Zegarek z wysokościomierzem: jaki smartwatch na wyprawy w góry? Ranking

Ostatnia weryfikacja: 10 kwietnia 2021
➡️ Informacje aktualne ✅

Cześć,

z tej strony Paweł, a dziś opowiem o zegarkach idealnych dla wielbicieli gór. Chodzi oczywiście o smartwatche z szalenie przydatną funkcją wysokościomierza.

Na początku, odpowiedzmy sobie jednak na istotne pytania, które pozwolą lepiej zrozumieć, na jakiej zasadzie działa ten moduł z poziomu Twojego nadgarstka.

Czym właściwie jest wysokościomierz?

Ma on za zadanie pokazać wysokość, na jakiej aktualnie znajduje się użytkownik zegarka. Dzięki temu w łatwy sposób zorientujesz się, jak daleko udało Ci się dotrzeć. Może on jednak działać na dwóch zasadach.

Chodzi o wysokościomierz:

1.  Oparty na GPS  

W tym przypadku zegarek łączy się z satelitami GPS, dzięki czemu jest w stanie określić szerokość i długość geograficzną oraz co najważniejsze, wysokość nad poziomem morza.

Jednak o ile w przypadku dwóch pierwszych miar jest on dokładny, o tyle w przypadku wysokości margines błędu wynosi od kilkunastu metrów do nawet stu (w przypadku szczęśliwego trafu może wynieść jedynie parę metrów). Dzieje się tak przez różnorodne zakłócenia, na jakie natrafia sygnał GPS. Do określenia dokładnej pozycji potrzeba danych z czterech satelitów (w odpowiednim układzie).

Niestety nie zawsze jest to możliwe ze względu na:

 • dane położenie użytkownika (w konkretnym miejscu zegarek może łapać sygnał mniejszej ilości satelitów)
 • pogodę
 • konfigurację terenu (lasy czy szczyty górskie mogą zakłócać sygnał)
 • zaburzenia w jonosferze.

Zalety wysokościomierza GPS:

 • O ile tylko ma się włączony GPS, zegarek w trybie ciągłym informuje o położeniu (jeśli nie ma żadnych zakłóceń).

Wady:

 • Dokładność wyników jest dosyć niska w porównaniu do użycia barometru.
 • Często sygnał z satelitów może być zbyt słaby, przez co nie można określić wysokości, na jakiej znajduje się użytkownik.

2.  Barometryczny  

Ten rodzaj pomiarów na podstawie zmiany ciśnienia powietrza uznaje się za znacznie dokładniejszy. Choć oczywiście nie jest wolny od wad. Zacznę jednak od wyjaśnienia zasady działania.

góry

Gdy wzrasta wysokość terenu, to zmniejsza się ciśnienie powietrza, dlatego dzięki pomiarom zegarek jest w stanie określić tę różnicę, a co za tym idzie – wskazać wysokość, na jakiej się obecnie znajdujesz.

Potrzebuje on jednak punktu odniesienia, jakim jest wysokość jakiegoś miejsca. Wpisanie tej wartości do zegarka nazywa się kalibracją, co powinno być wykonywane regularnie. Jeśli zaniedba się tę czynność, to mogą nastąpić błędy w podawanych wynikach. Na przykład po zejściu z góry w szybkim tempie lub właśnie wejściu na nią, mogą być pokazywane zbyt duże lub zbyt niskie wartości (także w przypadku wejścia do budynku, samochodu czy samolotu wartość nie jest tak dokładna ze względu na inne zmiany ciśnienia).

Zalety:

 • Barometr w zegarku jest niezwykle czuły, dzięki czemu dokładność pomiarów (szczególnie przy ręcznym wpisywaniu wysokości) stoi na wysokim poziomie.
 • Umożliwia ręczne wpisywanie lub skorzystanie z automatycznego pobierania wysokości z GPS, gdzie oba sposoby zapewniają większą dokładność niż przy samym GPSie.
 • Ciekawa jest także funkcja alarmu burzowego. W momencie, gdy mają nadejść wyładowania atmosferyczne, następuje nagły spadek ciśnienia. Barometr informuje o tym użytkownika, dzięki czemu ma on czas, by wrócić lub schować się w bezpiecznym miejscu i przeczekać trudne warunki.
 • Przekazuje dane o ciśnieniu powietrza, co jest istotne. Przy nagłych skokach mogą wystąpić zawroty głowy oraz podobne objawy (związane między innymi z niedotleniem organizmu). Będziesz zatem wiedzieć, kiedy usiąść i odczekać pewien czas, żeby przyzwyczaić się do innego ciśnienia.

