Mi Fit – aplikacja bez tajemnic: funkcjonalności, działanie i opinie

Ostatnia weryfikacja: 27 stycznia 2022
➡️ Informacje aktualne ✅

Cześć, z tej strony Paweł ze smartwatchranking, a w dzisiejszym artykule znajdziesz informacje o popularnej aplikacji Mi Fit. W Polsce ogromnym zainteresowaniem cieszą się Mi Bandy, dlatego też warto dowiedzieć się czegoś więcej o oprogramowaniu do nich.

Co to jest Mi Fit?

Jest to oprogramowanie na smartfona, które służy do łączenia się z zegarkami marki Xiaomi. Najpopularniejsze w Polsce są z pewnością Mi Bandy. Aplikacja na telefonie może łączyć się z wieloma urządzeniami. Odbywa się to przy pomocy bluetooth.

Aplikacja Mi Fit posiada trzy główne zadania:

 • Połączenie z urządzeniem – mowa zazwyczaj o Mi Bandzie, choć marka Xiaomi udostępnia też inne sprzęty, z których warto korzystać  (zegarki, wagi oraz inteligentne buty). 
 • Przypisanie danych do jednego konta – wszystkie dane, jakie zostaną uzyskane z czujników w  gadżetach Xiaomi  zostaną zapisane na serwerach Mi Fit i przypisane do konkretnego konta. Nawet jeśli zainstalujesz Mi Fit na innym urządzeniu, to nadal uzyskasz dostęp do wszystkich swoich danych.
 • Analiza danych – to niezwykle ważna kwestia. Mi Fit ma za zadanie poddać analizie wszelkie dane pozyskane przez Mi Bandy czy inne urządzenia, a następnie przekazać Ci  istotne informacje na Twój temat.  Jeśli nie posiadasz znacznej wiedzy na temat działania ludzkiego ciała oraz treningów, to poszczególne pomiary niewiele Ci dadzą. Bo co da Ci informacja o tym, że uzyskasz 60% swojego maksymalnego tętna? Zamiast tego gdy Mi Fit powiadomi Cię, że w czasie tego treningu skutecznie udało Ci się spalić tłuszcz, to masz już większe pojęcie o realnej wartości swoich ćwiczeń. Dodatkowo dzięki dostępowi do różnych wykresów łatwiej zauważysz, jak wielkie efekty zapewniają Ci konkretne treningi.

Do prawidłowego funkcjonowania aplikacji konieczne jest nadanie jej dostępu do lokalizacji oraz plików na telefonie. Ten program sczytuje z zegarka wszelkiego rodzaju dane, które zostały zapisane. Na samym smartbandzie zdołasz znaleźć  podstawowe informacje oraz wyniki.  Z kolei dzięki aplikacji możesz oczekiwać szczegółowych danych, które sprawią, że ćwiczenia oraz dbanie o swoje zdrowie okażą się jeszcze łatwiejsze niż wcześniej.

Jeśli zastanawiasz się nad tym czy aplikacja Mi Fit jest darmowa, to spokojnie. Nie musisz nic płacić, jest to program w pełni za darmo. Należy jedynie zarejestrować konto Xiaomi, którym będziesz logować się w Mi Fit. Jest to banalnie proste i zajmie Ci jedynie pół minuty.

Jest to bezpieczna aplikacja. Nie trzeba się martwić o to, że uzyskane przez program dane zostaną użyte w niewłaściwym celu. Jednocześnie jest to aplikacja  regularnie aktualizowana,  dzięki czemu usuwa się różnego rodzaju usterki, a także dodaje nowe funkcje. To wszystko sprawia, że naprawdę warto korzystać z Mi Fit.

Program przeznaczony jest na smartfony, a na komputerze można skorzystać z aplikacji Mi Fit przy pomocy emulatora androida. W Internecie można znaleźć rozmaite oprogramowania, które będą emulowały system, gdzie można zainstalować Mi Fit.

Opinie użytkowników na temat aplikacji Mi Fit są pozytywne, co można łatwo sprawdzić, przeglądając komentarze w sklepie Play. Jeśli już zdarzały się jakieś problemy z działaniem tego programu, to zazwyczaj po wdrożeniu nowej aktualizacji. Dlatego też jeśli nie jest to konieczne,  warto odczekać pewien czas,  zanim zainstaluje się najnowszą łatkę. W ten sposób będzie można uniknąć wielu kłopotów. A jeśli masz problemy z parowaniem urządzeń z Mi Fit to sprawdź mój artykuł.

Jakie funkcje posiada ta aplikacja?

