Mi Band 4, 5, 6 nie chce się włączyć: jak włączyć i dlaczego opaska nie reaguje?

Ostatnia weryfikacja: 18 października 2022
➡️ Informacje aktualne ✅

Jeżeli Twój Mi Band nie chce się włączyć, to zapewne pomoże Ci lektura mojego wpisu o tym jak poradzić sobie z niedziałającym smartwatchem. Przedstawiłem tam najczęstsze przyczyny i sposoby na ich rozwiązanie. Jestem przekonany, że dzięki tej lekturze poradzisz sobie z włączeniem opaski.

Możliwe jednak, że przedstawione tam porady mogą okazać się nieskuteczne, gdy Twój Mi Band się nie włącza. Możesz mieć nadal problem z tym jak uruchomić opaskę. Dlatego przygotowałem dla Ciebie garść praktycznych sposobów. Zapraszam do zapoznania się z powodami dlaczego opaska nie reaguje i jak pokonać trudności.

Mi Band 4, 5 lub 6 nie chce się włączyć – ładowanie nie zawsze takie samo

Zapewne skorzystasz z możliwości podłączenia swojej opaski do innej ładowarki. W końcu większość z nas posiada przynajmniej dwie takie „cegiełki” w domu, prawda? A skoro podejrzewasz, że wcześniej używana może nie radzić sobie z opaską, to warto użyć innej. Co jednak, jeśli to nie działa? Skorzystamy w tym przypadku z pewnej zasady, która dotyczy akumulatorów mocno rozładowanych:

 • Należy je ładować niskim prądem
 • Robiąc to, trzeba wykazać się cierpliwością

Opaska Mi Band posiada bardzo mały, delikatny magazyn energii. W przypadku naprawdę głębokiego rozładowania konieczne może okazać się jego ponowne naładowanie w bardzo szczególny sposób. Co należy zrobić? Oto instrukcja krok po kroku:

 • Odepnij kabel ładujący od opaski Mi Band
 • Odepnij kabel także od ładowarki
 • Włącz swój komputer
 • Niezależnie od tego, czy będziesz na komputerze pracować czy nie – podepnij kabel do portu USB
 • Podłącz swój Mi Band do tego kabla

Co teraz? Cierpliwość. Prąd ładujący z portu USB komputera jest dość niski. Jednak po czasie od około 30 minut do 2 godzin ma dużą szansę na wybudzenie Twojego Mi Band ze stanu głębokiego rozładowania. W tym czasie nie próbuj wykonywać na opasce żadnych działań.jak uruchomić mi band

Najlepszym rozwiązaniem jest wybór laptopa, gdyż te komputery mają przeważnie mniejszą moc prądu w porcie USB. Pamiętaj, żeby nie korzystać z portu USB w komputerze czy notebooku oznaczonego piorunkiem. Jest to bowiem złącze, które dostarcza dość wysokie moce, które nam w tym przypadku nie pomagają.

Jako ciekawostkę dodam, że podobne rozwiązanie stosowane jest dla m. in. dla akumulatorów samochodowych, czy popularnych ogniw 18650. Przy dużym rozładowaniu traktowane są one niskim prądem w celu ich „odratowania”. Dopiero gdy odzyskają minimalne naładowanie – ładuje się je standardowo.

Xiaomi Mi Band 5 – jak włączyć zalaną opaskę?

Jeśli Twój Mi Band został zalany wodą (w deszczu, czy podczas treningu pływackiego), a podejrzewasz, że z racji wieku nie zachowuje już pełnej wodoszczelności, to warto spróbować go osuszyć. Nie mam tu jednak na myśli osuszania za pomocą ręcznika czy papierowych serwetek. Będzie potrzebne dużo więcej cierpliwości. Zastosujemy metodę, która może szczególnie dobrze zadziałać na niewielką opaskę, jaką jest Mi Band.