Wady:

 • Wymaga regularnego kalibrowania, a w przypadku zaniedbania wyniki mogą być błędne. Jest to minimalna wada, ponieważ na takie wypadki można ustawić automatyczną kalibrację z użyciem GPS.
 • Pobór mocy jest minimalnie większy przy jednoczesnym korzystaniu z GPS oraz barometru.
Wynik pomiaru może być pokazywany jako wartość względna lub bezwzględna. W przypadku tej pierwszej chodzi o różnicę wysokości pomiędzy jednym a drugim punktem. Natomiast bezwzględna to wysokość nad poziomem morza.

Przeszliśmy wspólnie przez sposób działania, zalety i wady obu wariantów. Osobiście uważam, że myśląc na poważnie o takim smartwatchu, należy celować w model z barometrem.

Na tej podstawie, zapraszam Cię do sprawdzenia wartościowych zegarków, które zabierzesz ze sobą nie tylko w góry, ale także potraktujesz jako akcesorium przydatne na co dzień i podczas różnych aktywności fizycznych. 

Najlepsze smartwatche z wysokościomierzem – mój ranking:

Zegarek z wysokościomierzemGdzie kupić?
1. Suunto 7 ZOBACZ
2. Garmin vívoactive 4S ZOBACZ
3. Suunto Ambit 3 ZOBACZ
4. Garmin Instinct Solar ZOBACZ
5. Polar Grit X ZOBACZ
6. Garett Sport 23 GPS ZOBACZ
7. Garmin Vivomove 3S ZOBACZ

1. Suunto 7: Idealny ekwipunek na każdą wyprawę

Suunto 7 z wysokościomierzem

Zegarek można nazwać prawdziwym kompanem górskich wędrówek. Jest to naprawdę wytrzymały smartwatch. Ekran chroni szkiełko Gorilla Glass, które jest niezwykle odporne na zarysowania. Do tego zegarek został oczywiście wyposażony w  barometryczny miernik wysokości  (specjalna funkcja pozwala automatycznie wpisywać wysokość z GPS do barometru).

Oczywiście jest także wytrzymały, jeśli chodzi o kontakt z kurzem, błotem czy wodą. Jeśli najdzie Cię ochota, to możesz się z nim nawet spokojnie wykąpać w wannie, lub pójść na basen 😉 Dodatkowym plusem są z całą pewnością przyciski sprzętowe, z których korzysta się wygodnie w każdej sytuacji.

Mapy offline umożliwią Ci zorientowanie się, gdzie dokładnie jesteś. Są pobierane automatycznie, jednak jeśli jest taka potrzeba, możesz manualnie wybrać konkretne lokalizacje. Dodatkowym plusem okazują się mapy popularności, które pokazują gdzie dokładnie ćwiczą inni ludzie (w zakresie 15 dyscyplin). Jeśli brakuje Ci towarzystwa podczas treningów, to będzie przydatna funkcja.

Gadżet jest w stanie śledzić nawet 70 dyscyplin sportowych z jednoczesnym zapisem pozycji GPS, będzie więc dobrym towarzyszem podczas każdego treningu. Podsumowanie ćwiczeń umożliwi Ci sprawdzenie swoich postępów, a także pochwalenie się nimi przed przyjaciółmi.

Zegarek działa w oparciu o system Wear OS od Google. Jest to istotne, bo dzięki temu możesz płacić zbliżeniowo, a także skorzystać z pomocy Google Assistant. Użytkownicy naprawdę chwalą sobie te możliwości, przez co decydują się na smartwatche wyposażone w ten system, zamiast np. konkurencyjnego Tizen od Samsunga.

Dodatkową wygodę zapewnia możliwość połączenia zegarka z WiFi. Dzięki temu aktualizacje systemu lub aplikacji przebiegają niezwykle szybko. Trzeba jednak mieć na uwadze, że przy włączonym GPSie bateria działa tylko od 6 do 10 godzin.

