Jak zresetować opaskę Mi Band 4, 5, lub 6? Reset Xiaomi krok po kroku

Ostatnia weryfikacja: 28 września 2021
➡️ Informacje aktualne ✅

Cześć, z tej strony Paweł, a w tym tekście dowiesz się, w jaki sposób zresetować popularną opaskę Mi Band. W Polsce urządzenia marki Xiaomi są niezwykle popularne i jest to całkowicie zrozumiałe. Jednak jak z każdym sprzętem, także i tu mogą pojawić się problemy, a w takich przypadkach  konieczne jest zresetowanie gadżetu. 

Co trzeba wiedzieć o resecie opaski Mi Band?

Przede wszystkim warto dowiedzieć się, na czym polega taki reset. Chodzi o przywrócenie urządzenia do ustawień fabrycznych, czyli ze sprzętu są usuwane wszelkie zapisane dane dotyczące zarówno użytkownika jak i konfiguracji opaski. Trzeba się dobrze zastanowić, czy reset urządzenia jest konieczny, czy też można obejść się bez niego.

Warto jednak wiedzieć, że dane o użytkowniku są zwykle zapisywane na koncie aplikacji MiFit, więc jeśli opaska połączyła się niedawno z telefonem oraz z aplikacją, to mimo resetu samego urządzenia większość informacji powinna pozostać zachowana.

Najczęściej stosuje się taki reset w  dwóch sytuacjach: 

 1. Gdy opaska się zatnie, ekran nie reaguje i nie można w żaden inny sposób na nią wpłynąć lub nie chce łączyć się z aplikacją Mi Fit.
 2. Gdy pragnie się sprzedać komuś Mi Banda. Powinno się wtedy usunąć wszelkie swoje dane z urządzenia.

Warto zauważyć, że opaskę można resetować na  dwa sposoby: 

 1. Możliwe jest to z poziomu gadżetu, więc korzysta się z samego Mi Banda, żeby włączyć odpowiednią opcję i go zresetować.
 2. Drugą opcją jest skorzystanie z telefonu połączonego z zegarkiem, gdzie w opcjach aplikacji Mi Fit możesz znaleźć odpowiedni przycisk.
Obie opcje zapewniają ten sam efekt, ale zależnie od tego czy można korzystać z opaski, czy też nie, używa się odpowiedniego sposobu. Po resecie następuje odłączenie opaski od telefonu.

Reset opaski Mi Band 4 oraz 5

Instrukcja resetu MiBanda

Z poziomu urządzenia:

 1. Wybudź opaskę stuknięciem.
 2. Przesuń palcem w górę, kliknij znaleziony napis „More” lub „Więcej”.
 3. Przesuwaj ekran palcem w dół, żeby znaleźć „Settings” lub „Ustawienia”. Uruchom ten przycisk.
 4. Ponownie przesuwaj w dół i kliknij napis „Factory reset” lub „Przywróć ustawienia fabryczne”.
 5. Zaakceptuj reset poprzez naciśnięcie symbolu „check”, czyli tak zwany ptaszek.

Z poziomu aplikacji:

 1. Otwórz aplikację Mi Fit na telefonie połączonym z opaską.
 2. Po wejściu w profil (na dole znajdziesz przycisk profil) kliknij opaskę Mi Band 4.
 3. Na końcu listy opcji znajdziesz przycisk „Rozłącz”. Uruchom go i zaakceptuj rozłączenie.

Reset opaski Mi Band 6

Zanim przejdziesz do dalszych kroków,  upewnij się, że urządzenie jest naładowane na przynajmniej 50%.  Jeśli bateria ma mniejszą ilość energii, to najpierw ją podładuj.

Z poziomu urządzenia:

 1. Wybudź opaskę stuknięciem.
 2. Przesuń palcem w górę, kliknij znaleziony napis „Ustawienia” lub „Settings”.
 3. Przesuwaj w dół i uruchom przycisk „Przywróć ustawienia fabryczne” lub „Factory reset”.
 4. Zaakceptuj reset poprzez naciśnięcie ptaszka, czyli symbolu „check”.
Z poziomu aplikacji procedura jest identyczna jak w przypadku Mi Banda 4 oraz 5.

Najczęściej zadawane pytania

Najczęstsze pytania dotyczące MiBanda

Czy reset opaski może jej zaszkodzić?

Nic się jej nie stanie, ta opcja została stworzona przez producenta, więc jest bezpieczna. Oczywiście w przypadku Mi Banda 6 należy się upewnić, że bateria jest w ponad połowie naładowana.

Co jeśli reset Mi Banda nie zdołał pomóc?

Jeśli problemem jest funkcjonowanie opaski razem z telefonem, to warto sprawdzić, czy można zaktualizować aplikację (Mi Fit lub inną, z której się korzysta), a także spróbować połączyć urządzenie z innymi aplikacjami. W ten sposób będzie wiadomo  czy problemem jest opaska, czy też oprogramowanie na telefonie,  a przy tym niektóre błędy mogą zostać zlikwidowane. Jeśli nic nie zadziała, to trzeba skorzystać z pomocy fachowca.

Czy można zresetować samą aplikację?

Oczywiście jest to możliwe, choć nie do końca chodzi o reset, a o usunięcie zapisanych danych w aplikacji. W ustawieniach telefonu należy znaleźć przycisk „Aplikacje”, na liście która się pojawi, trzeba kliknąć „Mi Fit”, a następnie „Pamięć” lub „Przechowywanie”, gdzie wciska się przyciski „Wyczyść dane” oraz „Opróżnij cache”. Konkretne nazwy różnią się zależnie od wersji systemu, telefonu oraz innych czynników. Pozwala to  usunąć dane zapisane przez aplikację  (trzeba logować się wtedy od nowa, więc należy pamiętać swój login oraz hasło).

Paweł ze Smartwatch Ranking

Mocno “wkręcony” w nowe technolgie, zafascynowany smartwatchami, obserwator zmian sposobów na jakie korzystamy z elektroniki. Parametry i technikalia nie mają przede mną tajemnic, analizuję, porównuję i przekazuję je Tobie w sposób przystępny. Przedsiębiorca, absolwent wydziału Ekonomii Uniwersytetu Gdańskiego. W proponowanych produktach zawsze szukam korzystnego stosunku jakości do ceny.

Paweł ze Smartwatch Ranking

Mocno "wkręcony" w nowe technolgie, zafascynowany smartwatchami, obserwator zmian sposobów na jakie korzystamy z elektroniki. Parametry i technikalia nie mają przede mną tajemnic, analizuję, porównuję i przekazuję je Tobie w sposób przystępny. Przedsiębiorca, absolwent wydziału Ekonomii <a href="https://ug.edu.pl/">Uniwersytetu Gdańskiego</a>. W proponowanych produktach zawsze szukam korzystnego stosunku jakości do ceny.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top