Mi Band 5 a język polski: jak ustawić krok po kroku opasce w Xiaomi?

Ostatnia weryfikacja: 10 kwietnia 2021
➡️ Informacje aktualne ✅

Cześć z tej strony Paweł ze strony Smartwatchranking.pl, a w tym tekście wyjaśnię, w jaki sposób ustawić język polski na opasce firmy Xiaomi Mi Bandzie 5.

Instrukcja krok po kroku

instrukcja krok po kroku

Dla wielu użytkowników język polski jest podstawą w przypadku wszelkich urządzeń, więc po co się męczyć z obcojęzycznymi określeniami skoro możesz łatwo wykonać  poniższe podpunkty ?

 1. Uruchom aplikację Mi Fit na swoim smartfonie
 2. Jeśli komórka nie została jeszcze powiązana ze smartbandem:
 3. -> Kliknij „dodaj urządzenie”
  -> „Opaska”
  -> Przybliż włączony smartband do telefonu, po chwili telefon go wykryje i zaktualizuje oprogramowanie
 4. Na liście urządzeń w aplikacji Mi Fit wybierz  Mi Band 
 5. Kliknij opcję „język
 6. Wybierz język polski, a jeśli go nie ma, to „język zgodny z językiem telefonu”.

We wcześniejszych wersjach Mi Fit, które nie posiadają języka polskiego w opcjach opasek CN (przeznaczonych na rynek chiński), stosowano nieco inne podejście:

 1. W przypadku wersji Mi Fit wyższej od 4.4 należy odinstalować aplikację i pobrać wersję 4.4 ze strony https://www.apkmirror.com/apk/anhui-huami-information-technology-co-ltd/mi-fit/mi-fit-4-4-0-release/
 2. Ustawić na opasce „język zgodny z językiem telefonu”, a następnie zaktualizować aplikację do  najnowszej możliwej wersji. 
 3. Jeśli nie jest możliwe ustawienie tej opcji, należy ustawić w opcjach telefonu język angielski, a następnie w aplikacji Mi Fit „język zgodny z językiem telefonu”. Przestawić w ustawieniach smartfona język na polski i dopiero wtedy zaktualizować aplikację opaski.

Dlaczego język Polski nie jest domyślny?

Są dwie sytuacje, w których na opasce uruchomiony jest inny język:

 1. Podczas wypuszczenia opaski na rynek nie było jeszcze dostępne spolszczenie, więc uruchamiany był zazwyczaj język angielski. Dopiero podczas jednej z aktualizacji uzupełniono listę języków o polski. Jeśli ma się sprzęt z tego okresu i korzystało się do tej pory z innego języka, to musisz  samodzielnie ustawić polski. 
 2. W momencie, gdy kupuje się opaskę w wersji CN przeznaczoną na chiński rynek (ceny są tam niższe), domyślny język to może być ciągiem znaków z dalekiego wschodu, co jednak zdołasz szybko zmienić.
Paweł ze Smartwatch Ranking

Mocno “wkręcony” w nowe technolgie, zafascynowany smartwatchami, obserwator zmian sposobów na jakie korzystamy z elektroniki. Parametry i technikalia nie mają przede mną tajemnic, analizuję, porównuję i przekazuję je Tobie w sposób przystępny. Przedsiębiorca, absolwent wydziału Ekonomii Uniwersytetu Gdańskiego. W proponowanych produktach zawsze szukam korzystnego stosunku jakości do ceny.

Paweł ze Smartwatch Ranking

Mocno "wkręcony" w nowe technolgie, zafascynowany smartwatchami, obserwator zmian sposobów na jakie korzystamy z elektroniki. Parametry i technikalia nie mają przede mną tajemnic, analizuję, porównuję i przekazuję je Tobie w sposób przystępny. Przedsiębiorca, absolwent wydziału Ekonomii <a href="https://ug.edu.pl/">Uniwersytetu Gdańskiego</a>. W proponowanych produktach zawsze szukam korzystnego stosunku jakości do ceny.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top