Zalety

 • Niezwykle czytelny wyświetlacz, na którym odczytasz wszystko niezależnie od pogody
 • Wysoka wytrzymałość połączona ze świetnym wyglądem
 • Duża dokładność pomiarów (GPS, barometr, puls itp.)
 • Możliwość płatności zbliżeniowych oraz korzystania z Google Assistant
 • Sprzętowe przyciski, które pozwalają na przemapowanie (oznacza to, że możesz ustawić jaką funkcję ma posiadać dany przycisk)

Wady

 • Bateria jest dosyć słaba, więc wyruszając na dłuższą wyprawę, nie możesz zapomnieć o powerbanku
 • Do pełni szczęścia brakuje już tylko mikrofonu oraz głośnika w smartwatchu

2. Garmin vívoactive 4S: Drobne urządzenie mówiące wiele o organizmie

Garmin vívoactive 4S z barometrem

Wysokościomierz w tym zegarku działa  w oparciu o barometr , cechuje się więc wysoką dokładnością, która z pewnością zdoła Ci się spodobać.

Jest to wręcz idealny smartwatch do wszelkiego rodzaju treningów, a także na piesze wycieczki. Koperta cechuje się wytrzymałością dzięki wykorzystaniu polimeru wzmacnianego włóknem szklanym. Wodoodporność pozwala nawet na pływanie, więc nawet ulewny górski deszcz jest pestką dla tego urządzenia. Silikonowy pasek jest naprawdę wygodny, dobrze trzyma się ręki, a niska waga pozwoli Ci zapomnieć o tym, że nosisz zegarek.

Poza pomiarem wysokości, są tu także inne funkcje typowo treningowe czy pomocne w wędrówkach.

 • Osobiście podoba mi się funkcja „Body battery”. Dzięki niej będziesz zawsze wiedzieć, ile pozostało Ci energii, a podczas treningów lub w czasie wypraw górskich jest to coś naprawdę cennego. Ta opcja działa w oparciu o zdobyte wcześniej dane z Twoich treningów.
 • Cenną funkcją jest wskazanie poziomu nawodnienia organizmu. Większość ludzi pije zbyt mało płynów, przez co mają problemy z samopoczuciem oraz zdrowiem. Teraz zdołasz temu zapobiec.
 • Do tego gadżet został wyposażony w aplikacje, które świetnie monitorują aktywności wykonywane w pomieszczeniach. W przypadku gdy nie wiesz, jak wykonać dane ćwiczenie, to z łatwością możesz skorzystać z animowanych wskazówek, które są dostępne w tym urządzeniu. Natomiast opcja Garmin Coach zapewni Ci osobistego trenera, dzięki któremu wyniki treningów będą jeszcze lepsze.
Mierniki zegarka pozwalają na sprawdzenie stanu swojego organizmu zarówno w ciągu treningów, jak i snu. Główną rolę odgrywa tu pulsoksymetr, który mierzy tętno, a także sprawdza, jakie jest natlenienie krwi. W razie, gdyby któraś z tych wartości była zbyt niska lub zbyt wysoka, otrzymasz odpowiednie powiadomienie.

Zalety

 • Zegarek monitoruje naprawdę wiele parametrów związanych z pracą organizmu
 • Wygląd jest elegancki, dzięki czemu pasuje do każdej sytuacji
 • Koperta jest mała oraz niezwykle lekka – jest to idealny model także dla kobiet
 • Zdołasz odczytać wszystko z wyświetlacza nawet w pełnym słońcu

Wady

 • Przy uruchomionych wszystkich funkcjonalnościach, bateria nie jest zbyt mocna, jednak producent ostrzega o tym wprost (6 godzin w trybie GPS oraz 8 dni w trybie zegarka)

3. Suunto Ambit 3: Ulubieniec „zawodowych” sportowców

Suunto Ambit 3

Urządzenie jest wyposażone w  wysokościomierz barometryczny . Ten model zegarka, jest często wybierany przez profesjonalnych sportowców. Cechuje się niezwykłą wygodą, a przy tym zapewnia wszelkie funkcje potrzebne podczas treningów.

Ekran został pokryty elastycznym szkiełkiem mineralnym, które cechuje się wysoką odpornością na zarysowania oraz stłuczenia. Wykonana z tworzywa koperta jest dosyć szeroka, więc podoba się przede wszystkim mężczyznom. Natomiast pasek wykonano z gumy, dzięki czemu dobrze przylega do ręki.

Ważna jest w tym przypadku wodoodporność, bo urządzenie wyróżnia się tą cechą na tle innych zegarków. Wynosi ona 100m, a co za tym idzie, pozwala na bezproblemowe pływanie z zegarkiem na ręce.

