Samsung Galaxy Watch: aplikacje do zegarków – TOPowe propozycje

Ostatnia weryfikacja: 9 sierpnia 2022
➡️ Informacje aktualne ✅

Cześć, z tej strony Paweł ze Smartwatch Ranking. Zegarki Samsung Galaxy Watch cieszą się ogromną popularnością ze względu na połączenie dobrej jakości podzespołów oraz oprogramowania. Jednak te smartwatche pozwalają też na  wgrywanie dodatkowych aplikacji,  dzięki którym znacznie rozszerzysz ich możliwości.

Czy aplikacje działają na wszystkich zegarkach Samsung Galaxy Watch?

W tym przypadku sprawa może się wydać z początku skomplikowana. W przypadku serii zegarków od 1 do 3 stosowano system Tizen, do którego aplikacje należy pobierać z Galaxy Store. Jest to specjalna platforma Samsunga z różnego rodzaju aplikacjami przystosowanymi do systemu Tizen. Istotne jest więc to,  jakie aplikacje instaluje się na swoim zegarku Samsung Galaxy Watch. 

W przypadku zegarka Galaxy Watch serii 4 zastosowano już system WearOS, czyli pochodzący od Google. Z tego powodu w tym przypadku należy korzystać ze sklepu Google Play, żeby znaleźć idealne, a przy tym  darmowe aplikacje do „czwórki”. 

Trzeba przy tym przyznać, że wybór jest w przypadku WearOS naprawdę ogromny, co z pewnością okaże się sporą zaletą. Część aplikacji w sklepie Google Play jest płatna, dlatego obok każdej nazwy umieszczam informację na ten temat.

Z pewnością dużym atutem systemu Tizen jest jego szybkość, z kolei jednak WearOS pozwala na znacznie rozszerzenie jego możliwości, dzięki dostępności różnorodnych aplikacji. Trzeba też zauważyć, że Samsung Galaxy Watch 4 mimo posiadania systemu WearOS,  nie obsługuje asystenta Google,  co dla wielu osób jest sporym minusem.

Najlepsze aplikacje na Samsung Galaxy Watch – moje propozycje na 2022

Aplikacja na Galaxy WatchObsługiwany zegarekGdzie kupić?
SmartThings (darmowa) Galaxy Watch 1, 2, 3 ZOBACZ
Voice Recorder Watch (płatna) Galaxy Watch 1, 2, 3 ZOBACZ
Gear Tac Toe (darmowa) Galaxy Watch 1, 2, 3 ZOBACZ
Snipe n Watch (darmowa) Galaxy Watch 1, 2, 3 ZOBACZ
Flying Bird Winter (darmowa) Galaxy Watch 1, 2, 3 ZOBACZ
ToDo Manager (darmowa) Galaxy Watch 1, 2, 3 ZOBACZ
Samsung Internet Browser (darmowa) Galaxy Watch 4 ZOBACZ
Gboard (darmowa) Galaxy Watch 4 ZOBACZ
Stocard (darmowa) Galaxy Watch 4 ZOBACZ
Unified Remote Full (płatna) Galaxy Watch 4 ZOBACZ

Aplikacje na system Tizen (Galaxy Watch 1, 2 i 3):

SmartThings (darmowa): Steruj każdym sprzętem Samsunga już po chwili

SmartThings
To z pewnością ciekawa aplikacja, która jest pomocna. Umożliwia sterowanie urządzeniami marki Samsung w całym domu, o ile oczywiście obsługują one połączenie z siecią WiFi, a przy tym zdalną kontrolę. Z pomocą tej aplikacji bez problemu zdołasz sprawdzić  obecny stan wielu urządzeń,  a co za tym idzie przekonasz się czy konkretne sprzęty aktualnie pracują czy też nie.

Poza tym możesz zebrać konkretne urządzenia w grupy, dzięki czemu zdołają działać jednocześnie. Jak widać obsługa sprzętów oraz monitorowanie ich stanu staną się dzięki SmartThings znacznie łatwiejsze.

Voice Recorder Watch (płatna): Dyktafon w zasięgu ręki

Voice Recorder Watch

Jest to prosta aplikacja, która służy jako dyktafon. Z pewnością zdoła się przydać w momencie gdy potrzebujesz nagrać głosowe notatki lub zapisać wykład, na którym się znajdujesz. Jestem pewien, że okaże się to sporą pomocą. Pliki stworzone przez tę aplikację zajmują  bardzo mało miejsca,  bo 30 minut nagrania to zaledwie 3 megabajty. Dlatego też możesz śmiało nagrywać, co tylko zechcesz, nie martwiąc się brak miejsca na zegarku.

Aplikacja działa bez konieczności połączenia z telefonem, choć możesz bez problemu przesłać nagrania do swojego smartfona. Dodatkowo możesz włączyć tryb ukryty, w czasie którego zamiast ikonki dyktafonu pojawia się mała kula, którą wystarczy nacisnąć dwa razy, żeby zacząć lub zakończyć nagrywanie.

Gear Tac Toe (darmowa): Kółko i krzyżyk jako sposób na nudę

Gear Tac Toe

Wbrew pozorom kółko i krzyżyk to kultowa gra, która nadal posiada wielu fanów. Ze względu na swoją prostotę można w nią grać nawet gdy jest się zmęczonym. Dlatego też stworzono aplikację, która pozwala prowadzić rozgrywkę na smartwatchu Samsung Galaxy Watch. Choć należy zauważyć, że  istnieje kilka strategii,  które można skutecznie zastosować – może odkryjesz je wszystkie 😉

Snipe n Watch (darmowa): Kariera snajpera już na Ciebie czeka

Snipe n Watch

Jest to kolejna gra, z którą na pewno warto się zapoznać. W tym przypadku dostajesz zlecenie jako snajper i musisz wyeliminować swój cel 😉 Przy pomocy pokrętła możesz przybliżać oraz oddalać obraz w celowniku, natomiast dzięki dotykaniu ekranu, jesteś w stanie  oddać strzał.  Z pewnością uda Ci się wyeliminować wielu wrogów 😉 Powodzenia!

