Jak ustawić godzinę i datę w smartbandzie, lub smartwatchu różnych marek? Poradnik

Ostatnia weryfikacja: 7 października 2020
➡️ Informacje aktualne ✅

Zastanawiasz się, jak ustawić godzinę w smartbandzie lub smartwatchu? Mogłoby się wydawać, że jest to bardzo proste zadanie, jednak nie zawsze tak jest. Wiele zależy od tego, jaki urządzenie posiadamy – największe znaczenie ma system operacyjny. Inaczej postępuje w przypadku modelu z systemem Android, a inaczej z watch OS dostępnym w urządzeniach Apple. Nie można również zapomnieć o tym, że niektóre zegarki lub opaski posiadają autorski system operacyjny.

Jak ustawić godzinę na opasce lub smartwatchu? To pytanie zadaje sobie wiele osób, co potwierdza, że nie zawsze proces postępowania jest identyczny. Kolejną kwestia jest to, czy chcemy wyświetlać automatyczną datę i godzinę, czy wolimy ustawić ją ręcznie. Poniższe wskazówki z pewnością będą stanowić spore ułatwienie.

Jak ustawić godzinę i datę w smartwatchu z Android Wear?

Nie musisz posiadać specjalistycznych umiejętności, aby poradzić sobie z tym zadaniem. Omawiany system operacyjny znajdziemy w urządzeniach takich marek, jak np.:

 • Xiaomi
 • Michael Kors
 • Armani
 • Diesel
 • Fossil
godzina w smartwatchu Android

Ustawienie daty w zegarku Wear OS jest bardzo łatwe. Dotyczy to również zmiany daty. W tym celu należy:

 1. Wybudzić zegarek, jeśli ekran jest zgaszony.
 2. Przesunąć palcem wzdłuż tarczy (z góry do dołu).
 3. Znaleźć zakładkę „Ustawienia”. W niektórych przypadkach wystarczy przewinąć palcem w lewo.
 4. W zakładce „System” wybrać pole „Data i godzina”, a następnie „Wybierz ustawienia daty i godziny”.
 Zegarki z systemem Android są intuicyjne w obsłudze. Właśnie dlatego ich ustawienie nie wymaga specjalistycznej wiedzy. Pamiętajmy, że do każdego urządzenia dołączona jest instrukcja, w której znajdują się wszystkie niezbędne informacje. Nawet, jeśli nie posiadamy wersji papierowej, to możemy poszukać w sieci instrukcji w formacie elektronicznym.  

Niejedna osoba pragnie również zmienić sposób wyświetlania daty oraz godziny. Zalecane jest korzystanie z automatycznej strefy czasowej, jednak nic nie stoi na przeszkodzie, aby ustawić wspomniane parametry ręcznie. Do dyspozycji mamy następujące warianty:

 1. Automatyczna data i godzina – na smartwatchu będą wyświetlane identyczne wartości, jak w telefonie.
 2. Automatyczna strefa czasowa – możemy aktywować ją dopiero po wyłączeniu „automatycznej daty i godziny”. W tym przypadku dane pobierane są z sieci. Atutem omawianego rozwiązania jest bezbłędna dokładność.
 3. Samodzielne ustawienie daty i godziny – jest to możliwe, jeśli dezaktywujemy dwie powyższe funkcje.

Nie każdy wie, że w smartwatchu można zmienić również format wyświetlania godziny (12-godzinny, 24-godzinny). W tym przypadku wszystko zależy od indywidualnych preferencji. Należy:

 1. Wybudzić zegarek, a następnie przesunąć palcem po wyświetlaczu (z góry do dołu).
 2. Rozwinąć zakładkę „Ustawienia” oraz „System”.
 3. Przejść do pola „Data i godzina”, a następnie zaznaczyć/odznaczyć „Format 24-godzinny”.

Jak ustawić godzinę i datę w zegarku Apple Watch?

godzina i data w Apple Watchu

Jak już wspomniano, tok postępowania w przypadku zegarków z systemem watch OS jest nieco inny. Nie oznacza to jednak tego, że modyfikacja daty oraz godziny jest procesem skomplikowanym. W omawianym przypadku zmiany ustawień dokonujemy w smartfonie, który jest sparowany z zegarkiem. Dane przesyłane są w sposób automatyczny.