Ten gadżet z całą pewnością docenią pływacy oraz triathloniści:

 • Dzięki Suunto Ambit 3 dowiesz się, jak długi dystans przepłynąłeś, ile nawrotów na basenie zrobiłeś, a także, w jakim tempie się to wszystko odbyło.
 • Do tego możesz zsynchronizować go z pasem HR, który prześle wszystkie swoje dane na zegarek.
 • Jest też możliwość połączenia go z urządzeniem mierzącym moc pedałowania „bike Power meter”.

Dzięki funkcji FusedSpeed, która łączy ze sobą GPS oraz przyspieszeniometr zdobędziesz znacznie dokładniejsze informacje o tempie swojego biegu. Gdy połączysz zegarek ze smartfonem przy użyciu aplikacji Movescount będziesz mógł wpływać na ustawienia smartwatcha, dopasowanie trybów treningowych oraz wiele innych elementów z poziomu telefonu. Jest to całkiem wygodna opcja.

Oczywiście gadżet jest też wyposażony w powiadomienia SMS oraz połączeń, podświetlenie LED, licznik kalorii, termometr, czy inne podstawowe funkcje.

Zalety

 • Niezwykle wytrzymała bateria – do 20 godzin w trybie GPS
 • Wysoka trwałość, dzięki której możesz korzystać z tego gadżetu praktycznie wszędzie
 • Duża wodoodporność oraz świetne funkcje związane z pływaniem
 • Możliwość wyboru modelu w różnej kolorystyce – czarny, biały, zielony, niebieski
 • Cena jest stosunkowo niska jak na tak dużą ilość opcji

Wady

 • Brak możliwości ustawienia, które powiadomienia mają być wyświetlane

4. Garmin Instinct Solar: Idealny gadżet na zewnątrz

Garmin Instinct Solar

Wysokościomierz  barometryczny  obecny w tym modelu jest niezwykle dokładny. Zegarek jest w stanie łączyć się z systemami GPS (amerykańskie satelity), Galileo (europejski system satelitów) oraz GLONASS (rosyjskie satelity).

Garmin Instinct Solar jest idealny zarówno dla osób preferujących lekkie treningi, jak i fanów cięższych sportów. Cechuje się niezwykłą wytrzymałością dzięki użyciu szkiełka Gorilla Glass o wysokim stopniu odporności na zarysowania oraz stłuczenia, a także wykorzystaniu koperty z tworzywa wzmocnionego włóknem szklanym.

Bez większego problemu możesz pływać z tym gadżetem na ręku, choć należy unikać nurkowania. Zegarek spełnia amerykańską normę 810 co jest świetnym dowodem na jego trwałość.

Monitoruje Twój puls, zawartość tlenu we krwi, a także poziom energii, dzięki któremu zawsze zorientujesz się, jak długo zdołasz jeszcze trenować. Do tego śledzi też stres oraz sen. Są to naprawdę istotne pomiary niezależnie od tego, czy właśnie ćwiczysz, czy może jesteś w trakcie dłuższej wyprawy.

Jeśli wykryje zbyt wysokie tętno, to powiadomi Cię o tym, będziesz wiedzieć, kiedy przerwać trening lub zastosować techniki relaksacyjne. Dostępne są tu także profile treningowe, które wspomogą różnego rodzaju ćwiczenia takie jak pływanie, biegi czy fitness, a także trening siłowy oraz wydolnościowy.

Urządzenie zostało wyposażone w możliwość ładowania energią słoneczną, jednak według użytkowników funkcja nie jest tak użyteczna, jak to podaje producent zegarka. Zapewne dzieje się tak ze względu na pogodę w naszym kraju, która okazuje się nie być tak słoneczna, jak podczas testów urządzenia wykonywanych przez producenta.

Jednak nawet bez funkcji ładowania z użyciem słońca gadżet możę wytrzymać do 30 godzin w trybie GPS.

Zalety

 • Wysoka wytrzymałość oraz wodoodporność ceniona przez osoby ćwiczące 
 • Bateria pozwala korzystać z GPS nawet 30 godzin
 • Posiada wszelkie potrzebne mierniki, dzięki którym zadbasz o stan swojego zdrowia oraz efekty treningów

Wady

 • Ładowanie z użyciem energii słonecznej nie jest szczególnie użyteczne, a przynajmniej nie w Polsce
 • Wysoka cena jak na tę ilość funkcji, jednak wytrzymałość oraz wodoodporność są dosyć przekonujące

5. Polar Grit X: Zegarek wyposażony w unikalne funkcje

zegarek Polar Grit X

Ten model jest wyposażony w  wysokościomierz barometryczny . Może łączyć się zarówno z GPS, jak i systemem Galileo.

