Tobi smartwatch: zegarek dla najmłodszych – opinie, cena i funkcje. Czy warto kupić go dziecku?

Ostatnia weryfikacja: 27 czerwca 2021
➡️ Informacje aktualne ✅

Cześć, z tej strony Paweł, a dziś porozmawiamy o szalenie ostatnio popularnym smartwatchu Tobi. Sprawdzisz, czy będzie on idealny dla Twojej pociechy. Z pomocą tego gadżetu z pewnością zdołasz zadbać o zdrowie swojego malca, a przy tym dostarczysz mu wiele radości. Zapraszam więc do lektury.

Czy dziecko naprawdę potrzebuje smartwatcha?

Warto zauważyć, że taki smartwatch jest w stanie zapewnić naprawdę wiele dobrego jeśli chodzi o wychowanie oraz samopoczucie malca. Chodzi między innymi o:

 • Zachęcanie do aktywności fizycznej – odpowiednio skonstruowane gry są w stanie wiele zdziałać, maluch zyska z ich pomocą ogromną motywację do ruchu. Jest to istotne w dzisiejszych czasach, gdy dzieci coraz rzadziej wychodzą na zewnątrz się pobawić. Do tego Twoja pociecha dowie się, jak przyjemny jest choćby taniec, który okazuje się motywem przewodnim jednej z gier.
 • Przypominanie o wypełnianiu obowiązków – możesz ustawiać powiadomienia na zegarku, które powiedzą maluchowi kiedy należy zająć się choćby zadaniem domowym. Dzięki spełnianiu nawet drobnych obowiązków od najmłodszych lat dziecko będzie zawsze sumiennie je wypełniało, także gdy już dorośnie.  To nauka odpowiedzialności. 
 • Dziecko jest w stanie bawić się na jeszcze więcej sposobów – zegarek daje nowe możliwości i nie mówię tu jedynie o gotowych grach. Robienie zdjęć, filmów, a także kontaktowanie się z innymi urządzeniami tego typu zapewni wiele możliwości do wymyślania zabaw z rówieśnikami. Dodatkowo, maluch rozwinie swoją kreatywność, jak więc widać zapewnia to wiele korzyści 😉

Opis popularnego zegarka Little tikes Tobi Robot

Opis zegarka TOBI

Ten smartwatch jest z całą pewnością jednym z bardziej znanych zegarków dla dzieci. Producent postarał się o stworzenie designu miłego dla oka nawet najmniejszej pociechy. Zegarek jest dostępny w dwóch wersjach kolorystycznych, a dokładniej niebieskiej oraz różowej, choć trzeba pamiętać, że ich funkcjonalność jest taka sama. Wesołą animowaną buźkę wyświetlaną na ekranie 1,54″ polubi każde dziecko.

Tobi wydaje zabawne dźwięki, a także jest w stanie wypowiedzieć ponad 100 fraz. Każdy maluch będzie nim zachwycony. Do tego wyposażono go w ruchome ręce oraz nogi, co zapewnia jeszcze większe ożywienie tego animowanego przyjaciela.  Przy odpowiednich zdarzeniach Tobi reaguje.  Mowa choćby o potrząsaniu zegarkiem, klikaniu na usta Tobiego (wtedy można go nakarmić), czy wielu innych. Warto więc próbować i odkrywać nowe reakcje tej przyjaznej postaci.

Oczywiście urządzenie wyposażono w wyświetlanie godziny, alarmy, przypomnienia, stoper, minutnik oraz budzik, a więc typowe funkcje dla smartwatchy. W przypadku wyświetlania godziny, możesz ustawić jedną spośród 50 tarcz. Trzeba przyznać, że to coś świetnego.

Jest to zegarek dla dzieci w wieku powyżej trzech lat, wyposażono go w dwie kamery, dzięki czemu można robić różnorodne zdjęcia czy filmy. Jedna kamera znajduje się nad ekranem, co jest idealne przy selfie, z kolei druga jest na górze urządzenia, co sprawuje się świetnie przy robieniu zdjęć innym osobom czy miejscom. Dzieci uwielbiają nagrywać ciekawe rzeczy czy sytuacje, więc z pewnością Twoja pociecha będzie z tego często korzystała. Możliwość dodawania naklejek na fotografie dodatkowo ucieszy każdego malucha. Zegarek jest w stanie przechowywać 3000 zdjęć (JPG) lub 30 minut nagrań (AVI). Posiada ogółem 512 MB pamięci, choć część z niej zajmują wbudowane programy.