 1. Modyfikacji dokonujemy z poziomu iPhone. Wybieramy „Ustawienia” – „Ogólne” – „Data i czas”.
 2. Następnie włączamy lub wyłączamy ustawienia automatyczne. Wszystko zależy od tego, czy chcemy korzystać z automatycznej strefy czasowej, czy wolimy wprowadzić informacje ręcznie.
 3. Chcąc zmienić format wyświetlania godziny wybieramy kolejno Ustawienia” – „Ogólne” – „Data i czas”, a następnie aktywujemy/dezaktywujemy „Czas 24-godzinny”. Należy pamiętać, że wspomniana funkcja nie jest dostępna w każdym regionie.
 Aplikacja Apple Watch na iPhone pozwala skutecznie zarządzać ustawieniami zegarka. Wystarczy ją uruchomić, a następnie rozwinąć zakładkę „Zegar”. Znajdziemy tam wiele przydatnych funkcji umożliwiających m.in. zmianę formatu wyświetlanej godziny na smartwatchu.  

Jak zmienić datę i godzinę w smartbandzie?

Jak ustawić godzinę, na przykład w opasce Xiaomi? To pytanie zadaje sobie wiele osób. W tym przypadku nie ma większego znaczenia model urządzenia. Zmiany dokonujemy w smartfonie – informacje zostaną przesłane w sposób automatyczny, o ile tylko zsynchronizujemy oba urządzenia.

zmiana godziny w smartbandzie
Rozmyślasz nad tym, jak ustawić godzinę w Xiaomi Mi Band 2, czy też innej inteligentnej opasce? Pomoże Ci w tym aplikacja na smartfona, która umożliwia zarządzanie wspomnianym gadżetem. Nie zmienimy opisywanych parametrów ręcznie, ponieważ smartbandy posiadają okrojone funkcje.

Czasami bywa tak, że data i godzina na opasce nie przestawia się automatycznie. Nie można jednoznacznie powiedzieć, co jest przyczyną tego zjawiska, gdyż każdy przypadek jest inny. Należy spróbować rozłączyć i ponownie sparować urządzenia. W zdecydowanej większości przypadków okazuje się to skuteczne.

Jak ustawić elektroniczny zegarek chiński?

Wiadomym jest, że wiele osób posiada elektroniczne zegarki „no name”, które pochodzą z chińskich sklepów, czy też portali sprzedażowych. Często występującym problemem jest brak możliwości zmiany języka na polski. Ważne jest to, aby przyjrzeć się bliżej instrukcji. Istnieje duża szansa na to, że znajdziemy tam potrzebna wskazówki – nawet, jeśli brakuje w nich zapisów w ojczysków języku, to dość łatwo jest wdrożyć zalecenia producenta.

elektroniczny zegarek chiński
 1. W zegarku szukamy zakładki „Ustawienia”, czy też „Opcje”, a następnie odnajdujemy pole, które mówiłoby o dacie, godzinie, czy też strefie czasowej.
 2. Zmiany możemy dokonać również z pozycji smartfona, jeśli tylko posiadamy zainstalowaną aplikację umożliwiającą sterowanie smartwatchem.
 3. Problemy z synchronizacja urządzeń i przesyłem danych powszechnie występują w smartwatchach chińskich z niskich półki. Nie istnieją skuteczne metody, który pozwoliłyby ich uniknąć. Pozostaje więc rozłączanie i ponowne sparowanie zegarka oraz smartwatcha. Można również dokonać restartu zegarka.
Paweł ze Smartwatch Ranking

Mocno “wkręcony” w nowe technolgie, zafascynowany smartwatchami, obserwator zmian sposobów na jakie korzystamy z elektroniki. Parametry i technikalia nie mają przede mną tajemnic, analizuję, porównuję i przekazuję je Tobie w sposób przystępny. Przedsiębiorca, absolwent wydziału Ekonomii Uniwersytetu Gdańskiego. W proponowanych produktach zawsze szukam korzystnego stosunku jakości do ceny.

Paweł ze Smartwatch Ranking

Mocno "wkręcony" w nowe technolgie, zafascynowany smartwatchami, obserwator zmian sposobów na jakie korzystamy z elektroniki. Parametry i technikalia nie mają przede mną tajemnic, analizuję, porównuję i przekazuję je Tobie w sposób przystępny. Przedsiębiorca, absolwent wydziału Ekonomii <a href="https://ug.edu.pl/">Uniwersytetu Gdańskiego</a>. W proponowanych produktach zawsze szukam korzystnego stosunku jakości do ceny.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top