Mi Band 5 i 6 a aplikacje: najlepsze propozycje – moje TOP 5

Ostatnia weryfikacja: 23 czerwca 2021
➡️ Informacje aktualne ✅

Cześć, z tej strony Paweł, a dziś przejdziemy przez najlepsze aplikacje do Mi Banda 5 oraz 6. W Polsce marka Xiaomi jest niesamowicie popularna, a opaski są kupowane niezwykle chętnie. Znajdziesz tu informacje, które okażą się naprawdę pomocne jeśli posiadasz już taki model smartbanda, lub zamierzasz go dopiero zakupić.

Istnieją rozmaite programy z których możesz skorzystać podczas treningu, w czasie szukania odpowiedniej drogi do celu, czy do konfiguracji swojego urządzenia. W tym artykule dowiesz się, które z nich są godne uwagi. Przekonasz się, że Twój wybór jest znacznie większy, niż można by przypuszczać!

Moje TOP 5 aplikacji na Mi Banda

Aplikacja
1. Mi Fit
2. Google Fit
3. Mi Band 5 Watch Faces
4. Mi Bandage for Mi Band
5. Navigator for Mi Band

1. Mi Fit: Przeanalizuje każdy trening

Mi Band 5 i 6 trening

Jest to bazowa aplikacja od Xiaomi, jednak szalenie przydatna. Dlaczego? Treningi pozwalają zapewnić zdrowie, jednak aby poprawiać osiągi, potrzebna jest wiedza na temat pracy swojego organizmu. Znacznie łatwiej oraz szybciej osiągniesz zauważalne efekty, jeśli weźmiesz pod uwagę informacje przesyłane przez tę aplikację na telefon.

Otrzymasz dokładne statystyki na temat swoich wyników oraz stanu organizmu, a przy tym także odpowiednie porady, które skrócą drogę do sukcesu. Dodatkowo, aplikacja wspólnie z Mi Bandem pozwala obserwować jakość snu, poziom stresu, czy zmieniać interfejs opaski.

Za minus muszę w tym przypadku uznać konieczność uruchomionej lokalizacji w każdym momencie użytkowania aplikacji oraz brak informacji dla początkujących, czym są konkretne wskaźniki (przekazywane dane o śnie, wykresy itp.).

W wersji 5.1.0 wymaga 109 MB wolnego miejsca na telefonie.
Aplikacja łączy się zarówno z Mi bandem 5 jak i 6, choć ciekawe jest to, że także inne urządzenia marki Xiaomi mogą współpracować z programem.

2. Google Fit: Pomoże wzmocnić Twoje zdrowie

Mi Band 5 i 6 aplikacja

Gdy szukasz czegoś innego niż standardowa aplikacja do Mi Banda, to właśnie propozycja od Google’a jest godna uwagi. W tym przypadku program zapisze wszystkie dane uzyskane z pomocą opaski, a jednocześnie zostanie przygotowane odpowiednie zestawienie tych informacji. Szybko przekonasz się, w jakim jesteś stanie. Możesz nawet ustalić odpowiednie cele, żeby jeszcze sprawniej rozwijać swoje ciało. Oczywiście z pomocą odpowiednich opcji zdołasz szybko wybrać jaki trening przeprowadzić w tym momencie.

Na podstawie podwyższonego tętna aplikacja przyznaje punkty kardio, które umożliwiają zorientowanie się, jak dobrze dbasz o swoje zdrowie. Umiarkowana aktywność zapewnia pojedyncze punkty, natomiast ta bardziej intensywna podwójną ich ilość. Po uzyskaniu w ciągu tygodnia odpowiedniej ilości punktów ma się pewność, że zapewnia się ciału wystarczającą ilość aktywności (punkty zostały stworzone we współpracy z organizacjami WHO oraz AHA).

Za ogromny plus należy uznać przesyłanie wszystkich danych na konto Google. Korzysta się z niego obecnie w naprawdę wielu przypadkach, czy to w ramach maila, logowania się do różnych serwisów czy przy korzystaniu z Dysku Google. Wszystkie informacje treningowe zostaną zapisane w jednym miejscu, co umożliwia wygodny dostęp z poziomu praktycznie każdego urządzenia, o ile tylko ma dostęp do Internetu.

Zależnie od posiadanego telefonu mogą pojawić się mniejsze lub większe problemy. Przykładowo, u niektórych użytkowników znikała część danych. Warto jednak pamiętać, że większość osób zachwyca się bezproblemowym działaniem tej aplikacji.
Program pozwala na synchronizację zarówno z Mi Band 5 oraz 6. Do tego jest w stanie pobierać dane z Mi Fit oraz innych aplikacji, więc jeśli martwisz się o wcześniej zdobyte dane, to spokojnie. Wszystko zostanie zapisane na koncie Google.

3. Mi Band 5 Watch Faces: Stylowe tarcze dla każdego

Mi Band 5 Watch Faces

W momencie gdy pragniesz wyposażyć Mi Banda w jak najbardziej dopasowaną opaskę do swojego stylu, warto zastanowić się nad zastosowaniem także innej tarczy niż domyślna. Aplikacja zdoła z tym pomóc, ze względu na dostęp do ogromnej ilości nowych propozycji.