Prócz noszenia zegarka na ręce, można też go postawić na specjalnej nóżce. Do tego służy ona też za klips,  umożliwiający przyczepienie urządzenia do ubrania.  Pozwala to jeszcze lepiej cieszyć się wszystkimi funkcjami, jakie posiada ten gadżet.

Smartwatch posiada wejście micro USB (2.0) z pomocą którego można ładować sprzęt lub podłączyć go do komputera, żeby przenieść wszystkie zdjęcia oraz nagrania. Gdy zechcesz to zrobić, pamiętaj, że te pliki znajdują się w folderach „PHOTOS” oraz „VIDEOS”.

dziewczynka

Do tego dziecko może bez problemu przesyłać zdjęcia (znikają po 15 sekundach) oraz wiadomości (głosowe lub tekstowe razem z emotkami) swoim przyjaciołom czy rodzeństwu jeśli oni też posiadają takie urządzenie. Jest to możliwe do odległości 15 metrów, co trzeba przyznać, że zapewnia dziecku wiele możliwości jeśli chodzi o wymyślanie różnych zabaw. Do wiadomości głosowych można dodawać ciekawe efekty dźwiękowe, które z pewnością spodobają się Twojemu maluchowi.

Gry dostępne w tym urządzeniu  zachęcą dziecko do ruchu,  nie dość, że będzie to świetna zabawa, to poprawi w ten sposób swoje zdrowie. Dostępne są aplikacje:

 • Search & Seek – dziecko ma za zadanie znaleźć i złapać jakiś obiekt. Na ekranie pojawia się obraz znajdujący się przed maluchem, trzeba iść przed siebie i dotrzeć do danej rzeczy, a następnie przy pomocy zdjęcia złapać ten obiekt.
 • Freeze Dance – to prosta, ale niezwykle zabawna gra. Dopóki muzyka gra, trzeba do niej tańczyć, gdy jednak się zatrzyma także i maluch powinien stanąć jak zamrożony. Im dłużej będzie uda mu się to robić, tym więcej punktów zdobędzie.
 • Tobi says – dziecko musi wykonać taki ruch jaki pokazuje Tobi, a ich ilość zostanie pokazana z dołu ekranu.
 • Activity Tracker – liczba kroków, które wykona dziecko w ciągu dnia, zostanie zapisana przez smartwatch. Gadżet wskaże określoną ilość kroków jako cel, który trzeba wykonać. To kolejny sposób, dzięki któremu maluch może zażywać więcej ruchu. Do tego, w zależności od wyników, jakie osiągnie dziecko, będzie otrzymywało określone nagrody i trofea. Oczywiście bez problemu może też sprawdzić, jakie są jego statystyki. W ten sposób będzie miało znacznie większą motywację do dalszego zajmowania się ruchem poprzez gry i zabawy.
Urządzenie posiada domyślną nazwę TOBI, ale bez problemu możesz ją zmienić. Początkowe litery to zawsze „TOBI”, ale można dodać do nich kolejne słowa.

Warto zauważyć, że urządzenie wytrzymuje temperatury  od -10 do 60 stopni Celsjusza.  Co prawda od jakiegoś czasu w Polsce temperatury zazwyczaj nie spadają poniżej -10, ale lepiej nie wystawiać urządzenia na mróz. Do tego producent nie zaleca spania z zegarkiem na ręku, warto więc tego unikać.

Do zrestartowania urządzenia konieczne jest przytrzymanie przycisku Home przez 8 sekund, który znajduje się pod spodem ekranu.

Zegarek nie posiada menu w języku polskim, jednak nie jest to zbytnia wada, bo dziecko nauczy się pojedynczych angielskich słówek. Dzięki nauce od najmłodszych lat można oczekiwać dużych efektów w przyszłości.

Według producenta bateria pozwala na funkcjonowanie urządzenia do 8 godzin przy intensywnym użytkowaniu. Z kolei średnio wytrzymuje do 2 dni, jeśli jednak dziecko będzie rzadko używało zegarka, to zdoła działać aż do 5 dni.

