Apple Watch i tarcze – które są ciekawe, jak je wgrać i które aplikacje rozszerzają ilość motywów?

Ostatnia weryfikacja: 25 lipca 2024
➡️ Informacje aktualne ✅

Cześć, z tej strony Paweł ze Smartwatch Ranking. Z całą pewnością w zegarkach istotne jest nie tylko to, jakie posiadają funkcjonalności , ale też to jak się prezentują. Z tego powodu w dzisiejszym wpisie przedstawię najlepsze tarcze dostępne w ramach Apple Watchy, którymi z pewnością warto się zainteresować.

Czy w Apple Watchu jest wiele tarcz?

Przede wszystkim warto zauważyć, że istnieje możliwość skorzystania z wbudowanych w Apple Watch tarcz , ale można też zdecydować się na gotowe aplikacje lub stworzyć własne (między innymi wykorzystując swoje zdjęcia). Te motywy można śmiało traktować jako tapety w Apple Watchach.

Jeśli chodzi o to, ile jest wbudowanych tarcz:

  • Watch OS 8 – 48
  • Watch OS 7 – 42
  • Watch OS 6 – 34
Zależnie od regionu wykrywanego przez zegarek, a także poszczególnych modeli, liczba wbudowanych tarcz może się różnić . Pod spodem opiszę najprzydatniejsze lub najlepiej wyglądające moim zdaniem kompozycje, warto się z nimi zapoznać. Jednocześnie warto pamiętać o tym, że tarcze opisane we wcześniejszych wersjach , są dostępne także w późniejszych.

Najciekawsze wbudowane tarcze dostępne w Apple Watchach – moje wybory

Ciekawe motywy na Watch OS 6:

  • Aktywność (cyfrowy) – w przypadku tej tarczy zobaczysz nie tylko godzinę (przedstawioną za pomocą atrakcyjnej czcionki), ale też Twój pasek aktywności, a dokładniej trzy koła (dane z nich opisane są także za pomocą liczb). Są one typowe dla Apple Watchy, a przy tym niezwykle użyteczne. Dostosować można kolor i sekundy.
  • Astronomia – przedstawiono tu trójwymiarowy model kuli ziemskiej, która jest stale uaktualniana zależnie od czasu. To naprawdę przyjemny widok. Jednocześnie za pomocą tekstu pokazana jest też aktualna pogoda (temperatura i stopień zachmurzenia). Jeśli jednak interesuje Cię jakaś odmiana, to możesz ustawić widok na księżyc lub układ słoneczny.
  • Ogień i woda – w momencie uniesienia nadgarstka, a także dotknięcia ekranu pokazywana jest animacja ognia i wody. Prezentuje się naprawdę dobrze, więc będzie uatrakcyjniać Twój zegarek. Dostosujesz kolor, można wybrać sam ogień, samą wodę lub obie razem.
  • Infograf – to naprawdę ciekawa tarcza, którą trzeba po prostu zobaczyć. Składa się z ośmiu motywów lub mniejszych tarcz, a także wielu cennych informacji. Zmienić można tu kolor.
  • Kalejdoskop – w tym przypadku samodzielnie wybierasz zdjęcia, które są przedstawiane w kalejdoskopie (tworzone są ruchome wzory z różnych kształtów).
  • Myszka Miki lub Myszka Minnie – to idealna tarcza dla każdego dziecka. Myszka Miki lub Minnie odmierza godziny oraz minuty, a sekundy z kolei wskazuje, tupiąc stopą. To przyjemny obrazek dla każdego malucha 😉
  • Zdjęcia – jak sama nazwa wskazuje, wybierasz tu zdjęcie , jakie ma być przedstawione na tarczy. Możesz wybrać więcej niż tylko jedno.
  • Siri – to niezwykle użyteczna tarcza korzystająca z pomocy Siri. Analizowany jest Twój dzień, a asystentka Siri przedstawia najbardziej istotne dla Ciebie informacje. Mogą to być dane o ruchu na drodze, ale też przypomnienie o kolejnych spotkaniach umieszczonych w kalendarzu. Zmienić możesz tu kolor.
  • Słoneczny – ta tarcza, prócz godziny, daty czy temperatury wskazuje także położenie słońca. Mniejsza tarcza z godziną znajduje się ciągle naprzeciwko aktualnej pozycji słońca (w oparciu o 24-godzinny cykl). Możesz tu zmienić tarczę cyfrową na analogową.
  • Toy Story – to kolejna niezwykle atrakcyjna dla każdego malucha tarcza. Znajdują się na niej postacie z popularnej serii bajek Toy Story. Mowa dokładniej o Buzzie Astralu, Chudym, Jessie lub Zabawce.

