Whatsapp na Apple Watch: jak korzystać, gdzie pobrać i jak zainstalować na zegarku?

Ostatnia weryfikacja: 7 maja 2023
➡️ Informacje aktualne ✅

Whatsapp to obok Messengera najpopularniejszy komunikator internetowy. Jest powszechny wśród użytkowników smartfonów, a także używany na komputerach – po potwierdzeniu aktywności na telefonie. Apple Watch to najlepszy smartwatch na rynku. Zawiera wszystkie, najnowocześniejsze funkcje, technologie oraz ma naprawdę niezwykły design i wytrzymały akumulator. Czy możliwe jest korzystanie z Whatsapp na Apple Watch? Gdzie pobrać komunikator na zegarek i jak go zainstalować?

Dostępność Whatsapp na Apple Watch wydaje się oczywista: dobry i popularny komunikator na najlepszym zegarku. Jednak sprawa nie jest tak prosta. O ile łatwo skorzystasz z wyświetlania powiadomień ze smartfona, o tyle używanie Whatsapp bez telefonu może być utrudnione. Dziś przyjrzymy się temu jakie są opcje.

Pamiętaj proszę, że pełną współpracę ze smartfonem Apple Watch oferuje tylko, gdy używasz iPhone. Komunikacja z Androidem jest ograniczona do minimum, co czyni ekosystem od Apple dość zamkniętym na alternatywne urządzenia. To samo dotyczy choćby wyboru słuchawek bezprzewodowych.

Czy Whatsapp działa na Apple Watch?

Podstawową funkcjonalnością, która wspierana jest oficjalnie przez Whatsapp na Apple Watch, jest wyświetlanie powiadomień na zegarku, gdy ten jest połączony z iPhonem. W takim przypadku, gdy ktoś przyśle do Ciebie wiadomość, to możesz ją zobaczyć na swoim smartwatchu. Jak włączyć powiadomienia z Whatsapp na Apple Watch? Oto instrukcja krok po kroku:

 • Połącz swój Apple Watch z iPhonem
 • Teraz najpierw włączymy powiadomienia na smartfonie. Wejdź w Ustawienia i przejdź do Powiadomień
 • Znajdź na liście Whatsapp i wejdź w nazwę aplikacji
 • Włącz opcję Zezwalaj na powiadomienia
 • Włącz obie funkcje: Pokaż w centrum powiadomień oraz Pokaż na ekranie blokady

jak zainstalować whatsapp na apple watch

Zakończyliśmy już konfigurację ustawień w samym smartfonie, teraz zajmiemy się zegarkiem:

 • Otwórz aplikację Zegarek na swoim telefonie. Pamiętaj, że większość ustawień swojego smartwatcha możesz wprowadzić właśnie przez tę apkę
 • Wybierz opcję Powiadomienia
 • Na liście aplikacji znajdź Whatsapp i włącz powiadomienia dla niej, przesuwając przełącznik w prawo. Zmieni on kolor na zielony
Oprócz odczytywania treści wiadomości masz także możliwość wysyłania na nie odpowiedzi. Są to jednak wiadomości z zamkniętej listy, najczęściej używane, jak na przykład „dziękuję” czy „odpiszę później”.

Whatsapp na Apple Watch – czy można dostać więcej?

Jeśli chcesz korzystać z Whatsapp na Apple Watch 8, lub uważasz, że brak w pełni funkcjonalnego Whatsapp na Apple Watch Ultra jest nieakceptowalny, to jesteś w dobrym miejscu. Razem znajdziemy na to rozwiązanie. Co prawda nie jest ono oficjalnie wspierane przez Apple, jednak z mojej wiedzy wynika, że jest w pełni bezpieczne.

Nie będę proponował Ci instalowania niesprawdzonych aplikacji czy korzystania z rozwiązań, które mogą narazić Cię na niebezpieczeństwo – na przykład wycieku Twoich danych. Przyjrzymy się razem takiemu sposobowi korzystania z Whatsapp na Apple Watch, który będzie całkowicie bezpieczny. Nie będzie też wymagana zmiana oprogramowania iPhone lub Apple Watch.

Jak zainstalować Whatsapp na Apple Watch?

Do istalacji wykorzystamy Twojego iPhona. Dzięki niemu możesz pobrać aplikację Watch Chat 2 na swój telefon. Apka ta jest bezpłatna, jednak aby w pełni z niej korzystać, będzie konieczne wykupienie subskrypcji. Ile to kosztuje? Zaledwie około kilkunastu złotych rocznie. Masz też możliwość wykorzystania 3-dniowego, bezpłatnego okresu próbnego.

Apka kompatybilna jest z systemami Apple Watch od Watch OS 4, dlatego skorzystasz z niej nawet na starszym zegarku.