Flying Bird Winter (darmowa): Słynne Flappy Bird w zimowym klimacie

Flying Bird Winter

Zapewne każdy grał już kiedyś w słynną grę Flappy Bird. Jednak nie każdy robił to za pomocą swojego smartwatcha. Jest to wręcz idealna gra zręcznościowa do tego typu urządzeń, ze względu na swoje sterowanie oraz prostotę rozgrywki. Musisz unikać kolumn i lecieć przez widoczne wyrwy. Nieważne czy masz przerwę w zajęciach, czy w pracy,  sprawdź jak daleko dolecisz  i pobij swój rekord 😉

ToDo Manager (darmowa): Organizacja grafiku przy pomocy smartwatcha

ToDo Manager

To niezwykle przydatna aplikacja do zegarka Samsung, dzięki której zdołasz znacznie łatwiej zorganizować swój codzienny grafik. Możesz dodawać różne zadania, a także oznaczać je jako ukończone. Jednocześnie możesz je opatrzyć  odpowiednimi alarmami,  które przypomną Ci o najistotniejszych pracach, jakie Cię czekają.

Będzie to ogromna pomoc, o czym przekonasz się naprawdę szybko. Twój grafik będzie zawsze pod ręką 😉

Aplikacje na Wear Os (Galaxy Watch 4):

Samsung Internet Browser (darmowa): Przeglądarka internetowa idealna dla smartwatcha

Samsung Internet Browser

To z pewnością przydatna aplikacja, która posiada podstawowe funkcje, cenione przez wszystkich użytkowników. Jak sama nazwa wskazuje, jest to przeglądarka internetowa, która pozwala na przeglądanie stron za pomocą swojego zegarka. Co ciekawe, mimo że to  produkt firmy Samsung,  to mogą z niej korzystać właściciele także innych zegarków niż Galaxy Watch 4.

Gboard (darmowa): Duże ułatwienie obsługi zegarka

Gboard

Jest to klawiatura, która w przypadku Galaxy Watcha okazuje się niezwykle przydatna. Ze względu na brak asystenta Google w smartwatchu zdołasz pisać ręcznie lub głosowo, dzięki czemu z łatwością skorzystasz z różnorodnych aplikacji czy odpowiesz na wiadomości z pomocą swojego zegarka. Jest to aplikacja, którą  ceni naprawdę wiele osób  i uważają ją nawet za obowiązkowe oprogramowanie.

Stocard (darmowa): Karty lojalnościowe zawsze przy Tobie

Stocard

Z pomocą tej aplikacji zdołasz podpiąć pod swoje urządzenie karty lojalnościowe z różnych sklepów czy restauracji. To znaczne ułatwienie, bo zamiast wypełniać swój portfel wieloma kartami, możesz korzystać jedynie ze swojego smartwatcha. Oczywiście potrzeba wcześniej  zsynchronizować dane z zegarka ze swoim smartfonem,  bo wprowadzenie kart jest możliwe jedynie na telefonie. Jednak nie jest to nic trudnego.

Unified Remote Full (płatna): Uniwersalny pilot do sterowania komputerem

Unified Remote Full

To niezwykle ciekawa aplikacja, która z pewnością przypadnie Ci do gustu. Z jej pomocą zdołasz zmienić swój smartwatch w specjalny pilot do sterowania komputerem. W ten sposób możesz kontrolować  wiele programów  (nawet 90) bez większego problemu.

Aplikacja korzysta z połączenia w ramach bluetooth lub WiFi. Jeśli nie lubisz wstawać z kanapy w czasie oglądania ulubionego serialu na komputerze, to ta aplikacja będzie idealnym rozwiązaniem 😉

Najczęściej zadawane pytania o aplikacje na Galaxy Watch

Czy można znaleźć aplikacje na zegarek, korzystając z komputera?

Wbrew pozorom jest to trudne, bo nie ma określonej kategorii takiej jak „aplikacje na smartwatch” w przypadku Galaxy Store. Jednak dużym ułatwieniem jest komunikat „Ta aplikacja jest dostępna tylko w urządzeniu z zainstalowaną usługą Galaxy Store. Wymagane jest połączenie z Galaxy Watch, Gear lub Fit.”, dzięki któremu można się zorientować, że konkretna aplikacja jest skierowana właśnie na smartwatche.

Czy aplikacje z Tizen działają na Wear Os?

Niestety nie działają, jednak warto wiedzieć, że często aplikacje, które stworzono do działania na systemie Tizen posiadają swoje odpowiedniki w sklepie Google Play. Są identyczne, ale można z nich  korzystać także w przypadku Wear Os . Warto więc to zawsze sprawdzić, gdy potrzebujesz aplikacji, z której korzystałeś na wcześniejszych modelach Galaxy Watch.

Paweł ze Smartwatch Ranking

Mocno "wkręcony" w nowe technolgie, zafascynowany smartwatchami, obserwator zmian sposobów na jakie korzystamy z elektroniki. Parametry i technikalia nie mają przede mną tajemnic, analizuję, porównuję i przekazuję je Tobie w sposób przystępny. Przedsiębiorca, absolwent wydziału Ekonomii <a href="https://ug.edu.pl/">Uniwersytetu Gdańskiego</a>. W proponowanych produktach zawsze szukam korzystnego stosunku jakości do ceny.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top