Czy smartwatch działa z każdym telefonem? Huawei, Samsung, Xiaomi i inne

Ostatnia weryfikacja: 6 września 2022
➡️ Informacje aktualne ✅

Cześć, z tej strony Paweł ze Smartwatch Ranking. Jeśli planujesz zakup inteligentnego zegarka dla siebie, to z pewnością masz różne wątpliwości. Trzeba się dobrze zastanowić przed wyborem czegoś odpowiedniego. Między innymi wiele osób zastanawia się nad tym, czy ich  telefon będzie współpracował  z konkretnym smarwatchem.

Czy smartwatche działają z każdym telefonem?

Oczywiście to zależy. W przypadku części inteligentnych zegarków możesz korzystać z nich w połączeniu z praktycznie każdym smartfonem, jednak inne wymagają już określonych marek telefonów lub oferują jedynie część funkcji. W dalszej części artykułu znajdziesz  tabelę ze spisem różnych marek smartwatchy,  dzięki czemu łatwo zorientujesz się, czy Twój wymarzony zegarek będzie dobrze funkcjonował.

W przypadku smartwatchy z mniejszą ilością funkcjonalności można oczekiwać, że będą działały praktycznie tak samo, niezależnie od tego, czy telefon ma system Android, czy iOS. Gdy funkcji jest więcej, to są one bardziej skomplikowane i mogą korzystać z większej ilości modułów umieszczonych w telefonie, a co za tym idzie, niekoniecznie potrafią dobrze współpracować z systemem iOS. Należy też zauważyć, że  większość smartwatchy jest tworzona głównie pod system Android  i w mniejszym stopniu pod iOS. Dlatego też zastanawiając się przykładowo nad tym, czy smartwatch Huawei działa z iPhonem, to trzeba przyznać, że tak, ale nie wszystkie funkcje są dostępne.

Warto zawsze sprawdzać, z jakimi wersjami systemu są kompatybilne konkretne modele zegarków. Zazwyczaj dany model obsługuje system jedynie powyżej pewnej wersji, dlatego też, jeśli zakupisz zegarek niedopasowany pod tym względem do oprogramowania, jakie posiada Twój telefon, to niestety nie będzie prawidłowo funkcjonował.
Przykładowo, zadając sobie pytanie o to, czy czy smartwatch Xiaomi Mi Band 6 działa z iPhonem, odpowiedź brzmi: tak, ale tylko jeśli system iOS posiada wersję od 10 w górę. Podobną analogię możemy zastosować dla każdego modelu zegarka.

Z jakimi systemami współpracują inteligentne zegarki?

Marka SmarwatchaCzy działa z każdym smartfonem?Szczegóły
AppleTak – iOS, w przypadku Androida wymaga specjalnej konfiguracji ZOBACZ
HuaweiTak – nie każda funkcja działa w połączeniu z Iphonem ZOBACZ
GarminTak ZOBACZ
GarettTak ZOBACZ
OppoTak ZOBACZ
PolarTak ZOBACZ
SamsungTak – modele 1,2,3 ale seria 4 działa tylko z Androidem ZOBACZ
SuuntoTak ZOBACZ
XiaomiTak ZOBACZ
Lenovo Tak ZOBACZ
Withings Tak ZOBACZ
Realme Tak ZOBACZ
Haylou Tak ZOBACZ
Blitzwolf Tak ZOBACZ
Tag Heuer Connected Tak ZOBACZ
Rubicon Tak ZOBACZ
Fossil Tak ZOBACZ
Emporio Armani Connected Tak ZOBACZ
Gino Rossi Tak ZOBACZ
Fitbit Tak ZOBACZ
Tobi Tak ZOBACZ

Apple

W tym przypadku zegarki najlepiej są w stanie działać z telefonami wyposażonymi w system iOS, czyli z popularnymi smartfonami Iphone. Możliwe jest drobne obejście tego ograniczenia, jednak tak czy siak, potrzebny jest tu telefon Iphone. Potrzebny jest w czasie konfiguracji, ale potem można używać smartwatcha w połączeniu z telefonem posiadającym system Android. Jednak  nie wszystkie funkcje mogą wtedy działać.  Także, jeśli chodzi o to, czy smartwatch Apple działa z każdym telefonem, można powiedzieć, że teoretycznie nie, ale w praktyce już tak 😉 Więcej o tym zegarku i jego połączeniu z Androidem znajdziesz w moim artykule.

Należy zauważyć, że dużym atutem urządzeń firmy Apple jest ich kompatybilność ze sobą. Pozwala to na sprawne współdziałanie wszystkich sprzętów, co ostatecznie zapewnia dużą wygodę dla użytkownika.

