Czy Apple Watch działa z Androidem (np. Samsungiem, czy Huawei) i czy można “obejść” różnice systemowe?

Ostatnia weryfikacja: 18 kwietnia 2020
➡️ Informacje aktualne ✅

Apple Watch to inteligentny zegarek, który cieszy się ogromnym zainteresowaniem na całym świecie. Jest to urządzenie renomowanego producenta, które wyróżnia się funkcjonalnością oraz nowoczesnym designem. Bardzo często wybierane jest przez osoby, które cenią sobie wysokiej klasy gadżety.

Wyróżnia się kilka serii Apple Watch, a więc przed podjęciem decyzji o zakupie należy dokładnie przemyśleć wybór. Jeżeli chodzi o kwestie łączenia sprzętu Apple z drugim sprzętem tej samej marki, nie trzeba obawiać się żadnych trudności w ich sparowaniu. Wiele osób zastanawia się jednak, czy Apple Watch działa z Androidem?
parowanie urządzeń

Niemal wszędzie można znaleźć informację, że  smartwatcha marki Apple nie połączymy z telefonem posiadającym system Android . Próba uzyskania połączenia Bluetooth pomiędzy omawianymi urządzeniami zakończy się niepowodzeniem. Czy tak jest w każdym przypadku? Niejeden użytkownik poszukuje sposobów na to, jak obejść różnice systemowe.

Czy istnieje sposób na połączenie przez Bluetooth?

Producent nie zaleca parowania omawianego zegarka wielofunkcyjnego z innym smartfonem niż iPhone. Niestety ograniczenia są zbyt duże, a więc nie uzyskamy łączności za pomocą modułu łączności bezprzewodowej. Twórcy zadbali o to, aby swobodne połączenie między systemami było niemożliwe.

Oczywistym jest, że marka Apple dąży do tego, aby użytkownicy posiadali kilka współpracujących ze sobą urządzeń. Nic nie wskazuje na to, aby w przyszłości inteligentne zegarki Apple Watch były kompatybilne z telefonami posiadającymi system Android.
łączenie przez bluetooth

Niezależnie od wersji urządzenia można wymusić minimalną kompatybilność.  Trzeba jednak podkreślić, że nie jest to rekomendowane przez producenta sprzętu. Użytkownik może dokonywać prób na własną odpowiedzialność.  

Funkcjonalności Apple Watch z Androidem są mocno ograniczone, a więc pierwszym krokiem jest zastanowienie się, czy warto już dokonywać konfiguracji. Podstawowym minusem jest fakt, że nie istnieje sposób na sparowanie systemów bez utraty znaczących cech zegarka. Osoby, które dopiero planują zakup powinny zrezygnować z tego pomysłu.

Jak sparować Apple Watch ze smartfonem z Androidem?

Obejście różnic systemowych nie dla każdego jest łatwe, a dodatkowo wiąże się ze spadkiem funkcjonalności smartwatcha. Najważniejsze jest to, aby zegarek obsługiwał mobilne połączenie danych, czyli posiadał moduł LTE.

Nie połączymy Apple Watch z Samsungiem, Xiaomi, czy też innym smartfonem Android, jeśli nie posiadamy również iPhone. Jest on niezbędny podczas konfiguracji.
  1. Pierwszym krokiem jest uzyskanie połączenia pomiędzy Apple Watch oraz iPhone’m. Należy upewnić się, że oba urządzenia poprawnie ze sobą współpracują.
  2. Następnie wyłączamy iPhone’a oraz smartwatch.
  3. Kartę SIM znajdującą się w iPhone należy wyjąć, a następnie przełożyć do smartfona z systemem Android. Oczywiście podstawą jest to, aby oba sprzęty obsługiwały ten sam format karty.
  4. Włączamy smartfona z Androidem oraz Apple Watch. W ten sposób powinniśmy uzyskać połączenie pomiędzy urządzeniami.

