Jak działa smartwatch dla dzieci? Zasada działania i funkcjonalności bez tajemnic

Ostatnia weryfikacja: 3 maja 2021
➡️ Informacje aktualne ✅

Cześć, z tej strony Paweł, a w tym tekście opowiem czym właściwie cechują się smartwatche dla dzieci. Jeśli szukasz dla swojej pociechy odpowiedniego prezentu, to zegarek jest z pewnością dobrym wyborem, o którym więcej przeczytasz poniżej.

Dlaczego warto kupić smartwatcha dziecku?

Przede wszystkim chciałbym zauważyć, że z takiego zegarka zadowolony będzie nie tylko brzdąc, ale także rodzic. Zależnie od modelu może posiadać wiele funkcji, które pozwolą na znacznie więcej niż tylko sprawdzanie godziny czy uprzyjemnienie zabaw. Zaciekawiłem Cię? Opowiem więc o  trzech najważniejszych aspektach  z którymi są w stanie pomóc smartwatche.

1. Bezpieczeństwo

bezpieczeństwo dziecka

Pod tym względem wielu rodziców naprawdę zachwyca się funkcjonalnością zegarków dla dzieci. Dzięki smartwatchowi możesz zachować pełen spokój, myśląc o swoim maluchu.

Popularne funkcje z tego zakresu to:
 • Lokalizacja – w każdym momencie jesteś w stanie sprawdzić, gdzie znajduje się Twoja pociecha. W razie gdyby Twój smyk się oddalił, zdołasz go natychmiast odnaleźć, co jest szczególnie ważne w przypadku mniejszych dzieci. Do tego można często spotkać się z  funkcją odtwarzania ostatnio przebytej trasy , dzięki której uda się znaleźć wszelkie rzeczy, jakie maluch zdążył zgubić po drodze. To także użyteczna funkcja pod względem bezpieczeństwa.
 • GEO-ogrodzenie/geosiatka – ta funkcja pozwala określić konkretny obszar poza który dziecko nie powinno wychodzić, jeśli jednak to zrobi, natychmiast otrzymasz stosowne powiadomienie. Także jeśli malec zdejmie zegarek, otrzymasz na ten temat informację. Nawet gdy Twoja pociecha nie będzie w zasięgu wzroku, możesz być spokojny, z tej funkcji rodzice są naprawdę zadowoleni. Zależnie od producenta nazwa może się nieco różnić, więc warto przyjrzeć się opisowi wszystkich możliwości zegarka.
 • Przycisk SOS – to akurat funkcja specjalnie stworzona dla dziecka. Jeśli poczuje się zagrożone, będzie mogło wcisnąć przycisk, dzięki czemu zostanie wysłane do Ciebie powiadomienie. W ten sposób można zapobiec naprawdę wielu niepokojącym sytuacjom.
 • Podsłuch – w momencie gdy zechcesz się zorientować czy z Twoim malcem wszystko w porządku, możesz uruchomić  wbudowany w zegarek mikrofon , dzięki któremu usłyszysz wszystkie dźwięki rozchodzące się przy dziecku. W momencie gdy zaczniesz się martwić, zdołasz rozwiać wszystkie obawy, słuchając jak Twój maluch się po prostu bawi i zapomniał o całym świecie.

2. Wychowanie

wychowanie

Z pewnością wiesz, w jaki sposób wychować swoje dziecko, by wyrosło na wspaniałą osobę. Jednak warto skorzystać z możliwości, dzięki którym się nieco odciążysz. Maluch będzie z zadowoleniem się Ciebie słuchał, a Ty zdołasz odsapnąć i nabrać sił na kolejne zabawy z dzieckiem.

 • Motywujące gry – w tym przypadku chodzi o cały typ aplikacji, dzięki którym można  zachęcić dziecko do aktywności fizycznej czy wypełniania obowiązków.  Konkretne wykonanie tego rodzaju aplikacji zależy od producenta zegarka. Ogółem chodzi o to, że w zamian za wykonywanie odpowiedniej ilości kroków, zrobienie ćwiczeń lub spełnianie obowiązków, które Ty dasz dziecku, będzie ono dostawało specjalne punkty.
  Z ich pomocą może odblokowywać różnego rodzaju grafiki, poziomy czy inne nagrody w ramach gier. Ewentualnie, w zamian za odpowiednią ilość uzyskanych punktów Ty wręczysz nagrodę swojemu dziecku. Maluch będzie miał ogromną motywację do wykonania zadań. Jak widać, jest to naprawdę wspaniała metoda, która pomaga w wychowywaniu swojej pociechy.
 • Oswajanie się z technologią – obecnie w praktycznie każdej części życia korzysta się mniej lub więcej z różnorodnej technologii. Dzięki otrzymaniu takiego zegarka dziecko zdoła już od najmłodszych lat uczyć się jak obsługiwać tego typu urządzenia. Jednocześnie nie będzie spędzało na korzystaniu z niego zbyt wiele czasu, bo wbrew pozorom smartwatche dla dzieci wręcz zachęcają do spędzania czasu na świeżym powietrzu.
 • Telefon – w razie potrzeby brzdąc zawsze będzie mógł zadzwonić do Ciebie lub kogoś innego kogo wpiszesz na listę kontaktów. W części zegarków  wbudowany został telefon , dzięki temu dziecko będzie mogło zawsze porozmawiać ze swoimi ukochanymi rodzicami lub wysłać im wiadomość tekstową czy głosową. W przypadku konkretnych modeli można znaleźć nawet możliwość wideo rozmowy.
 • Analiza zdrowia – dzięki wbudowanym czujnikom jak  krokomierz, monitor snu czy pulsometr , będziesz wiedzieć, jak dobrze Twoja pociecha śpi i w jakim jest stanie. Pomoże to zapobiegać problemom ze zdrowiem, z pomocą odpowiedniej dawki ruchu. To naprawdę ważne w dzisiejszych czasach.