Huawei

Te urządzenia okazują się naprawdę solidne zarówno pod względem designu, jak i ilości funkcji, nic więc dziwnego, że wiele osób zastanawia się, czy smartwatch Huawei działa z każdym telefonem. Jeśli pragniesz zająć się skutecznie ćwiczeniami, a przy tym mieć  świetny sprzęt na co dzień  to wybierz tę markę.

Smartwatche Huawei mogą działać zarówno z urządzeniami wyposażonymi w system Android, jak i iOS. Jednak należy zauważyć, że w przypadku telefonów iPhone, funkcjonalność jest ograniczona.

Garmin

To niezwykle znany producent urządzeń wspomagających treningi, takich jak właśnie inteligentne zegarki. Ich design jest prosty, bo urządzenia nastawione są na jak największą wytrzymałość. Zdołasz skutecznie ćwiczyć dzięki zaawansowanym funkcjom treningowym, a przy tym smartwatch będzie praktycznie niezniszczalny. Nie bez powodu  zegarki tej marki są tak popularne. 

Jednak czy smartwatch Garmin działa z każdym telefonem? W tym przypadku bez problemu możesz oczekiwać połączenia zegarka ze smartfonami posiadającymi system Android oraz iOS. Użytkownicy chwalą działanie tego urządzenia w połączeniu z telefonami marki Apple.

Garett

To polska firma, która zapewnia sprzęt w niskich cenach dla wielu grup klientów. Smartwatche Garett jak najbardziej działają w połączeniu z telefonami wyposażonymi w  system Android lub iOS.  Choć zależnie od modelu, funkcjonalność zegarków może być ograniczona w przypadku telefonów iPhone.

Oppo

To znana firma, która jest powiązana z popularną marką Xiaomi. Duży wyświetlacz i sprawne działanie funkcji smart to cechy, które oferuje ten producent. Zegarki Oppo są w stanie łączyć się z obydwoma systemami, z pomocą  aplikacji HeyTapHealth.  Nie ma większych różnic pod względem funkcjonalności.

Polar

To kolejna firma, która oferuje niezwykle dobre smartwatche wspierające ćwiczenia. Jednak nastawiona jest na mniejszy stopień zaawansowania poszczególnych trybów treningowych, z drugiej jednak strony znajdziesz ich tu znacznie więcej. Jeśli lubisz ćwiczyć i próbować nowych dyscyplin, to zegarek tej marki będzie idealny dla Ciebie.  Popularne smartwatche sportowe Polar  są w stanie łączyć się z telefonami wyposażonymi w system Android oraz iOS.

Samsung

To znany producent elektroniki, który zapewnia także zaawansowane technologicznie zegarki. Dobrze się prezentują, a także posiadają wiele funkcji smart. Jednak jeśli chodzi o to, czy smartwatch Samsung działa z każdym telefonem, to sprawa jest delikatnie skomplikowana. W przypadku zegarków Galaxy Watch,  wersje urządzenia 1,2 i 3 działają zarówno z systemem Android, jak i iOS,  choć w przypadku tego drugiego funkcjonalność jest ograniczona.

Jednak Samsung Galaxy Watch 4 nie współpracuje z telefonami Iphone i w najbliższym czasie się to nie zmieni, o czym przestrzegł producent. Ale jeśli chodzi o to, czy smartwatch Samsung działa z telefonami chińskich firm takich jak Xiaomi, to jak najbardziej tak.

Suunto

W tym przypadku możesz trafić na świetne smartwatche, dzięki którym poprawisz swoją sprawność fizyczną. Wiele zaawansowanych funkcji sportowych oraz minimalistyczny design to atuty tych urządzeń. Jednak czy smartwatch Suunto działa z każdym telefonem? Zegarki tej marki działają zarówno z  systemem Android, jak i iOS,  więc jak najbardziej tak.

Warto odnotować jednak, że producent ostrzega, że część funkcji może nie działać w pełni prawidłowo, gdy połączy się zegarek z telefonem iPhone.

Xiaomi

kompatybilność smartwatchy Xiaomi

To uwielbiana w Polsce firma, która zapewnia dobrej jakości sprzęt w rekordowo niskich cenach. Smartwatche oraz smartbandy tego producenta współpracują zarówno z  systemem Android, jak i iOS,  więc nie trzeba się martwić o to, czy smartwatch Xiaomi działa z każdym telefonem, czy też nie.

Lenovo

Ta popularna marka wypuściła kilka smartwatchy, które już opisywałem na stronie. Te inteligentne zegarki działają z systemami Android oraz iOS.