Poniżej umieszczam ciekawy materiał na którym udało się dokonać konfiguracji:

Czy Apple Watch działa z Huawei lub innym smartfonem, jeśli nie możemy skorzystać z iPhone’a podczas konfiguracji? Niestety nie. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, aby pożyczyć telefon opisywanej marki od znajomego. Trzeba jednak wziąć pod uwagę, że w przyszłości urządzenia mogą z różnych powodów utracić łączność, a my ponownie będziemy mieć trudności z ich sparowaniem.

Jakie są podstawowe minusy?

Najnowsze zegarki Apple Watch charakteryzują się o wiele większą niezależnością, dzięki czemu nie ma konieczności posiadania iPhone’a, aby z nich korzystać.  Sporą wadą jest jednak to, że ciągłe korzystanie z łączności LTE negatywnie wpływa na stan baterii. Czas użytkowania po pełnym naładowaniu będzie więc niższy.  

Nie trzeba obawiać się usterek natury technicznej. Według specjalistów z branży wymuszenie łączności między iOS, a Android nie wywoła żadnych nieodwracalnych zmian. Należy jednak mieć świadomość, że omijanie różnic systemowych jest zawsze działaniem na własną odpowiedzialność.
jakie są wady

Połączenie między omawianymi urządzeniami niesie szereg ograniczeń, jednak nie oznacza to, że nie możemy komfortowo korzystać z inteligentnego zegarka.

Apple Watch połączony z smartfonem Android może umożliwić nam np.:
  • prowadzenie rozmów,
  • odczytywanie oraz wysyłane wiadomości iMessage,
  • słuchanie muzyki,
  • korzystanie z niektórych aplikacji sieciowych.

Osoby aktywne nie utracą dostępu do funkcji fitness, co stanowi sporą zaletę. Stracimy przede wszystkim dostęp do funkcjonalności, które dostępne są wyłącznie na smartfony iOS. Ponadto istnieje duży problem z zapisywaniem oraz przenoszeniem danych np. zapisanych notatek. Urządzenia z różnym systemem operacyjnym nie są formalnie sparowane, a jedynie powiązane ze sobą.

Czy warto kupić Apple Watch do Androida?

Istnieje nieoficjalny sposób na to, aby wymusić połączenie Apple Watch z systemem operacyjnym Android. Jest to opcja dostępna wyłącznie w przypadku, gdy zegarek może działać w oparciu o LTE. W innym przypadku nie będzie on działał bez iPhone’a. Niestety możliwości urządzenia są mocno ograniczone. Zdrowy rozsądek podpowiada, aby zrezygnować z takiego zakupu.

czy warto
Apple Watch jest jednym z najlepszych urządzeń dostępnych na rynku – nie ma w tym nic dziwnego, że wiele osób marzy o jego posiadaniu. Warto jednak wiedzieć, że w dzisiejszych czasach w sprzedaży znajduje się również wiele dobrych smartwatchy, które współpracują z systemem Android.

Parowanie wyżej wspomnianych sprzętów jest opcją dla tych, którzy posiadają już smartwatch, jednak zmienili smartfona. Zakup nowego zegarka wielofunkcyjnego jest wydatkiem, na którym nie każdy może sobie pozwolić. Właśnie dlatego spora ilość osób decyduje się na korzystanie z niego pomimo niedogodności.

Paweł ze Smartwatch Ranking

Mocno “wkręcony” w nowe technolgie, zafascynowany smartwatchami, obserwator zmian sposobów na jakie korzystamy z elektroniki. Parametry i technikalia nie mają przede mną tajemnic, analizuję, porównuję i przekazuję je Tobie w sposób przystępny. Przedsiębiorca, absolwent wydziału Ekonomii Uniwersytetu Gdańskiego. W proponowanych produktach zawsze szukam korzystnego stosunku jakości do ceny.

Paweł ze Smartwatch Ranking

Mocno "wkręcony" w nowe technolgie, zafascynowany smartwatchami, obserwator zmian sposobów na jakie korzystamy z elektroniki. Parametry i technikalia nie mają przede mną tajemnic, analizuję, porównuję i przekazuję je Tobie w sposób przystępny. Przedsiębiorca, absolwent wydziału Ekonomii <a href="https://ug.edu.pl/">Uniwersytetu Gdańskiego</a>. W proponowanych produktach zawsze szukam korzystnego stosunku jakości do ceny.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top