Apple Watch w promocji – gdzie kupić, aby nie przepłacić?

Ostatnia weryfikacja: 17 kwietnia 2023
➡️ Informacje aktualne ✅

Apple Watch to zegarek inteligentny z najwyższej półki. Jest najbardziej zaawansowany technologicznie, stworzony z najlepszych materiałów. Wyposażony jest w najszybsze i najskuteczniejsze oprogramowanie. Jest przez to także najdroższym smartwatchem na rynku. Może być przez to trudno osiągalny dla nabywcy. Co zrobić, żeby kupić Apple Watch w promocji? Gdzie go kupić, aby nie przepłacić? Tego dowiesz się z mojego nowego wpisu. Zapraszam do lektury 😊

Gdzie najtaniej kupić Apple Watch – ile to kosztuje?

apple watch promocja

Na początek przyjrzyjmy się cenom Apple Watch, jakie są oferowane w największych i najpopularniejszych sklepach. Będą one doskonałym wyznacznikiem i zaczepieniem porównawczym, które pozwoli Ci stwierdzić jaka cena Apple Watch to cena prawdziwie promocyjna.

Za cenę promocyjną według mnie można uznać taka kwotę, która jest niższa o przynajmniej około 10% od standardowej. Dla zegarka za 2000 zł oznaczać to będzie zniżkę o 200 zł, co jest już dość wyraźną oszczednością.

Pamiętajmy przy tym, że ceny się zmieniają. Dotyczy to zarówno zwykłej zmiany cen z powodu tego, że elektronika tanieje – z czasem wprowadzane są konkurencyjne rozwiązania, które powodują konieczność obniżenia kwoty sprzedaży. Dotyczy to także czasu, w którym Apple wprowadza na rynek nowy model. W takim wypadku możemy liczyć na zmniejszenie ceny poprzedniego, który nie oferuje tak zaawansowanych rozwiązań. Pamiętaj jednak, że produkty Apple „trzymają cenę” ze względu na to, że ich rozwiązania są na ogół dość awangardowe.

Zaczniemy od modeli najtańszych, a potem przejdziemy do nieco droższych. Możesz dziś w standardowej, niepromocyjnej cenie kupić:

 • Apple Watch SE 2 generacji z GPS za około 1500 zł
 • Ten sam zegarek dodatkowo wyposażony w połączenie z siecią komórkową za około 1950 zł
 • Apple Watch 7 z GPS kosztuje około 2100 zł
 • Apple Watch serii 8 z GPS za około 2200 zł
 • Apple Watch z serii 7 z połączeniami komórkowymi za trochę ponad 2300 zł
 • Zegarek Apple z serii 8 z połączeniami komórkowymi za nieco ponad 2700 zł
 • Apple Watch serii 5 z GPS za mniej więcej 3100 zł
 • Seria 5 z GPS i siecią komórkową kosztuje około 3300 zł
 • Apple Watch serii 6 z GPS i siecią komórkową to koszt około 3500 zł
 • Apple Watch Ultra z GPS i siecią komórkową to już około 4400 zł

Jednocześnie nadal dostępne są starsze modele, a ich ceny kształtują się następująco:

 • Apple Watch 2 z GPS kosztuje około 1050 zł
 • Apple Watch 3 z GPS można dziś kupić za około 1000 zł

Te starsze są jednak dostępne z reguły tylko w wybranych sklepach największych sieci handlujących elektroniką i zakup przez Internet nie będzie możliwy. Są to z reguły ostatnie egzemplarze.

Zwróć uwagę na fakt, że ceny, które podałem, dotyczą najtańszych konfiguracji. Mają one z reguły najmniej kosztujący pasek lub wersję kolorystyczną. Cena egzemplarza z bardziej pożądanymi dodatkami może być wyższa nawet o kilkaset złotych.

Promocja na Apple Watch – gdzie szukać?

apple watch gdzie najtaniej

W związku z tym, że sieci handlowe, posiadając bardzo duże partie towaru, często decydują się na niższe, wyprzedażowe ceny, to warto przeglądać ich strony internetowe w poszukiwaniu okazji. Wyprzedaż Apple Watch może trafić się w Media Expert, EURO czy MediaMarkt. Skorzystasz między innymi ze:

 • Stałej obniżki ceny na wybrane modele
 • Jednorazowej okazji z użyciem kodu, który znajdziesz na stronie sprzedawcy, nawet przy wybranym modelu
 • Zniżki przy zakupie Apple Watch w promocji, wraz z innym sprzętem, na przykład z iPhone

Warto zwrócić uwagę, że oferty promocyjne na Apple Watch, choć pojawiają się regularnie, to nie trwają ciągle. Dlatego dobrze jest śledzić zmianę cen. Co zrobić, żeby nie musieć przeskakiwać ze strony na stronę? Doradzam skorzystanie z usług porównywarek cen typu Ceneo, czy Skąpiec, które agregują ceny wybranych produktów i wskażą Ci, gdzie najtaniej w danej chwili kupisz Apple Watch.

Skąd biorą się obniżki cen? Jak już wcześniej wspomniałem, mogą one być związane z wprowadzeniem na rynek nowego modelu. Faktem jest też jednak, że to zależy od wielu mechanizmów rynkowych i modelu działania sieci dystrybucyjnej. Czasem po prostu przez pewien czas, z powodów biznesowych, jakaś sieć handlowa może gromadzić zapasy, ale nie sprzedawać partii towaru. Po tym czasie, mając jego nadwyżkę, wprowadza go ponownie do obrotu. Chcąc sprzedać jak najwięcej, z racji starzenia się rozwiązań technologicznych, obniża cenę.