3. Zabawa

zabawa

W życiu potrzeba też odrobiny rozrywki, a w przypadku maluchów jest to istotna część każdego dnia. Dziecko odnajduje radość w robieniu nawet najprostszych rzeczy. Twoja pociecha odkryje znacznie więcej różnych zabaw dzięki swojemu ulubionemu zegarkowi.

 • Gry – dzięki różnorodnym aplikacjom, dziecko będzie mogło bawić się na różne sposoby. Mowa tu o grach połączonych ze smartfonem czy tabletem, a także takich, które motywują do zabawy na świeżym powietrzu. Zapewni to sporo frajdy Twojemu maluchowi.
 • Aparat – w przypadku części modeli, w smartwatchu dostępny jest aparat, z którego pomocą można zrobić zdjęcie i natychmiast wysłać do rodzica. Nawet jeśli z powodu pracy musisz być akurat daleko, to zdołasz w pewien sposób bardziej uczestniczyć w życiu malca. Natychmiast i niezależnie od miejsca pobytu dowiesz się,  która z zabawek spodobała się szkrabowi.  Natomiast Twoje dziecko będzie zadowolone, mogąc pochwalić się różnymi rzeczami przed rodzicem.
 • Motyw zegarka – zależnie od tego czy chodzi o syna, czy o córkę, można odpowiednio dopasować styl smartwatcha. Twoje dziecko pochwali się wszystkim przyjaciołom zegarkiem pełnym ozdób z superbohaterami czy księżniczkami.
 • Latarka – maluchy uwielbiają odkrywać nieznane. Możliwość noszenia latarki zawsze przy sobie będzie z całą pewnością dla nich czymś wspaniałym. Oczywiście jest to funkcja pozwalająca na praktyczny użytek, jednak dziecko znajdzie  milion sposobów, żeby uczynić z latarki świetną część zabawy. 

Na rynku jest dostępnych wiele zegarków dla dzieci, które cechują się dużą funkcjonalnością, ale także wysoką trwałością. Możesz więc spokojnie wręczyć smartwatch swojemu maluchowi w ramach prezentu. Ten sprzęt zdoła przetrwać wszystkie możliwe zabawy dziecka, a także dostarczy mu niezapomnianych wrażeń. Z pewnością przypomnisz sobie wiele różnych sytuacji z własnego dzieciństwa, gdy przydałby się taki zegarek. Dzieci potrafią w każdym miejscu znaleźć coś ciekawego do zrobienia, choć niekoniecznie jest to dobrym pomysłem. Smartwatch pozwoli w razie potrzeby powiadomić Cię o wszystkim. Właśnie ze względu na te cechy tak wielu rodziców zdecydowało się na zakup tego sprzętu.

Jak widać, dzięki zegarkowi dla dziecka można zdziałać naprawdę wiele. Smartwatche tego typu zwykle działają w oparciu o kartę SIM, dlatego jeśli nie masz pewności, jaka konkretnie jest potrzebna, a także co zrobić, żeby smartwatch działał w pełni prawidłowo to zapraszam do lektury artykułu na ten temat: https://smartwatchranking.pl/jaka-karta-sim-do-smartwatcha-dla-dzieci/.
Paweł ze Smartwatch Ranking

Mocno “wkręcony” w nowe technolgie, zafascynowany smartwatchami, obserwator zmian sposobów na jakie korzystamy z elektroniki. Parametry i technikalia nie mają przede mną tajemnic, analizuję, porównuję i przekazuję je Tobie w sposób przystępny. Przedsiębiorca, absolwent wydziału Ekonomii Uniwersytetu Gdańskiego. W proponowanych produktach zawsze szukam korzystnego stosunku jakości do ceny.

Paweł ze Smartwatch Ranking

Mocno "wkręcony" w nowe technolgie, zafascynowany smartwatchami, obserwator zmian sposobów na jakie korzystamy z elektroniki. Parametry i technikalia nie mają przede mną tajemnic, analizuję, porównuję i przekazuję je Tobie w sposób przystępny. Przedsiębiorca, absolwent wydziału Ekonomii <a href="https://ug.edu.pl/">Uniwersytetu Gdańskiego</a>. W proponowanych produktach zawsze szukam korzystnego stosunku jakości do ceny.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top