Ostatnia weryfikacja: 4 kwietnia 2024
➡️ Informacje aktualne ✅
Cześć, z tej strony Paweł ze Smartwatch Ranking. W tym artykule znajdziesz odpowiedź na to, jakie są przyczyny braku łączności zegarka Galaxy Watch z telefonem . Wbrew pozorom sporo osób miewa z tym kłopot, a rozwiązania często są naprawdę łatwe. Kilka kroków i można pozbyć się frustracji 🙂
Dlaczego Galaxy Watch nie łączy się z telefonem?
Zacznę od opisu najczęstszych przyczyn tego kłopotu, bo zazwyczaj chodzi jednak o dość prozaiczne powody , na które zazwyczaj nie zwraca się uwagi, a jednak to przez nie smartwatch nie łączy się z telefonem. Także czytaj je po kolei, chyba że udało Ci się znaleźć wskazówki, które nakierowują na konkretną przyczynę.
-
Niewłączony moduł Bluetooth
– w momencie gdy na telefonie lub zegarku
została wyłączona ta funkcja, niestety
niemożliwe jest nawiązanie połączenia
między nimi. Z tego też powodu trzeba
sprawdzić,
czy bluetooth na pewno został uruchomiony
.
W przypadku telefonu radziłbym też przekonać się, czy nie została uruchomiona blokada bluetooth dla aplikacji łączącej się z Galaxy Watch. Niekiedy uprawnienia mogą zostać odebrane przypadkiem lub w wyniku działania innego oprogramowania. Należy więc sprawdzić, czy na obu urządzeniach ten moduł został uruchomiony i nic go nie blokuje.
-
Zbyt niski poziom baterii
– według producenta najlepiej jeśli na
telefonie oraz zegarku jest
co najmniej 25% energii.
Dzięki temu mogą bez problemu się ze sobą
łączyć, a funkcje działają w pełni prawidłowo.
Ogółem część systemów ma to do siebie, że przy
zbyt niskim poziomie energii zwyczajnie
wyłącza określone funkcje, które mogą
zbyt szybko rozładować urządzenie
. Należy więc naładować oba sprzęty i wtedy
spróbować połączyć je ze sobą.
Błędy w zapisie danych
– mam tu na myśli ustawienia, które zostały
zapisane w trakcie działania systemu. Jeśli
konkretne dane zostały
źle zapisane
lub są tam nieprawidłowe wpisy, to może to
blokować działanie bluetooth.
Jest to ogólna informacja, bo systemy w zegarku oraz telefonie są tak dużymi programami, że jest naprawdę wiele miejsc, w których coś może blokować działanie połączenia. Dlatego warto wyłączyć oraz włączyć oba urządzenia , dzięki czemu konkretne dane zostaną zapisane od nowa, w pełni prawidłowo, a co za tym idzie, zegarek zdoła połączyć się z telefonem. - Nieobsługiwany model telefonu – niestety najnowszy Galaxy Watch 4 nie pozwala na parowanie z telefonem Iphone . Jest to niemożliwe ze względu na ograniczenia systemowe, narzucone przez producenta. Dlatego odpowiedź na pytanie czy Galaxy Watch działa z każdym telefonem, brzmi nie. Smartfon musi posiadać Androida 6.0 lub wyżej oraz usługi Google Play, jest tak w przypadku Galaxy Watch 4.
-
Stara wersja systemu lub aplikacji
– w momencie gdy na jednym urządzeniu jest
nowsza wersja oprogramowania
, to może nie łączyć się prawidłowo z drugim.
Jednocześnie system oraz aplikacja mogą
posiadać określone błędy, przez które
niemożliwe jest połączenie zegarka z
telefonem.
Dlatego Galaxy Werable
może nie działać prawidłowo.
- Nieprawidłowa konfiguracja – jeśli w trakcie tworzenia ustawień aplikacji czy zmiany konfiguracji w zegarku coś poszło nie tak i zaznaczyło się nieodpowiednią opcję , to urządzenia mogą nie łączyć się ze sobą.Najprostszym rozwiązaniem w tym przypadku jest rozłączenie obu sprzętów ze sobą oraz ponowne ich połączenie. Jeśli to jednak nic nie da, to warto usunąć dane tymczasowe związane z aplikacją. Należy wejść w ustawienia telefonu, zakładkę aplikacje oraz znaleźć nazwę Galaxy Wearable . Po kliknięciu w nią powinna pojawić się na ekranie możliwość usunięcia danych tymczasowych, konfiguracji lub czegoś podobnego. Zależnie od wersji systemu telefonu nazwy są inne.