Co zrobić dalej? Oto szczegółowa instrukcja:

 • Połącz swój zegarek Apple Watch z Iphonem. Dzięki temu aplikacja zostanie zainstalowana na zegarku
 • Wejdź w apkę Zegarek i sprawdź, czy Watch Chat znajduje się na liście
 • Uruchom główne menu Apple Watch i włącz nową aplikację
 • Na ekranie wyświetli się kod QR. Jeśli go nie zobaczysz, naciśnij przycisk ekranowy Odśwież (Refresh)
 • Uruchom Whatsapp na iPhone i wejdź w Ustawienia
 • Wybierz Połączone urządzenia
 • Naciśnij duży przycisk z opisem Połącz urządzenie
 • Teraz unieś swojego iPhona nad zegarkiem (na którym jest wyświetlany kod QR) i sczytaj telefonem kod

Połączenie zostanie nawiązane. W Twoim smartfonie zostanie zapisana informacja o tym, że Apple Watch posiada prawo do łączenia się z Twoim kontem Whatsapp. Te czynności wykonają się automatycznie. Zwróć proszę uwagę, jak bezpieczny jest to proces – tylko ten jeden, potwierdzony i Twój, Apple Watch ma prawo korzystać z Twojego Whatsappa.

Na Apple Watch zostaną za chwilę pobrane informacje o kontaktach i rozmowach z Twojego Whatsappa. W ten sposób przeniesione informacje zapewniają kontynuację konwersacji i wygodne korzystanie z aplikacji – bez konieczności tworzenia wszystkiego od początku.

Połączenie z zegarkiem działa podobnie do kont poczty email typu IMAP. Wiadomości znajdują się na serwerze, a Twój komputer lub smartfon wyświetla ich lokalna kopię.

jak ściągnąć whatsapp na apple watch

Whatsapp na Apple Watch – co otrzymujemy dzięki instalacji według instrukcji?

Ta sprawdzona metoda na ściągnięcie Whatsapp na Apple Watch pozwala na pełne jego wykorzystanie. Otrzymujesz zatem:

 • Możliwość odczytywania wiadomości tekstowych
 • Oglądanie zdjęć przysłanych do Ciebie
 • Możliwość oglądania filmów
 • Odsłuchiwanie plików audio otrzymanych na Whatsapp
 • Możliwość tworzenia nowych wiadomości tekstowych i wysyłania ich do dowolnych osób ze swojej listy kontaktów
 • Wygodną możliwość wysyłania wiadomości głosowych po naciśnięciu jednego przycisku na ekranie

Jeśli będziesz pisać wiadomość, to skorzystasz z klawiatury dostosowanej do możliwości małego ekranu smartwatcha. Jest to klawiatura taka, jak w starszych telefonach komórkowych. Do pól przypisane są litery, a to, która zostanie napisana, zależy od tego, ile razy naciśniesz dane pole.

Watch Chat 2 i Whatsapp na Apple Watch – czy to będzie działać w przyszłości?

Specjalnie dla Ciebie sprawdziłem jak często aktualizowana jest aplikacja Watch Chat 2. Otóż otrzymuje ona około 20 aktualizacji rocznie. Jest stale dostosowywana do protokołu przesyłania i zabezpieczania danych Whatsapp, a jej autorzy zapewniają, że podejście to będzie kontynuowane.

Oczywiście nie mogę dać Ci na to gwarancji, jednak metoda płatności, czyli subskrypcji rocznej zapewnia, że możesz z niej zrezygnować. Nie ponosisz też jednorazowego, wysokiego kosztu zakupu apki, płacąc tylko kilkanaście złotych (równowartość 3 dolarów) rocznie. Jeśli zdarzyłoby się w przyszłości, że apka przestanie dostarczać wszystkie funkcjonalności, to możesz z niej zrezygnować. Wtedy razem poszukamy nowego, skutecznego rozwiązania 😊

Płatności za aplikację dokonujesz bezpiecznie, przez AppStore od Apple – jak za każdą, inną, płatna aplikację.
Paweł ze Smartwatch Ranking

Mocno “wkręcony” w nowe technolgie, zafascynowany smartwatchami, obserwator zmian sposobów na jakie korzystamy z elektroniki. Parametry i technikalia nie mają przede mną tajemnic, analizuję, porównuję i przekazuję je Tobie w sposób przystępny. Przedsiębiorca, absolwent wydziału Ekonomii Uniwersytetu Gdańskiego. W proponowanych produktach zawsze szukam korzystnego stosunku jakości do ceny.

Paweł ze Smartwatch Ranking

Mocno "wkręcony" w nowe technolgie, zafascynowany smartwatchami, obserwator zmian sposobów na jakie korzystamy z elektroniki. Parametry i technikalia nie mają przede mną tajemnic, analizuję, porównuję i przekazuję je Tobie w sposób przystępny. Przedsiębiorca, absolwent wydziału Ekonomii <a href="https://ug.edu.pl/">Uniwersytetu Gdańskiego</a>. W proponowanych produktach zawsze szukam korzystnego stosunku jakości do ceny.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top