Jakie funkcje posiada Mi Fit

 • Analiza treningów – niezależnie od tego czy lubisz jazdę rowerem, biegi czy jeszcze inną dyscyplinę, to informacje na jej temat znajdziesz w aplikacji Mi Fit. Mowa oczywiście o danych, które dotyczą Twoich osiągnięć, a także  informacje o tętnie, liczbie kroków czy przebytej odległości. 
  Zależnie od urządzenia, z którego się korzysta, można uzyskać większą lub mniejszą ilość danych, jednak to właśnie aplikacja Mi Fit sprawnie je analizuje, pozwala zorientować się, w jaki sposób można usprawnić swoje treningi, a także umieszcza wszystko w jednym miejscu. Dobrze jest mieć możliwość sprawdzenia, jak wielki progres się poczyniło.
 • Monitor bezczynności – w momencie gdy ustawisz w aplikacji Mi Fit alert bezczynności, to zegarek po wykryciu zbyt małej ilości ruchu powiadomi Cię o tym. W ten sposób zorientujesz się łatwo, że  nadszedł czas, żeby się nieco poruszać.  Jeśli nie używasz takiego urządzenia, to może być trudne pamiętanie o tym, bo wiadomo, że dobra książka, gra czy film potrafi wciągnąć na wiele godzin ;).
 • Jedno konto – Mi Fit opiera się na pojedynczym koncie. Nawet jeśli zainstalujesz tę aplikację na nowym telefonie i połączysz ją z jakimś urządzeniem, to nadal znajdziesz tam  dane ze swojego poprzedniego sprzętu.  Wszystkie informacje są powiązane z konkretnym kontem i zapisywane na serwerach Mi Fit. Jest to wygodne rozwiązanie.
  Jednocześnie warto wspomnieć, że do konta Mi Fit można zalogować się, używając nie tylko maila oraz hasła przypisanego do tego konta, ale też przez Google, Facebooka oraz WeChat.
 • Monitorowanie snu – wbrew pozorom to niezwykle istotna funkcja. Obecnie ze względu na stres oraz inne przyczyny wiele osób ma problemy ze snem. Często cierpią na  bezsenność, budzą się w nocy lub zwyczajnie nie wysypiają.  To wszystko ma wpływ na codzienne samopoczucie oraz zdrowie
  Zegarek uzyska dane na temat Twojego snu i przekaże je do aplikacji Mi Fit, z kolei ona podda je analizie oraz przedstawi Ci konkretne informacje o tym, co należy zmienić w swoim życiu, żeby sen był lepszy. Znajdziesz nawet informacje o tym jak Twój sen wygląda w porównaniu do ogólnych średnich danych, a także jak wypada na tle innych użytkowników w danym momencie.
 • Powiadomienia – gdy przyjdzie Ci na telefon wiadomość SMS, mail lub jakikolwiek inny komunikat, otrzymasz jednocześnie powiadomienie w zegarku. Sam niejednokrotnie nie zauważyłem, że coś przyszło mi na smartfona, gdy miałem go w kieszeni ;). Zegarek dzięki wibracjom odczuwanym bezpośrednio na skórze, pozwala szybko się zorientować, że właśnie przyszła wiadomość. Samodzielnie ustawisz, o jakich zdarzeniach ma informować Cię opaska.
 • Łączność z różnymi urządzeniami – mowa nie tylko o Mi Bandach. Możesz też połączyć swój telefon z urządzeniami marki Xiaomi takimi jak  waga, inteligentne buty czy inne zegarki.  Jeśli więc skompletujesz sprzęty tej marki, to zdołasz mieć wszystkie istotne dane pod ręką, w jednym miejscu. Okazuje się to naprawdę przydatne na dłuższą metę, nie dość, że jest wygodne, to jednocześnie zapewnia wyższą dokładność ostatecznych wyników, skoro ilość danych, które można analizować, jest większa.
 • Analiza składu ciała – w przypadku gdy korzystasz z wagi Mi, możesz oczekiwać jeszcze większej ilości cennych informacji na swój temat. Ta waga jest w stanie przeanalizować, ile w ciele znajduje się wody, mięśni czy tłuszczu. To naprawdę coś cennego, bo pozwala  lepiej dopasować plany treningowe  do Twoich potrzeb, z czym oczywiście pomaga aplikacja Mi Fit.
 • Znajomi – możesz zaprosić swoich znajomych korzystających z tej aplikacji, dzięki czemu zdołasz mieć podgląd na ich aktywność fizyczną.
 • Cele – z pomocą tej aplikacji możesz łatwo ustawić sobie określoną ilość kroków, które powinny być wykonywane w ciągu dnia. Do tego zdołasz też ustawić  cel wagowy,  który osiąga się na dłuższą metę. To prosty sposób na zmotywowanie się do ruchu, bo wszystkie Twoje wysiłki zostaną odnotowane w programie. Szybko się o tym przekonasz.
 • Alarm – jeśli z jakiegoś powodu nie chcesz, żeby telefon głośnym budzikiem oznajmił alarm, bo może akurat jesteś w kinie lub na ważnym spotkaniu biznesowym,  możesz skorzystać z zegarka. 
  Dzięki wibracjom, które odczujesz jedynie Ty, zorientujesz się, że właśnie nadeszła konkretna godzina, którą wcześniej ustawiłeś. Taki budzik jest niezwykle wygodny, a przy tym dyskretny.