Moje ulubione tarcze na Watch OS 7:

  • Chronograf Pro – tarcza prezentuje się naprawdę dobrze, a przy tym jest użyteczna. Po stuknięciu w pierścień obejmujący główną tarczę można uruchomić chronograf, czyli odmierzanie czasu od momentu kliknięcia (w ramach skali 60, 30 lub 3 sekund). Do tego możliwe jest też uruchomienie tachometru, dzięki czemu przekonasz się, jaką masz prędkość w określonym przedziale czasu.
  • GMT – w tym przypadku tarcza składa się z dwóch tarcz (jedna obejmuje drugą). Ta na środku, czyli 12-godzinna, pokazuje czas lokalny . Z kolei większa tarcza jest 24-godzinna i pozwala na przedstawianie strefy czasowej innego miejsca. Jeśli lubisz podróżować, to z pewnością docenisz taką kompozycję. Zawsze łatwo zorientujesz się, jaki jest aktualnie czas w Polsce i czy można zadzwonić do swoich bliskich 😉
  • Memoji – to całkiem atrakcyjna dla każdego tarcza, gdzie ukazywane jest memoji stworzone przez Ciebie lub kogoś innego.
  • Typografia – w tym przypadku mowa o niezwykle stylowej tarczy. Możesz zmienić czcionkę na jeden z atrakcyjnych wzorów (klasycznych czy gotyckich), a przy tym zmienić cyfry na arabskie lub rzymskie.
  • Jedność – godzina przedstawiana na tej tarczy posiada w tle kolor zielony oraz czerwony (pochodzące z flagi panafrykańskiej), co zapewnia naprawdę przyjemny efekt wizualny.

Ciekawe tarcze na Watch OS 8:

  • Kontur – cyfry znajdują się zaraz przy krawędzi ekranu i płynnie się po niej przesuwają. Zapewnia to ciekawy efekt, choć nie jest to praktyczny rodzaj tarczy . Można z niej korzystać tylko w Apple Watch 7.
  • Modułowy podwójny – w tym przypadku tarcza przedstawia godzinę w sposób cyfrowy, a jednocześnie umieszczone są tam też dwa duże obszary, na których widać wiele innych, choć przy tym cennych informacji. Także ta tarcza dostępna jest tylko w Apple Watch 7.
  • Portrety – ta tarcza pozwala na umieszczenie do 24 zdjęć zrobionych w trybie portretowym na ekranie zegarka. Po każdym uaktywnieniu smartwatcha pojawi się kolejne zdjęcie, co zapewnia naprawdę ciekawy efekt. Możesz też zmienić styl ukazywania godziny na jeden z trzech dostępnych (zaokrąglony, nowoczesny, klasyczny).
  • Pride (plecionka) – na tarczy znajduje się plecionka stworzona z barw tęczy, która porusza się przy ruchu zegarka. Kolory mogą znajdować się na całym ekranie lub w kole.
  • Czas na świecie – to niezwykle atrakcyjna, a przy tym użyteczna tarcza. Przedstawia lokalny czas pochodzący z 24 stref czasowych , a przy tym po kliknięciu, w rysunek globu na samym środku sprawdzisz, jaki jest czas w Twoim aktualnym miejscu pobytu. Można też przekonać się, kiedy będzie wschód, a kiedy zachód słońca.

Aplikacje zapewniające dodatkowe tarcze do Apple Watcha

Oczywiście prócz wbudowanych tarcz, można także zdecydować się na aplikacje, które znacznie poszerzą zbiór dostępnych motywów zegarka . Są one zazwyczaj darmowe. Jeśli obecnie posiadane opcje Ci nie wystarczają, to z pewnością warto skusić się o sprawdzenie dodatkowych tarcz do swojego Apple Watcha 😉