Obie odmiany kolorystyczne tego modelu są w podobnej cenie (około 200 zł), jednak różowy smartwatch jest zazwyczaj mniej dostępny ze względu na dużą popularność.

Zalety

 • Trwała obudowa, choć na pierwszy rzut oka wydaje się delikatna
 • Wiele funkcjonalności, którymi zachwycają się dzieci
 • Gry z zegarka pomagają dbać o zdrowie każdego malucha

Wady

 • Zapięcie dosyć łatwo się rozpina
 • Pasek łatwo zbiera wszelkiego rodzaju kurz czy zabrudzenia

Aktualizacja oprogramowania

Poprzez menu urządzenia możesz sprawdzić, jaka jest wersja obecnie zainstalowanego oprogramowania, co pozwoli na łatwe sprawdzenie, czy jest ono na pewno najnowsze.

Zanim jeszcze pozwolisz dziecku korzystać z zegarka, dobrze jest się zorientować czy nie ma nowych aktualizacji, a jeśli są, to je zainstalować. Dzięki temu będzie można oczekiwać optymalnego działania urządzenia.

Jak to zrobić?

 1. Pobierz ze strony www.tobismartwatch.com najnowszą aktualizację oprogramowania.
 2. Rozpakuj ściągnięte archiwum.
 3. Wyłącz zegarek przytrzymując przycisk Home przez 5 sekund.
 4. Podłącz gadżet do komputera przy pomocy kabla micro USB.
 5. Pliki ze ściągniętego archiwum skopiuj na zegarek  (dysk z nazwą TOBI). 
 6. Odłącz kabel i uruchom zegarek.

Najczęściej zadawane pytania

Smartwatch Tobi pytania
Czy zegarek jest wodoodporny?


Urządzenie jest odporne na zachlapania jakie powstają choćby przy myciu rąk, jednak lepiej jest tego unikać. Informacje na ten temat możesz znaleźć w instrukcji obsługi tego urządzenia: https://www.littletikes.com/mas_assets/media/pdf/655333-655340%20Tobi%20Robot%20Smartwatch.pdf.

Czy są dostępne inne zegarki tej marki?


Obecnie na rynku jest jedynie zegarek opisany w tym artykule, jednak są urządzenia dla dzieci innych marek, nad którymi warto się zastanowić. Opisałem je w artykule  https://smartwatchranking.pl/dla-dzieci/ w którym znajdziesz wszystkie potrzebne informacje.

Co zrobić jeśli zegarek się zaciął?


W większości przypadków gdy chodzi o problemy z działaniem systemu czy połączeń, należy jedynie zrestartować urządzenie. Warto sprawdzić też instrukcję obsługi (jest dostępna w języku angielskim), czy nie opisano tam danej sytuacji.

Czy tym zegarkiem można dzwonić na komórkę?


Jest to niestety niemożliwe. W wielu smartwatchach dla dzieci jest możliwość dzwonienia na kontakty alarmowe (telefony), ale w tym przypadku nie ma takiej opcji. Można jedynie wysyłać wiadomości głosowe na inne zegarki Tobi.

Paweł ze Smartwatch Ranking

Mocno “wkręcony” w nowe technolgie, zafascynowany smartwatchami, obserwator zmian sposobów na jakie korzystamy z elektroniki. Parametry i technikalia nie mają przede mną tajemnic, analizuję, porównuję i przekazuję je Tobie w sposób przystępny. Przedsiębiorca, absolwent wydziału Ekonomii Uniwersytetu Gdańskiego. W proponowanych produktach zawsze szukam korzystnego stosunku jakości do ceny.

Paweł ze Smartwatch Ranking

Mocno "wkręcony" w nowe technolgie, zafascynowany smartwatchami, obserwator zmian sposobów na jakie korzystamy z elektroniki. Parametry i technikalia nie mają przede mną tajemnic, analizuję, porównuję i przekazuję je Tobie w sposób przystępny. Przedsiębiorca, absolwent wydziału Ekonomii <a href="https://ug.edu.pl/">Uniwersytetu Gdańskiego</a>. W proponowanych produktach zawsze szukam korzystnego stosunku jakości do ceny.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top