W przypadku koperty tego zegarka zastosowano stal szlachetną (jest odporna na korozję), a dotykowy ekran pokryto szkiełkiem Gorilla Glass. Użytkownicy chwalą sobie wytrzymałość urządzenia, nie jest to dziwne, jeśli wziąć pod uwagę wykorzystane materiały oraz wysoką wodoodporność umożliwiającą pływanie z nim. Nie trzeba się martwić o ewentualne uszkodzenia zegarka podczas treningów. Silikonowy pasek dobrze trzyma się nadgarstka, co jest szczególnie użyteczne podczas intensywnych biegów.

Naprawdę interesujące są cztery funkcje:

 1. Nightly Recharge ma ona za zadanie monitorować tempo regeneracji. Jak wiadomo jest ona kluczowa niezależnie od tego, co się trenuje. W oparciu o kilka informacji takich jak jakość snu (na podstawie pulsu, oddychania oraz zmienności rytmu pracy serca), a także tego jak bardzo autonomiczny układ nerwowy uspokoił się w czasie pierwszych faz snu, jest w stanie określić skuteczność Twojej regeneracji. Dzięki temu będziesz w stanie nad nią popracować i usprawnić.
 2. FitSpark – przygotowuje plany treningowe na każdy dzień w tygodniu, jeśli nie zamierzasz wydawać pieniędzy na trenera personalnego, to będzie naprawdę przydatna opcja.
 3. Serene – pokazuje ćwiczenia relaksacyjne (oddechowe) razem ze wskazówkami. Wpływają one pozytywnie na regenerację organizmu, samopoczucie oraz wiele innych kwestii dotyczących zdrowia człowieka.
 4. Natomiast FuelWies oblicza jak dużej dawki węglowodanów Ci potrzeba (na podstawie intensywności treningów), a także przypomina o konieczności ich spożycia.

W przypadku standardowych treningów funkcja Training Load Pro może się okazać użyteczna. Pokazuje, jak duże jest obciążenie mięśni oraz kardio Twojego organizmu. Trzeba jednak odnotować, że często pokazuje nieprawidłowe wskazania przy bardzo wymagających rodzajach sportów.

Bateria jest naprawdę wytrzymała, bo w trybie treningowym (z włączonym GPS) umożliwia korzystanie nawet przez 40 godzin, natomiast w trybie zegarka czas wynosi 7 dni.

Zalety

 • Unikalne funkcje dotyczące ćwiczeń oraz regeneracji, dzięki którym wzniesiesz się na znacznie wyższy poziom
 • Wysoka trwałość baterii, która zdoła zadowolić każdego – już nie będziesz musiał nosić powerbanka ze sobą

Wady

 • Nieprawidłowe wskazania funkcji Training Load Pro (której nie można wyłączyć) przy bardzo intensywnych sportach lub treningach
 • GPS ma dosyć duży margines błędu do nawet 20 metrów
 • Brak miernika temperatury

6. Garett Sport 23 GPS: Uniwersalny, niedrogi gadżet dla każdego

Garett Sport 23 GPS

Cena jest dosyć niska, natomiast funkcjonalność stoi na wysokim poziomie. Wysokościomierz  barometryczny  powie Ci, na jakiej wysokości się znajdujesz oraz jakie jest ciśnienie powietrza wokół. Kopertę zegarka wykonano z tworzywa, a pasek z gumy. Jest całkowicie odporny na pył (wzbijany podczas biegów, czy jazdy rowerem), wodoodporność umożliwia zanurzenie go do jednego metra głębokości. Jak widać, z zegarka możesz spokojnie korzystać w każdej sytuacji.

Monitoruje puls, sen, trasę, liczy kalorie, a także posiada monitor braku aktywności. W momencie, gdy przez zbyt długi czas niczego nie robisz, urządzenie wyśle odpowiednie powiadomienie, żeby zwrócić na to Twoją uwagę.

Po wybraniu odpowiedniego trybu treningu będziesz wiedział, czy jego intensywność nie jest zbyt duża lub zbyt mała (działa to w oparciu między innymi o pulsometr). Jest to całkiem użyteczny gadżet podczas ćwiczeń, który jest chwalony przez wielu użytkowników.

Jest tu też obecny GPS oraz termometr, a więc zegarek posiada wszystkie potrzebne, a przy tym podstawowe funkcje.

