Gry na smartwatcha na Wear OS (Android) i na Apple Watcha – top propozycje

Ostatnia weryfikacja: 15 czerwca 2020
➡️ Informacje aktualne ✅

Posiadacze inteligentnych zegarków z pewnością zgodzą się, że ich funkcjonalność potrafi zaskakiwać. Nowoczesne modele służą nie tylko do przekazywania czasu, liczenia kroków, lokalizacji GPS czy innych dobrze znanych funkcji. Coraz częściej smartwatch stanowi także źródło rozrywki.

Wielkość i budowa urządzenia nie zapewniają co prawda dużego komfortu i możliwości podczas korzystania z gier, jednak nie brakuje amatorów tego typu aplikacji.

Jakie gry na smartwatch to absolutne bestsellery?

Jak zacząć grać na smartwatchu?

Aby rozpocząć grę na smartwatchu, wystarczy pobrać odpowiednią aplikację ze sklepu. Trzeba zaznaczyć, że każdy z systemów operacyjnych zegarka ma swój dedykowany market z dostępnymi aplikacjami, które mogą się między sobą różnić, występować pod innymi nazwami lub wcale nie występować na konkurencyjnych systemach.

Inteligentne zegarki najczęściej posiadają jeden z poniższych systemów operacyjnych:

  • Wear Os (Android),
  • Watch Os (Apple),
  • Galaxy Watch (Samsung).

W tym artykule przedstawię TOP 5 gier na smartwatche z Androidem oraz Apple

Top 5 gier na Wear Os (Smartwatche z Androidem)

Gra na Wear OSGdzie pobrać?
Rontivity ZOBACZ
Cosmo Run ZOBACZ
2048 ZOBACZ
PetQuest Virtual Pet ZOBACZ
Snake for Wear ZOBACZ

1. Rontivity

Rontivity to darmowa aplikacja możliwa do pobrania na Wear OS. To typowo minimalistyczna gra. Jej prostota jest jednak bardzo pozorna, ponieważ w rzeczywistości wymaga od użytkownika refleksu, opanowania i cierpliwości. 

Gra polega na sterowaniu i kontrolowaniu piłki, która obraca się na innej, większej. Dodatkowo trzeba bardzo uważać i skutecznie unikać innych piłek, które stają na drodze gracza. Aby nie było zbyt nudno, prędkość piłki stopniowo wzrasta, przez co robi się naprawdę nerwowo. Co ciekawe, swoje wyniki można porównać z wynikami graczy na całym świecie.

Sterowanie piłką odbywa się dotykiem. Dzięki tematyce opierającej się na kulach i kołach, idealnie wpasowuje się w okrągłą tarczę zegarka. 

2. Cosmo Run

Gra Cosmo Run to typowa zręcznościówka, w której użytkownik porusza się małym punktem po różnych, skomplikowanych trasach. Zadaniem gracza jest odpowiednie sterowanie punktem za pomocą dotyku. Świat dookoła zmienia się, dzięki czemu staje się ona nieco bardziej różnorodna. Celem jest przeżyć jak najdłużej i dojść jak najdalej.

Gra całkiem dobrze wygląda na smartwatchu, a sterowanie jest naprawdę bardzo proste. Wystarczy dotknąć ekranu, aby zmienić kierunek. Niemniej jednak Cosmo Run, tak jak większość gier zręcznościowych, wymaga absolutnego skupienia i refleksu. 

3. 2048

Gra 2048 to jedna z bardzo popularnych aplikacji stworzona przez włoskiego programistę. Od początku istnienia zyskała wielu fanów i zostało tak aż do dzisiaj. Jest to bardzo prosta gra logiczna, która polega na poruszaniu kafelkami i łączeniu ich ze sobą. Ostatecznie każda ilość kafelek mnożona jest przez siebie, aż do stworzenia liczby 2048.

Aplikacja całkiem dobrze radzi sobie na zegarkach, zachowane są wszystkie funkcje i ogólna prostota. 2048 nie jest jednak z pewnością grą dla każdego. Najwięcej zabawy sprawi prawdziwym amatorom łamigłówek.

4. PetQuest Virtual Pet

To typowa gra symulacyjna, polegająca na posiadaniu własnego, wirtualnego zwierzaka. Podobne gry są bardzo popularne i występują pod różnymi nazwami. Celem jest opieka nad zwierzakiem, a więc jego regularne karmienie, nauka nowych umiejętności, zabawa i opieka. W PetQuest Virtual Pet można wybrać jednego z trzech dostępnych pupili. 

Bardzo dobrze funkcjonuje na smartwatchach. Grafika jest stosunkowo prosta, zaprojektowana tak, aby nie nadużywać mocy baterii. Sterowanie jest bardzo intuicyjne, łatwo można wykonać wszystkie czynności związane z opieką nad naszym zwierzakiem.

5. Snake for Wear

Kultowej gry ” snake” chyba nie trzeba nikomu przedstawiać, ponieważ to absolutna legenda wśród gier zręcznościowych. Polega na sterowaniu wężem, który musi zjadać różne pojawiające się przedmioty, uważając przy tym, aby nie dotknąć własnego ogona. 

Tak jak w przypadku oryginału, wąż wraz z kolejnymi etapami gry robi się coraz dłuższy i szybszy. Użytkownik może jednak regulować prędkość i dostosować ją do swoich umiejętności. Aplikacja jest bardzo dobrze dostosowana do zegarków. Aby skręcić, wystarczy dotknąć odpowiedniej strony ekranu. Snake for Wear to wciągająca gra, od której trudno jest się oderwać. 