- Zegarek jest już połączony z innym telefonem – jeśli wcześniej połączyłeś smartwatcha z innym smartfonem, to nie będzie możliwości połączenia go z nowym. Galaxy Watch pozwala na jednoczesne połączenie tylko z jednym telefonem . Należy brać to zawsze pod uwagę. Trzeba rozwiązać parowanie zegarka i telefonu, dopiero wtedy nowy smartfon zdoła się z nim prawidłowo połączyć. Szczególnie często się to przytrafia w momencie gdy ktoś sprawdzał z pomocą innego telefonu czy zegarek działa prawidłowo.
-
Błędy w plikach systemu
– jest to kolejna przyczyna, która okazuje się
niezależna od użytkownika. System mógł po
prostu
źle zapisać konkretne dane
, a potem nie można ich zmienić automatycznie.
W takim przypadku rozwiązaniem jest po prostu
reset do ustawień fabrycznych zegarka
(pamiętaj, że wszystkie dane z niego zostaną
skasowane) oraz usunięcie i
ponowne zainstalowanie aplikacji
na telefonie. Zazwyczaj to pomaga pozbyć się
problemu, o ile oczywiście jest on związany ze
źle zapisanymi danymi lub podobną awarią.
Warto zauważyć, że część osób poleca ustawić język angielski w telefonie jako domyślny na czas pierwszego parowania zegarka ze smartfonem. Warto tego spróbować w momencie gdy wykona się już reset do ustawień fabrycznych zegarka. - Uszkodzenie fizyczne – mowa tutaj o uderzeniu, które naruszyło wewnętrzne podzespoły urządzenia, a także zalanie lub nawet spalenie konkretnych obwodów . W momencie gdyby uszkodzeniu uległ sam moduł bluetooth, to niestety nie będzie możliwe połączenie się zegarka z telefonem. W celu sprawdzenia, czy problem jest z zegarkiem lub smartfonem, warto pożyczyć od kogoś na chwilę telefon i spróbować połączyć go ze smartwatchem. Jeśli się uda, to znaczy, że z zegarkiem jest wszystko w porządku, a problemem jest telefon. Natomiast jeśli się nie uda, to znaczy, że to ze smartfonem jest kłopot. Należy oddać zegarek do serwisu, gdy jest uszkodzony, najlepiej w ramach gwarancji. Jeśli samemu zacznie się rozkręcać smartwatcha, to niestety gwarancja przepadnie , a wbrew pozorom naprawa takiego urządzenia nie jest łatwa.
- Wada fabryczna – w momencie gdy od nowości połączenie zegarka z telefonem nie działa, a wszelkie powyższe sposoby nie pomagają, to znaczy, że urządzenie zostało wyprodukowane wadliwe lub w czasie transportu uległo uszkodzeniu. Tutaj także należy oddać urządzenie w ramach gwarancji do serwisu, żeby specjaliści potwierdzili te podejrzenia. Jeśli sprzęt zostanie uznany za wadliwy, to powinien zostać wymieniony na nowy, sprawnie działający.
Jak widać, problemem mogą okazać się różne przyczyny, przez które Galaxy Watch nie łączy się z telefonem Xiaomi, Samsung , czy jakiejkolwiek innej firmy. Grunt to sprawdzić za pomocą określonych sposobów, w czym tkwi kłopot. Wbrew pozorom nie zajmuje to wcale wiele czasu. Z pewnością zdołasz naprawić swojego Galaxy Watch’a .
W przypadku zakupu smartwatcha zawsze zachowaj dowód zakupu, mowa tu o paragonie czy fakturze. Teoretycznie przelew z banku też jest dowodem zakupu, jednak najłatwiej jest zachować paragon. Jeśli martwisz się o jego zgubienie, to wykonaj zdjęcie lub skan.
Mocno „wkręcony” w nowe technolgie, zafascynowany smartwatchami, obserwator zmian sposobów na jakie korzystamy z elektroniki. Parametry i technikalia nie mają przede mną tajemnic, analizuję, porównuję i przekazuję je Tobie w sposób przystępny. Przedsiębiorca, absolwent wydziału Ekonomii Uniwersytetu Gdańskiego . W proponowanych produktach zawsze szukam korzystnego stosunku jakości do ceny.