  • Buddywatch (darmowa) – jest to aplikacja, która pozwala na skorzystanie z wielu nowych motywów. Choć trzeba zauważyć, że są to jedynie odpowiednio spersonalizowane wbudowane tarcze , a nie coś kompletnie nowego. Nadal jednak jest to ciekawy zbiór ekranów, które z pewnością Ci się spodobają.
  • Watch Faces by Facer (darmowa) – w tym przypadku mowa o aplikacji, w której nowe tarcze umieszczane są przez użytkowników. Dlatego też znajdziesz tam tysiące ciekawych propozycji, a wśród nich z pewnością takie, które przypadną Ci do gustu. Aplikacja posiada jednak błędy, przez które bywa niewygodna, choć nie przeszkadza to mocno w jej używaniu.
  • Watchfacely (darmowa) – to kolejna aplikacja, która pozwala na skorzystanie z wielu nowych tarcz. W jej przypadku ogromną zaletą jest to, że zaraz po uruchomieniu zobaczysz najpopularniejsze w danym tygodniu kompozycje . Pozwala to na znacznie szybszy oraz łatwiejszy wybór czegoś idealnego dla Ciebie. Znajdziesz tu wiele nowych pomysłów do Apple Watcha 4 czy późniejszych serii.
Niektóre osoby zastanawiają się, czy można dokupić tarcze do Apple Watcha . Oczywiście istnieją także aplikacje płatne lub po prostu płatne funkcje w darmowych programach, które pozwalają na kupno ekranów. Jeśli więc chcesz wydać na to pewną kwotę, to nie będzie z tym problemu 😉 Z łatwością zorientujesz się jak ściągnąć płatne tarcze zegarka do Apple Watch.

W jaki sposób obsługiwać tarcze Apple Watcha?

Zapewne wiele osób zastanawia się nad tym, jak wgrać tarcze do smartwatcha. W celu zmiany jej na inną wystarczy nacisnąć pokrętło Digital Crown z boku Apple Watcha i przesuwać ekran w prawo lub lewo szukając w galerii odpowiedniej tarczy dla Ciebie. Jak widać, zmiana motywu w smartwatchu Apple Watch jest banalnie prosta.

Ciekawe jest również to, jak zrobić tarcze do smartwatcha . Wiele z wbudowanych propozycji można odpowiednio dostosować, mowa tu nie tylko o kolorach, ale także o kompilacjach. Są to specjalne elementy, które przedstawiają różne informacje jak np. pogoda, ceny akcji, tętno, czy wiele innych. W celu dostosowania grafiki do swojego gustu należy przytrzymać ekran po wyświetleniu danej tarczy, a następnie wcisnąć „dostosuj”. Później należy przesuwać w lewo aż do samego końca i właśnie tam będą znajdowały się kompilacje danej tarczy Apple Watcha. Wybierasz wtedy kompilacje, które są już załadowane i zmieniasz je poprzez obrót digital crown (pokrętło z boku zegarka). W ten sposób stworzysz własne wzory tarcz dla Apple Watch.

Można też dodać nowe kompilacje z aplikacji zainstalowanych na Apple Watchu, co pozwala stworzyć jeszcze praktyczniejsze tarcze . W tym celu należy w Iphonie, otworzyć aplikację Apple Watch, następnie „mój zegarek” oraz „kompilacje”. Dzięki temu stworzysz jeszcze ciekawsze motywy ekranowe w swoim smartwatchu. To prosta odpowiedź na to jak zrobić nowe tarcze do Apple Watcha , które okażą się niezwykle użyteczne.
Ciekawe jest to, że stworzone przez siebie tarcze, można śmiało wysyłać innym osobom . Jest to możliwe dzięki wiadomości lub mailowi. Okazuje się to więc wygodną opcją, dzięki której zdołasz dzielić się swoimi dziełami. Najładniejsze tarcze Apple Watch z pewnością warto pokazać innym 😉 Jednocześnie nie trzeba się martwić o to, że ktoś otrzyma kompilacje, których nie chcesz. Przy wysyłaniu danej tarczy wybierasz, które elementy mają zostać wysłane, a które nie.

Paweł ze Smartwatch Ranking

Mocno "wkręcony" w nowe technolgie, zafascynowany smartwatchami, obserwator zmian sposobów na jakie korzystamy z elektroniki. Parametry i technikalia nie mają przede mną tajemnic, analizuję, porównuję i przekazuję je Tobie w sposób przystępny. Przedsiębiorca, absolwent wydziału Ekonomii Uniwersytetu Gdańskiego . W proponowanych produktach zawsze szukam korzystnego stosunku jakości do ceny.