Czego będziemy potrzebować? Oto mały zestaw:

 • Pudełko zamykane – nie musi być idealnie szczelne ale dobrze, by zamknięcie było w miarę dolegające
 • Ryż w takiej ilości, by przykrywał Mi Banda w wybranym przez Ciebie pudełku
 • Cierpliwość idąca w dni, być może w tygodnie

Zapewne już wiesz co teraz należy zrobić 😊 Pamiętaj, żeby swoja opaskę Mi Band przykryć choć cienka warstwą ryżu i dość dokładnie zamknąć. Nie musi to być jednak zamknięcie hermetyczne. Pozostaw pudełko w zacienionym miejscu na kilka dni. Następnie spróbuj włączyć Mi Band. Jeśli to nie zadziała, to pozostaw swoja opaskę na 2-3 tygodnie. Możliwe, że przez nieszczelności w zabezpieczeniach Mi Band w tym czasie wydostanie się jeszcze trochę wilgoci, która zostanie pochłonięta przez ryż.

Właściwości chłonne ryżu co do wilgoci wykorzystywane są od dawna w naszych kuchniach. Kilka ziaren ryżu dodanych do pojemnika z solą zabezpiecza ją przez zawilgoceniem i zbryleniem. Zapewne nie raz widzisz ryż w solniczce – jeśli jest przeźroczysta.
mi band 4 5 6 nie chce się włączyćMożna też zamiast ryżu wykorzystać wkładki pochłaniające wilgoć, które znajdziesz w opakowaniu z nowymi butami czy innymi produktami tekstylnymi czy skórzanymi. Pamiętaj jednak, by w żadnym wypadku ich nie dziurawić czy rozcinać. Substancje w nich zawarte mogą szkodzić zdrowiu po takim potraktowaniu opakowania.

Jak włączyć Mi Band 6 za pomocą powietrza?

Powietrze może pomóc. Jest tylko jeden warunek – musi być sprężone do odpowiedniego ciśnienia. Możesz skorzystać z dwóch rozwiązań:

 • Sprężarki z zasilaniem silnikiem elektrycznym
 • Sprężonego powietrza w puszce

Oczywiście najprawdopodobniej nie posiadasz tej pierwszej. Jeśli tak jest, to możesz skorzystać z tej dostępnej na stacji benzynowej, używanej do pompowania kół samochodowych. Jednak w takim wypadku koniecznie najpierw skonsultuj z obsługą użycie jej dla włączenia Twojego Mi Band.

Nie wszystkie sprężarki elektryczne nadają się do prowadzenia nadmuchu na wybrany przedmiot taki, jak Mi Band. Nowoczesne rozwiązania działają na zasadzie ustawienia żądanego ciśnienia docelowego i włączają się dopiero po podłączeniu do wentyla opony.

Skorzystasz w ten sposób ze sprężarki jeśli posiada tzw. pistolet. Nakieruj go na przygotowany wcześniej Mi Band 4, 5 czy 6 i spróbuj mocnym strumieniem powietrza przeczyścić wszystkie złącza, łączenie ekranu i obudowy czy okolice przycisków. Możliwe, że w ten sposób wypchniesz z urządzenia niepożądane zanieczyszczenia, a nawet małe kropelki wody.

Dobrze sprawdzi się także sprężone powietrze w puszce. Bez problemu nabędziesz je w sklepie z akcesoriami komputerowymi czy nawet większym supermarkecie. Oczywiście nie gwarantuję sukcesu. Jednak spotkałem się już z opiniami, że solidne przedmuchanie Mi Banda zadziałało w przypadku, gdy nie chciał się włączyć. Możesz także podobnie potraktować zakończenia przewodów, których używasz do ładowania.

Jak uruchomić Mi Band 4, który nie działa?

