Jaka karta sim do smartwatcha dla dzieci? Jaki rodzaj “napędza” zegarek dla najmłodszych?

Ostatnia weryfikacja: 13 kwietnia 2020
➡️ Informacje aktualne ✅

Coraz więcej osób inwestuje w smartwatche dla maluchów. Faktem jest, że dzięki nim opieka nad smykiem jest łatwiejsza. Podstawową zaletą jest możliwość poznania dokładnej lokalizacji – odpowiada za to moduł GPS. Oczywiście opisywane urządzenie zapewnia również sporą frajdę użytkownikowi, dzięki czemu można mieć pewność, że dziecko chętnie będzie nosiło zegarek.

Inteligentny zegarek to nie tylko rozrywka, ale również bezpieczeństwo.

Trzeba jednak pamiętać o konieczności zakupu karty SIM. To ona zapewnia łączność urządzenia z siecią. Bez niej jest ono bezużyteczne. Poniżej opisano kilka wskazówek na ten temat.

Wybór odpowiedniego formatu

Wybór karty SIM jest bezpośrednio uzależniony od specyfikacji danego modelu. Właśnie dlatego należy sprawdzić tę kwestię przed podjęciem ostatecznej decyzji o zakupie karty. W tego typu urządzeniach raczej nie spotyka się rozmiaru mini. Dlaczego? Przede wszystkim dlatego, że są one dość duże, a tym samym nie sprawdzają się w małych urządzeniach. Należy zwrócić uwagę, że tarcza zegarka jest relatywnie mała.

formaty kart SIMZastanawiasz się, jaka karta do smartwatcha dla dzieci będzie odpowiednia? Najczęściej spotyka się następujące formaty:

 • karta micro SIM (15 mm x 12 mm x 0,76 mm)
 • karta nano SIM (2,3 mm x 8,8 mm x 0,76 mm)

Jak można się domyślić, producenci urządzeń dążą do miniaturyzacji wszelkich podzespołów, które stanowią mechanizm urządzenia. Z tego powodu nie stosuje się już standardowego formatu SIM, który zajmuje dość sporo miejsca w przestrzeni obudowy.

Przykładowe karty SIM w popularnych smartwatchach dla dzieci:

SmartwatchRodzaj karty
Xblitz
Watch Me
Micro SIM
Garett
Kids 5
Nano SIM
Garett
Kids Smile
Nano SIM
Kids Locator 4GNano SIM
Garett
Kids Happy
Micro SIM

Jak korzystać z karty SIM?

Wiedząc, jaka karta SIM do zegarka dla dziecka będzie odpowiednia można przystąpić do jej umieszczenia w urządzeniu. Jest to bardzo proste zadanie, z którym poradzi sobie każdy, kto posiada smartfona. Wsunięcie „plastiku” w odpowiednie gniazdo jest równie proste, jak w przypadku innych sprzętów.

Wystarczy:

 1. Otworzyć slot karty SIM – zwykle znajduje się ono z boku urządzenia, jednak niekiedy producent lokuje go z tyłu. Wewnątrz znajduje się gniazdo. Jego wysunięcie wymaga czasami zastosowania specjalnej igiełki, jednak wszystko zależy od specyfikacji danego smartwatcha.
 2. Jeśli karta SIM znajduje się z tyłu zegarka, to zwykle konieczne jest wyjęcie akumulatora.
 3. Karta SIM wkładana jest na różne sposoby – najczęściej poprzez wsuwanie do szufladki. Bywa jednak tak, że jest ona umieszczana poprzez przesunięcie blaszki. Niezwykle istotne jest to, aby zwrócić uwagę, z której strony znajdują się styki. Jeśli będziemy próbować włożyć kartę odwrotnie, to może dojść do jej trwałego uszkodzenia.
 4. Kolejnym krokiem jest zamknięcie tylnej klapki, czy też slotu. Należy uruchomić smartwatcha, aby sprawdzić poprawność jego działania. Może okazać się, że karta nie została rozpoznana. W takiej sytuacji należy poszukać przyczyny problemu.

Za duża karta SIM

Za duża karta SIM może okazać się sporym problemem, jednak jego rozwiązanie nie jest zbyt trudne. Niektórzy decydują się na samodzielne zmniejszenie tego elementu, jednak należy pamiętać, że dość łatwo można go uszkodzić.

Dostępne są trzy możliwości:

 1. Samodzielne przycięcie – w takiej sytuacji najlepiej jest zapoznać się z instrukcjami, które dostępne są w sieci. Należy podkreślić, że opisywany proces wymaga sporej precyzji. Czasami wystarczy jeden niewłaściwy ruch, aby uszkodzić kartę.
 2. Przycięcie w serwisie – kartę SIM można przyciąć niemal w każdym serwisie, czy też komisie telefonicznym. Plusem jest fakt, że usługa nie powinna być droższa niż kilka złotych.
 3. Wymiana karty – ci, którzy nie chcą wymieniać karty mogą zdecydować się na jej wymianę u operatora. Często w ramach obowiązującej umowy usługa jest darmowa. Standardowy koszt to 15-25 zł.

Za mała karta SIM

Jeśli karta SIM do zegarka dla dziecka jest zbyt mała, to warto zastosować się do poniższych wskazówek:

 1. Zakup adaptera – dzięki niemu kartę nano SIM można przystosować do gniazda o większym rozmiarze. Koszt zakupu to kilka lub kilkanaście złotych.
 2. Wymiana karty – postępujemy tak samo, jak w przypadku zbyt dużej karty SIM. Atutem jest fakt, że często otrzymujemy w zestawie adapter. Może on się przydać w przyszłości, jeśli będziemy wymieniać urządzenie, a nie SIM.

Uszkodzona karta SIM

uszkodzenie karty SIMUszkodzenie karty SIM nie jest zbyt powszechnym problemem, jednak nie można go wykluczyć. Najczęstszą przyczyną jest usterka mechaniczna, która powstaje w przypadku nieprawidłowej próby włożenie „plastiku”. Ponadto slot może zostać zalany wodą, jeśli nie został odpowiednio zabezpieczony lub zamknięty.

Zwykle uszkodzona karta do GPS dla dziecka bezpowrotnie traci łączność. W takiej sytuacji jedynym rozwiązaniem jest wymiana elementu na nowy. Najlepiej zgłosić się do operatora, z którym podpisaliśmy umowę. Być może usługa będzie darmowa w ramach obowiązującej gwarancji.

Paweł ze Smartwatch Ranking

Mocno “wkręcony” w nowe technolgie, zafascynowany smartwatchami, obserwator zmian sposobów na jakie korzystamy z elektroniki. Parametry i technikalia nie mają przede mną tajemnic, analizuję, porównuję i przekazuję je Tobie w sposób przystępny. Przedsiębiorca, absolwent wydziału Ekonomii Uniwersytetu Gdańskiego. W proponowanych produktach zawsze szukam korzystnego stosunku jakości do ceny.

Paweł ze Smartwatch Ranking

Mocno "wkręcony" w nowe technolgie, zafascynowany smartwatchami, obserwator zmian sposobów na jakie korzystamy z elektroniki. Parametry i technikalia nie mają przede mną tajemnic, analizuję, porównuję i przekazuję je Tobie w sposób przystępny. Przedsiębiorca, absolwent wydziału Ekonomii <a href="https://ug.edu.pl/">Uniwersytetu Gdańskiego</a>. W proponowanych produktach zawsze szukam korzystnego stosunku jakości do ceny.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top