Withings

Jeśli potrzebujesz jak najlepszej jakości wskazań zdrowotnych, a przy tym uwielbiasz klasyczny design zegarków, to urządzenia marki Withings są dla Ciebie.  Smartwatche medyczne tej marki  są w stanie współpracować zarówno z systemem Android, jak i iOS.

Realme

Jest to chińska marka zapewniająca smartwatche w nowoczesnym stylu, w niskich cenach. Zegarki Realme są w stanie działać zarówno z Androidem, jak i iOS.

Haylou

Jeśli poszukujesz dobrze wyglądającego, a przy tym rekordowo taniego zegarka, to zdecyduj się właśnie na Haylou. Smartwatche tego producenta również są w stanie działać z Androidem oraz iOS.

Blitzwolf

To kolejna firma stawiająca na oferowanie urządzeń w niskiej cenie. Pod względem designu znajdziesz tu zegarki zarówno w nowoczesnym stylu, jak i klasycznym. Urządzenia tej marki są w stanie działać zarówno z  Androidem, jak i systemem iOS. 

Tag Heuer Connected

Jeśli interesują Cię luksusowe smartwatche, to z pewnością warto spojrzeć na produkty firmy Tag Heuer. Są niezwykle drogie, ale przy tym zachwycają estetyką wykonania.  Posiadają minimalną ilość funkcji smart. 

To niezwykle eleganckie smartwatche, które są w stanie dobrze współpracować z systemem Android oraz iOS.

Rubicon

Zegarki tej marki spodobają się między innymi kobietom, skoro wiele modeli wykonano w niezwykle atrakcyjnym stylu, a przy tym ich ceny są po prostu rozsądne. Oczywiście należy zauważyć, że urządzenia tego producenta współpracują  zarówno z systemem Android, jak i iOS. 

Fossil

Atutem zegarków marki Fossil jest z pewnością ich minimalistyczny, a przy tym elegancki design. Mogą one współpracować z systemem Android, a także iOS.

Emporio Armani Connected

Ten producent oferuje luksusowe zegarki utrzymane w eleganckim stylu. Są drogie, jednak mają wielu fanów na całym świecie. Dobrze synchronizują się z telefonami wyposażonymi zarówno w  Android, jak i iOS. 

Gino Rossi

Znajdziesz tu przede wszystkim eleganckie zegarki dla kobiet, które charakteryzują się przykuwającym oko designem. Smartwatche działają zarówno z Androidem, jak i systemem iOS.

Fitbit

To popularne smartwatche sportowe, które zapewniają dobre wsparcie każdego treningu. Skutecznie współpracują zarówno z telefonami wyposażonymi w system Android, jak i iOS.

Tobi

Te smartwatche dla dzieci z pewnością przypominają zabawki przez swój charakterystyczny design, jednak są to funkcjonalne inteligentne zegarki, które współpracują  z systemem Android oraz iOS. 

Najczęściej zadawane pytania o kompatybilność zegarków

Najczęściej zadawane pytania o kompatybilność smartwatchy?

Jak wiele funkcji w zegarku może nie działać?

W przypadku połączenia zegarków przystosowanych do Androida, z systemem iOS, można oczekiwać między innymi problemów z działaniem EKG, ciśnieniomierza, funkcji rozmów głosowych oraz bardziej zaawansowanych funkcji treningowych.  Podstawowe tryby sportowe,  czy czujniki zdrowotne zazwyczaj działają w pełni prawidłowo.

Wiele zależy od zmian w oprogramowaniu, jakie są nanoszone przez producenta, dlatego z czasem konkretne funkcje mogą stać się dostępne, mimo że wcześniej był z nimi problem.

Gdzie szukać informacji o kompatybilności smartwatchy?

Przejrzyj mojego bloga, a z pewnością zorientujesz się, które marki należy wziąć pod uwagę 😉 Jeśli jednak chodzi o konkretne modele, to  warto sprawdzić dane techniczne,  które praktycznie zawsze są udostępniane w ofertach danego sklepu.

Jeśli znalezione informacje są zbyt długie, to korzystając z komputera radzę użyć kombinacji klawiszy ctrl+f i wpisać tam „android” lub „iOS”, a szybko znajdziesz interesujące Cię dane.

Paweł ze Smartwatch Ranking

Mocno "wkręcony" w nowe technolgie, zafascynowany smartwatchami, obserwator zmian sposobów na jakie korzystamy z elektroniki. Parametry i technikalia nie mają przede mną tajemnic, analizuję, porównuję i przekazuję je Tobie w sposób przystępny. Przedsiębiorca, absolwent wydziału Ekonomii <a href="https://ug.edu.pl/">Uniwersytetu Gdańskiego</a>. W proponowanych produktach zawsze szukam korzystnego stosunku jakości do ceny.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top