Zalety

 • Wysoka wytrzymałość w pełni wystarczająca do klasycznych zastosowań – zarówno na co dzień, jak i podczas treningów
 • Niska cena jak na tę ilość funkcji

Wady

 • Marka nie ma tak bogatej historii i renomy, jak przedstawieni wyżej w rankingu producenci 

7. Garmin Vivomove 3S: Stylowy dodatek do każdej kreacji

Garmin Vivomove 3S z wysokościomierzem barometrycznym

Kolejna propozycja z  wysokościomierzem barometrycznym , która jest bardzo chętnie wybierana przez Panie.

Każda kobieta będzie zachwycona, mogąc nosić ten zegarek. To jeden z „zawodników” w moim rankingu smartwatchy damskich. Utrzymano go w różowo złotej kolorystyce. Do koperty wykorzystano tworzywo sztuczne z ramką ze stali szlachetnej (odpornej na korozję). Ekran pokryto szkłem chemicznie wzmocnionym, które okazuje się naprawdę wytrzymałe.

Pasek został wykonany z silikonu, który zapewnia wspaniałą wygodę. Natomiast wodoodporność pozwala na kontakt jedynie z niewielką ilością wody. Ciekawe jest wykorzystanie prawdziwych wskazówek na tarczy zegarka, co nie jest częste w smartwatchach, ale prezentuje się wyjątkowo stylowo. To tzw. model hybrydowy.

Umożliwia monitorowanie ludzkiego organizmu w szerokim zakresie. Chodzi o puls, sen, stres, ilość spalonych kalorii, liczenie kroków oraz częstotliwości oddychania. Dzięki temu dowiesz się, w jakim stanie jest Twoje ciało. W przypadku gdy puls będzie zbyt wysoki, to zostanie wyświetlony odpowiedni komunikat.

Posiada też typowo treningowe funkcje, jak choćby różne profile biegu, sprawdzanie dystansu oraz takie, które dotyczą treningu siłowego czy wydolnościowego. Sprawdzisz swój poziom energii i zorientujesz się, czy nie jest czasem zbyt niski. Powiadomienia o konieczności nawodnienia też będą przydatne.

Zalety

 • Stylowy wygląd, którym zachwyciło się już wiele kobiet
 • Wytrzymała bateria, która wystarcza na potrzeby większości osób

Wady

 • Brak typowego, „smartwatchowego” ekranu 

Najczęściej zadawane pytania o wysokościomierz w zegarku

popularne pytania o wysokościomierz w zegarku
Jaki wysokościomierz jest lepszy? GPS, czy barometryczny?


Osobiście polecam smartwatche z wysokościomierzem barometrycznym. Mimo że pobór mocy jest nieco wyższy, to wyniki są znacznie dokładniejsze, a do tego zapewnia większe bezpieczeństwo użytkownikowi, pomagając przewidzieć groźne zjawiska atmosferyczne.

Jak kalibrować zegarek z barometrem?


W przypadku gór często są tam zamieszczone znaki – punkty odniesienia z określoną wysokością, na jakiej się znajdują (zazwyczaj jednak tabliczka nie znajduje się w miejscu, gdzie dokonywany był pomiar, a do tego zegarek znajduje się około półtora metra nad ziemią, więc mogą wystąpić tu pewne różnice). Możesz też skorzystać z odpowiedniej mapy, na której znajdują się podane wysokości, choć są one zazwyczaj uśrednione, przez co dokładność wyniku nie będzie tak wysoka.

Istnieje możliwość ręcznego kalibrowania barometru lub też skorzystania z funkcji GPS, dzięki której zegarek będzie automatycznie otrzymywał wysokość danego miejsca jako punkt odniesienia dla obliczeń z wykorzystaniem zmian ciśnienia.

Jaka powinna być częstotliwość kalibracji?


Jeśli chodzi o to, jak często wymagana jest kalibracja, to zależy od tego, jak duże zmiany ciśnienia oraz pogody zdążyły nastąpić od ostatniego wpisania wysokości.

Paweł ze Smartwatch Ranking

Mocno "wkręcony" w nowe technolgie, zafascynowany smartwatchami, obserwator zmian sposobów na jakie korzystamy z elektroniki. Parametry i technikalia nie mają przede mną tajemnic, analizuję, porównuję i przekazuję je Tobie w sposób przystępny. Przedsiębiorca, absolwent wydziału Ekonomii <a href="https://ug.edu.pl/">Uniwersytetu Gdańskiego</a>. W proponowanych produktach zawsze szukam korzystnego stosunku jakości do ceny.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top