Przekonasz się, która z dostępnych tarcz będzie najlepiej do Ciebie pasowała, a przy tym co sądzą o niej inni. Możesz sortować dostępne propozycje między innymi według ilości pobrań czy daty dodania, co okazuje się naprawdę użyteczne. Warto zauważyć, że znajdziesz tu także wiele płatnych tarcz do Mi Banda.

Oczywiście możesz zmienić tarczę nawet w trybie offline, o ile dany design został uprzednio zapisany w pamięci urządzenia. W wersji 2.6 aplikacja wymaga 10 MB wolnego miejsca.
Ta aplikacja przeznaczona jest do Mi Banda 5, jednak autor stworzył także kolejną jej wersję do Mi banda 6 (Mi Band 6 Watch Faces).

4. Mi Bandage for Mi Band: Pełen cennych funkcjonalności

Mi bandage for Mi band

W momencie gdy Mi Fit Cię nie satysfakcjonuje, możesz zdecydować się właśnie na tę aplikację. Okazuje się świetną alternatywą, z której użytkownicy są zadowoleni. Jest tutaj wiele funkcji dotyczących między innymi połączeń telefonicznych. Na opasce przeczytasz, kto konkretnie dzwoni lub dzwonił, a następnie odbierzesz lub odrzucisz to połączenie. Przekonasz się też, jaka będzie pogoda.

Oczywiście aplikacja posiada funkcje dotyczące treningów. Z jej pomocą zdołasz sprawdzić, ile kroków masz za sobą, jak dobrze się wysypiasz, czy jak wysoki masz puls. Do tego wszystkie te dane mogą być pokazywane na wykresach tygodniowych lub miesięcznych. To niezwykle wygodne.

Dodatkowym plusem jest możliwość zapisania wszystkich danych dotyczących treningów do pliku CSV. W ten sposób bez większego problemu zdołasz manualnie odczytać pliki. Jeśli ktoś zna się na planowaniu treningów lub pragnie znaleźć pojedyncze informacje, to z pewnością ucieszy się z tej funkcji.

Wewnątrz Mi Bandage znajdują się płatne elementy, o czym warto pamiętać.
Aplikacja na czas opracowywania artykułu wspiera tylko Mi Banda 5, choć zapewne za jakiś czas także kolejna wersja opaski będzie świetnie działała z tym cennym programem.

5. Navigator for Mi Band: Nawigacja zawsze w zasięgu ręki

Navigator for Mi Band

Trafienie do celu podróży bywa naprawdę trudne. W niektórych miastach wiele ulic czy uliczek wydaje się niezwykle podobnych, więc warto zdać się na pomoc map Google. Dzięki tej aplikacji nie musisz ciągle korzystać z telefonu, bo to właśnie na Twoją opaskę będą trafiały powiadomienia dotyczące dojazdu czy dojścia w dane miejsce. Oczywiście mowa tu o samych wskazówkach w ramach wyświetlanych powiadomień, a nie o mapie.

W wersji 4.6.0 potrzeba 5,6 MB wolnego miejsca, więc nie wymaga zbyt wiele przestrzeni dyskowej.
Aplikacja działa zarówno z Mi Bandem 5 jak i 6, jednak do poprawnego działania konieczna jest także aplikacja Mi Fit lub Notify & Fitness. Otrzymasz wskazówki dotyczące dojścia pieszo lub dojechania samochodem, wedle wyboru. Warto jednak pamiętać, że jest to aplikacja płatna, dostępna obecnie za 0,99 dolara.

Najczęściej zadawane pytania

Najczęstsze pytania Mi Band
Skąd mogę pobrać omówione aplikacje?

Wszystkie te programy są dostępne w Sklepie Play w swoich najnowszych wersjach. Nie zaleca się korzystania z innych stron, bo aplikacje na nich mogą zostać zmodyfikowane, a co za tym idzie służyć do przechwytywania wrażliwych danych.

Czy aplikacje instaluje się na opasce?

Aplikacje są pobierane oraz instalowane na smartfonie, który po połączeniu się z opaską otrzymuje od niej wszelkie dane, jakie jest w stanie uzyskać urządzenie. Na podstawie tych danych działają aplikacje treningowe. Natomiast aplikacja nawigacyjna oraz dotycząca zmiany tarczy wysyła dane do opaski. Jak widać, w każdym przypadku,  potrzebne jest połączenie z telefonem .

Paweł ze Smartwatch Ranking

Mocno "wkręcony" w nowe technolgie, zafascynowany smartwatchami, obserwator zmian sposobów na jakie korzystamy z elektroniki. Parametry i technikalia nie mają przede mną tajemnic, analizuję, porównuję i przekazuję je Tobie w sposób przystępny. Przedsiębiorca, absolwent wydziału Ekonomii <a href="https://ug.edu.pl/">Uniwersytetu Gdańskiego</a>. W proponowanych produktach zawsze szukam korzystnego stosunku jakości do ceny.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top