Różnice między Xiaomi Wear, a Mi Fit

Obie aplikacje zostały stworzone przez Xiaomi, jednak pod pewnymi względami się różnią. Przedstawię tu cechy, jakie posiada Mi Fit w porównaniu do  Xiaomi Wear :

 • Możesz podłączyć do aplikacji więcej typów urządzeń (jak np. wagi)
 • Funkcje treningowe są bardziej rozbudowane.
 • Bardziej rozbudowane  płatności NFC,  jest więcej opcji do wyboru. Do tego łatwiej się w niej dodaje nową kartę.
 • Mniej przejrzysta
 • Konfiguracja jest łatwiejsza.

Na tę chwilę z pewnością  Mi Fit jest lepszym wyborem,  choć z czasem może się to zmienić. Jest to jednak dopiero kwestia przyszłości.

Jeśli chcesz zmienić swoją aplikację z Xiaomi Wear na Mi Fit lub odwrotnie, to jeśli posiadało się podłączoną opaskę, najlepiej jest zresetować ją do ustawień fabrycznych. Inaczej połączenie w nowej aplikacji może się nie powieść. Jest to prosta instrukcja na usunięcie wielu błędów z aplikacją Mi Fit.

Najczęstsze pytania o Mi Fit

Najczęstsze pytania o Mi Fit

Czy można korzystać jedynie z aplikacji Mi fit?

Wbrew pozorom istnieją rozmaite programy, z których można skorzystać do obsługi Mi Bandów czy innych urządzeń marki Xiaomi. Jest to jednak najbardziej polecana aplikacja, skoro pochodzi z firmy produkującej te gadżety, a przy tym jest rozbudowana. Poza tym bez problemu możesz korzystać z Mi Fit na smartfonach róznych marek jak choćby Huawei czy Samsung.

W momencie gdy jakaś funkcja nie chce prawidłowo działać, najnowsza aktualizacja coś zepsuła lub są problemy z konkretnym urządzeniem, można śmiało spróbować skorzystać z innych aplikacji jak choćby  Xiaomi Wear  (też została wyprodukowana przez Xiaomi), które pod pewnymi względami mogą być nawet lepsze.

Dlaczego program nie liczy kroków?

Opaska korzysta z wykrywania ruchu akcelerometrem, dlatego w określonych przypadkach kroki mogą być zliczane nieprawidłowo. Choć margines błędu nie jest zazwyczaj duży. Jeśli jednak urządzenie w ogóle nie liczy kroków, to warto je najpierw odłączyć od aplikacji oraz połączyć, gdy to nie zadziała, najlepszym pomysłem jest  powrót do ustawień fabrycznych zegarka. 

Czy aplikacja Mi Fit dostępna jest w języku polskim?

Jak najbardziej tak. Obecna wersja tej aplikacji jest w pełni spolszczona i nie powinno być żadnych kłopotów ze zrozumieniem określonych funkcjonalności. Oczywiście w razie potrzeby możesz zmienić język na inny w  aplikacji Mi Fit. 

Paweł ze Smartwatch Ranking

Mocno “wkręcony” w nowe technolgie, zafascynowany smartwatchami, obserwator zmian sposobów na jakie korzystamy z elektroniki. Parametry i technikalia nie mają przede mną tajemnic, analizuję, porównuję i przekazuję je Tobie w sposób przystępny. Przedsiębiorca, absolwent wydziału Ekonomii Uniwersytetu Gdańskiego. W proponowanych produktach zawsze szukam korzystnego stosunku jakości do ceny.

Paweł ze Smartwatch Ranking

Mocno "wkręcony" w nowe technolgie, zafascynowany smartwatchami, obserwator zmian sposobów na jakie korzystamy z elektroniki. Parametry i technikalia nie mają przede mną tajemnic, analizuję, porównuję i przekazuję je Tobie w sposób przystępny. Przedsiębiorca, absolwent wydziału Ekonomii <a href="https://ug.edu.pl/">Uniwersytetu Gdańskiego</a>. W proponowanych produktach zawsze szukam korzystnego stosunku jakości do ceny.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top