Jeśli Twoja opaska jest już po gwarancji, a nie możesz jej włączyć, to możemy zastosować trochę drastyczniejszą, lecz wciąż bezpieczną dla Ciebie metodę. Może ona jednak uszkodzić Mi Band nieodwracalnie. Dlaczego jednak według mnie nie należy się tego obawiać, jeśli inne metody zawiodły? Z powodu ceny.opaska mi band nie działaMi Band 4, 5, 6 kupisz już za kilkadziesiąt złotych. Dlatego jeśli Twoje urządzenie nie działa i praktycznie nic nie pomaga, to jego nieodwracalne uszkodzenie nic nie zmieni w Twojej sytuacji. Co zatem należy zrobić? Wykonaj następujące czynności:

 • Odłącz Mi Band od źródła ładowania
 • Przygotuj twardą powierzchnię, np. stołu układając na niej cienką warstwę tłumiącą wstrząsy. Dobrym wyborem będzie ręcznik lub ściereczka
 • Trzymając Mi Band jedną ręką wykonaj kilka uderzeń opaską o stół. Nie rób tego ekranem w stronę powierzchni, w którą uderzasz. W razie konieczności odłącz od Mi Banda pasek

W przypadku niepowodzenia, możesz spróbować kilku uderzeń inną stroną opaski. Także usunięcie tłumiącej warstwy z powierzchni, w którą uderzasz może okazać się pomocne. Co daje Ci takie rozwiązanie? Niewykluczone, że w ten sposób zostaną usunięte bądź przesunięte wewnętrzne zabrudzenia czy zawilgocenia, które uniemożliwiają włączenie i prawidłowe działanie Mi Banda.

Pamiętaj, że Twoja opaska jest urządzeniem delikatnym. W przypadku uderzeń wykonywanych ze zbyt dużą siłą może zostać nieodwracalnie uszkodzona. Jeśli obudowa lub ekran zostaną poważnie zniszczone, to bez zbędnej zwłoki odnieś swoje urządzenie do punktu zbierania elektrośmieci. Na pewno zainteresuje Cię mój wpis na ten temat.

Mi Band i pierwsze uruchomienie po niedziałaniu

Jeśli któryś z opisanych przeze mnie i zaproponowanych Tobie sposobów zadziałał, to możesz znów cieszyć się działającym Mi Bandem. Jednak doradzam uważniejsze przyglądanie się działaniu urządzenia. Szczególnie warto zwrócić uwagę na proces ładowania. Czy Mi Band mocno grzeje się podczas podłączenia do ładowarki? Jeśli tak, to uszkodzenie wstrzymujące działanie opaski mogło trwale wpłynąć na bezpieczeństwo jej działania. W takim wypadku koniecznie skonsultuj się z dobrym i sprawdzonym serwisem.

Także przerwy w działaniu czy samoistne resetowanie się Mi Band mogą znaczyć, że np. nie cała wilgoć została usunięta z obudowy. W takim wypadku warto powtórzyć czynności, które pozwoliły na odratowanie Twojego gadżetu - osuszanie czy przedmuchanie powietrzem pod ciśnieniem.

Paweł ze Smartwatch Ranking

Mocno “wkręcony” w nowe technolgie, zafascynowany smartwatchami, obserwator zmian sposobów na jakie korzystamy z elektroniki. Parametry i technikalia nie mają przede mną tajemnic, analizuję, porównuję i przekazuję je Tobie w sposób przystępny. Przedsiębiorca, absolwent wydziału Ekonomii Uniwersytetu Gdańskiego. W proponowanych produktach zawsze szukam korzystnego stosunku jakości do ceny.

Paweł ze Smartwatch Ranking

Mocno "wkręcony" w nowe technolgie, zafascynowany smartwatchami, obserwator zmian sposobów na jakie korzystamy z elektroniki. Parametry i technikalia nie mają przede mną tajemnic, analizuję, porównuję i przekazuję je Tobie w sposób przystępny. Przedsiębiorca, absolwent wydziału Ekonomii <a href="https://ug.edu.pl/">Uniwersytetu Gdańskiego</a>. W proponowanych produktach zawsze szukam korzystnego stosunku jakości do ceny.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top