TOP 5 gier na Watch Os (smartwatche Apple)

Gra na Wear OSGdzie pobrać?
Infinity Loop ZOBACZ
Bubblegum Hero ZOBACZ
Break the Balloons: ghost town ZOBACZ
Guns n’ Bottles – The fastest fingers in the west ZOBACZ
Vegas Bowling Lite Watch ZOBACZ

1. Infinity Loop

Bardzo prosta gra logiczna, pobudzająca wyobraźnię i zachęcająca do kreatywnego myślenia. Polega na łączeniu różnych, skomplikowanych kształtów. Gracz musi dopasować wszystkie linie, rogi i kręgi, aby uzyskać idealną konstrukcję.  

Zamiarem autorów było stworzenie gry, która uspokaja i minimalizuje stres. Infinity Loop posiada nieskończenie wiele poziomów, dzięki czemu gracz nie ma presji pokonywania kolejnych etapów. Gry logiczne mają wielu zwolenników i dla nich ta pozycja z pewnością okaże się strzałem w dziesiątkę. 

2. Bubblegum Hero

Tematyka gry jest dość zaskakująca, jednak może ona z pewnością zainteresować i zająć trochę wolnego czasu. Zasady są bardzo proste – trzeba wysadzić nadmuchany balon w odpowiednim momencie. W tym celu gracz przytrzymuje palec na ekranie, aż osiągnie odpowiednią wielkość i wtedy balon pęka. Jeśli balon będzie zbyt duży, guma wybuchnie i będzie dosłownie wszędzie. Aby nie było zbyt łatwo, kręgi, które określają odpowiedni rozmiar bańki, stale się zmieniają. 

Gra być może nie wciągnie nikogo na dłużej, ale może być ciekawą rozrywką w wolnym czasie. Świadczy o tym duża ilość pobrań aplikacji. Sterowanie jest bardzo proste, wystarczy tak naprawdę jeden dotyk, dlatego jest dobrze przystosowana do pracy na zegarkach. 

3. Break the Balloons: ghost town

Popularna gra zręcznościowa, polegająca na przebijaniu balonów z kotami i sprowadzaniu ich na ziemię. Cała oprawa graficzna jest o tyle ciekawa, że całość dzieje się w mrocznym świecie, pełnym duchów i innych strasznych rzeczy. Czytając opinie, ma się wrażenie, że gra jest uwielbiana przez użytkowników, a sam jej opis naprawdę zachęca. 

Efekty graficzne na smartwatchu są oczywiście trochę ograniczone w porównaniu ze smartfonem czy tabletem. Niemniej jednak sterowanie na zegarku jest jak najbardziej możliwe i intuicyjne. Dla amatorów gier zręcznościowych to prawdziwa gratka i warto sprawdzić tę pozycję.

4. Guns n’ Bottles – The fastest fingers in the west

Guns n’ Bottles to również gra zręcznościowa, chętnie pobierana przez zwolenników mobilnej rozrywki na całym świecie. Polega na jak najszybszym strzelaniu do butelek, które pojawiają się na ekranie. Z każdym poziomem szybkość akcji i poziom trudności jest coraz większy.

Mechanika jest bardzo prosta, zintegrowana ze wszystkimi urządzeniami, w tym właśnie smartwatchami. Gra z pewnością jest wciągająca i wymaga od użytkownika dużego refleksu. 

5. Vegas Bowling Lite Watch

Nikomu nie trzeba przedstawiać gry w kręgle, która odtworzona została już w wielu aplikacjach. Vegas Bowling Lite Watch, poza po prostu grą w kręgle, oddaje klimat stolicy hazardu – Las Vegas. Gracz może zmierzyć się z czterema przeciwnikami, każdy reprezentuje inny poziom trudności. Grafika jest naprawdę interesująca a zastosowana fizyka bardzo realistyczna. 

Sterowanie kulą na zegarku wypada naprawdę dobrze, wystarczy jeden dotyk, aby poczuć się jak wyborowy gracz. Pozycja warta uwagi, zwłaszcza dla lubiących doskonalić technikę. 

To, jak się gra na smartwatchu, zależy od projektu gry i dostosowania aplikacji do pracy na zegarku. Wiele aplikacji które są absolutnymi hitami, posiada wersję dostosowaną do tego urządzenia. Zarówno gry na Watch Os, jaki i na platformę Android mogą być naprawdę intuicyjne i proste w obsłudze oraz oferować oczekiwany poziom rozrywki.

Paweł ze Smartwatch Ranking

Mocno “wkręcony” w nowe technolgie, zafascynowany smartwatchami, obserwator zmian sposobów na jakie korzystamy z elektroniki. Parametry i technikalia nie mają przede mną tajemnic, analizuję, porównuję i przekazuję je Tobie w sposób przystępny. Przedsiębiorca, absolwent wydziału Ekonomii Uniwersytetu Gdańskiego. W proponowanych produktach zawsze szukam korzystnego stosunku jakości do ceny.

Paweł ze Smartwatch Ranking

Mocno "wkręcony" w nowe technolgie, zafascynowany smartwatchami, obserwator zmian sposobów na jakie korzystamy z elektroniki. Parametry i technikalia nie mają przede mną tajemnic, analizuję, porównuję i przekazuję je Tobie w sposób przystępny. Przedsiębiorca, absolwent wydziału Ekonomii <a href="https://ug.edu.pl/">Uniwersytetu Gdańskiego</a>. W proponowanych produktach zawsze szukam korzystnego stosunku jakości do ceny.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top