet niektóre rozpatrywane w kategoriach “bajerów” typowo dla dzieci. Mówimy tutaj przede wszystkim o komunikacji głosowej z rodzicem, możliwości wysyłania wiadomości poprzez czat, podstawowych grach np. matematycznych oraz aparacie. To świetne rozwiązanie pośrednie.

Czy do działania smartwatcha dziecięcego potrzebna jest karta SIM?

Do pełnej funkcjonalności smartwatcha dla dzieci wymagana jest karta SIM — zegarek ma dedykowany slot. Taka karta SIM nie różni się od “tradycyjnej”. Musi mieć ona środki na koncie i uruchomioną transmisję danych. Czasami potrzeba jest, aby pierw dezaktywować jej kod PIN np. poprzez smartfona. Smartwatch nie zużywa dużo transmisji danych, dlatego nie musimy się szczególnie martwić o wysokość rachunku — na potrzeby dziecka wystarczy podstawowy pakiet. Więcej na temat wymagań dot. karty SIM w smartwatchu dla dziecka przeczytasz w moim dedykowanym artykule.

Jaka jest optymalna cena?

Dobry, przyzwoity smartwatch dla dzieci kupimy w granicach kilkuset złotych. Z uwagi na możliwość zniszczenia takiego sprzętu przez pociechę, nie warto przeznaczać na ten cel powyżej 500 zł. Z drugiej strony, należy się wystrzegać „podejrzanie” tanich ofert w serwisach aukcyjnych, lub od osób prywatnych. Istnieje bowiem ryzyko, że takiego sprzętu nawet nie uruchomimy, lub rozleci się. Sprawdza się tutaj reguła, że tanie smartwatche potrafią kosztować podwójnie. Gdzie zatem kupić? W rekomendowanych sklepach internetowych, które w razie niezadowolenia bez przeszkód zwrócą nam pieniądze.

Jakie funkcjonalności powinien mieć inteligentny zegarek dziecięcy?

funkcjonalności inteligetnego zegarka W mojej opinii, pożądane funkcjonalności możemy podzielić na dwie, istotne kategorie, są to odpowiednio:

Must-have, czyli czego nie może Ci zabraknąć?
 • Możliwość dokładnego określania lokalizacji dziecka
 • Przycisk SOS
 • Możliwość ustanowienia tzw. „bezpiecznej strefy” po której może poruszać się dziecko
 • Podstawowe funkcjonalności telefonu komórkowego tj. możliwość przeprowadzenia rozmowy, lub wysłania wiadomości
 • Wodoszczelność, odporność na zachlapania
 • Stylistyka, która odpowiada dziecku i dzięki której nie będzie się wstydziło go nosić
Opcjonalne, czyli miłe dodatki, które zwiększają komfort i satysfakcje dziecka ze sprzętu:
 • Aparat
 • Zdalny podsłuch dla rodzica
 • Gry dla dziecka
 • Latarka
 • Powiadomienia o odpięciu zegarka
 • Powiadomienia w aplikacji rodzica o konieczności naładowania sprzętu
 • Funkcje sportowe pokroju np. krokomierza
Jak więc widzisz, smartwatch dla dzieci — chociaż jest sprzętem relatywnie tanim, może równie dobrze zastąpić pierwszy smartfon oraz zapewnić Ci dodatkową warstwę spokoju. Mało kto chce otwierać pociechę na zaawansowaną (i co za tym idzie uzależniającą) technologię od najmłodszych lat.

Dzięki kupnie zegarka młody człowiek będzie mógł zapoznać się z ciekawymi funkcjonalnościami, ale jednocześnie nie mieć ich na tyle dużo, aby pochłonęły go bez reszty. Najlepsze w tym wszystkim jest to, że to Ty zadecydujesz, do jakiego poziomu technologii i udogodnień dasz dziecku dostęp na tym etapie życia.

Paweł ze Smartwatch Ranking

Mocno "wkręcony" w nowe technolgie, zafascynowany smartwatchami, obserwator zmian sposobów na jakie korzystamy z elektroniki. Parametry i technikalia nie mają przede mną tajemnic, analizuję, porównuję i przekazuję je Tobie w sposób przystępny. Przedsiębiorca, absolwent wydziału Ekonomii <a href="https://ug.edu.pl/">Uniwersytetu Gdańskiego</a>. W proponowanych produktach zawsze szukam korzystnego stosunku jakości do ceny.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top