Wyprzedaż Apple Watch – reaguj szybko

Pamiętaj proszę o tym, że wyprzedaże Apple Watch, z racji popularności i klasy sprzętu, mogą przyciągać bardzo wielu chętnych. W związku z zainteresowaniem, korzystna oferta może być szybko wyczerpana. Nie można bowiem nawet wykluczyć, że skorzysta z niej ktoś w celu wręcz hurtowego zakupu, a później odsprzedaży po nowej cenie.

Warto zatem korzystać z porównywarek cen, gdzie szybko dowiesz się o zmianie ceny upatrzonego przez Ciebie Apple Watch. Dane aktualizowane są bowiem na bieżąco i w szybkim tempie pobierane ze sklepów takich, jak EURO, Media Expert czy Ole Ole.

Apple Watch z outletu – czy niekompletny lub odnawiany Apple Watch będzie tańszy?

Polecam Ci rozejrzenie się za sklepami, które mają oferty outletowe. Oferowane w nich Apple Watch mogą być egzemplarzami:

 • Powystawowymi
 • Pochodzącymi ze zwrotów konsumenckich
 • Pochodzącymi z uszkodzonych partii transportu i posiadającymi niepełną dokumentację lub opakowanie zastępcze

Oferty takie dotyczą często starszych modeli. Najwięcej ich posiada sklep Amazon, jednak w Media Markt czy EURO też można znaleźć ciekawe egzemplarze. Bardzo ważne jest, że otrzymujesz takie same prawa dotyczące ochrony konsumentów w zakresie możliwości zwrotu zakupu przez Internet czy gwarancji.

apple watch wyprzedaż

Posiadanie kompletnego opakowania nie jest tak ważne, gdy możesz kupić Apple Watch nawet o kilkaset złotych taniej. Jednak na ogół nie będzie to dotyczyć dziś Apple Watch 7 czy 8, a starszych modeli. Polecam Ci oczywiście zapoznanie się z pełnym opisem sprzedawanych egzemplarzy. Sprawdź czego może w nich brakować lub co mogło zostać uszkodzone, by nie spotkać się z nieprzyjemną niespodzianką.

Czasem zdarza się też, że oferowane smartwatche są opisane jako odnawiane. Co to znaczy? Może na przykład dotyczyć ponownego założenia fabrycznej folii ochronnej na ekran, która została zdjęta do testów czy prezentacji w sklepie. Sam zegarek może nosić minimalne ślady użytkowania takie, jak ryski na bransolecie czy kopercie. Warto dokładnie zapoznać się ze szczegółami oferty zanim kliknie się przycisk z opisem POTWIERDŹ ZAMÓWIENIE.

Ultra promocja na Apple Watch – a może używany?

Wspomniałem wcześniej, że Apple Watch trzyma cenę. Dotyczy to zarówno nowych egzemplarzy, jak i używanych. Dlaczego dzieje się tak ze smartwatchami Apple z drugiej ręki? Przede wszystkim dlatego, że:

 • Są one wytrzymałe na warunki zewnętrzne i uszkodzenia
 • Akumulator Apple Watch może służyć bez utraty właściwości przez wiele lat
 • Rozwiązania technologiczne są na tyle nowoczesne, że nawet po latach dobrze się sprawdzają
 • Apple Watch otrzymuje bardzo długo aktualizacje świetnie działającego oprogramowania

Dlatego też zakup używanego Apple Watch zapewni Ci promocyjna cenę, nie będzie ona jednak niższa od sklepowej o tyle, o ile byłaby niższa cena zegarka innego producenta. Warto jednak rozejrzeć się za używanym Apple Watch, jeśli nie masz wystarczającego budżetu, by kupić nowy.

Pamiętaj, by przy zakupie używanego smartwatcha upewnić się, że ten działa prawidłowo w zakresie wszystkich funkcji oraz nie jest uszkodzony. Kupując od firmy, przez Internet, masz prawo do zwrotu lub reklamacji. Kupując od osoby prywatnej nie otrzymujesz tej ochrony.
Paweł ze Smartwatch Ranking

Mocno “wkręcony” w nowe technolgie, zafascynowany smartwatchami, obserwator zmian sposobów na jakie korzystamy z elektroniki. Parametry i technikalia nie mają przede mną tajemnic, analizuję, porównuję i przekazuję je Tobie w sposób przystępny. Przedsiębiorca, absolwent wydziału Ekonomii Uniwersytetu Gdańskiego. W proponowanych produktach zawsze szukam korzystnego stosunku jakości do ceny.

Paweł ze Smartwatch Ranking

Mocno "wkręcony" w nowe technolgie, zafascynowany smartwatchami, obserwator zmian sposobów na jakie korzystamy z elektroniki. Parametry i technikalia nie mają przede mną tajemnic, analizuję, porównuję i przekazuję je Tobie w sposób przystępny. Przedsiębiorca, absolwent wydziału Ekonomii <a href="https://ug.edu.pl/">Uniwersytetu Gdańskiego</a>. W proponowanych produktach zawsze szukam korzystnego stosunku jakości do ceny.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top